انتقاد حزب کارگر از سخنگوی انرژی ائتلاف به دلیل فیلمبرداری ویدئوهای انرژی هسته ای در هیروشیما | سیاست استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی از نمایندگان دولت کارگر، تد اوبراین، سخنگوی انرژی ائتلاف را پس از فیلمبرداری ویدئوهایی که در مورد پتانسیل استرالیا برای انرژی هسته‌ای در محل انفجار اتمی هیروشیما و نیروگاه فوکوشیما در ژاپن بحث می‌کرد، به رفتار «عجیب و بی‌احترامی» متهم کرد.

نخست‌وزیر، آنتونی آلبانیز، اوبراین را متهم کرد که در حمایت از انرژی هسته‌ای «سربازی» می‌کند، اما نماینده لیبرال گفت که در سفری که با بودجه خصوصی برای مطالعه این فناوری انجام می‌شود، به دنبال احترام گذاشتن بوده است.

یکی از سخنگویان گفت: «آقای اوبراین به ژاپن سفر کرد تا آشکارا و صادقانه به این مسائل رسیدگی کند و در مورد سفر خود بسیار شفاف عمل کرده است».

“هر گونه پیشنهادی مبنی بر اینکه او در پارک یادبود صلح می‌پرداخت، آشکارا نادرست است.”

اوبراین، عضو کرسی فیرفکس در کوئینزلند، اخیراً دو ویدئو از سفر به ژاپن در یوتیوب با عنوان «زمان صحبت درباره هسته‌ای: استرالیا چه چیزی می‌تواند از ژاپن بیاموزد» منتشر کرده است. و “زمان برای گفتگوی هسته ای: چه چیزی می توانیم از هیروشیما بیاموزیم؟”

آبان نیوز استرالیا قبلا فاش کرده بود که کمپین O’Brien “زمان برای گفتگوی هسته ای”، که او آن را یک برنامه مشارکت اجتماعی “مردمی” توصیف کرد، از یک وب سایت ثبت شده توسط یک تجارت استفاده می کرد که به یک شرکت راکتورهای ماژولار کوچک آمریکایی کمک می کرد.

اپوزیسیون ائتلاف همواره از دولت حمایت کرده است که در مورد انرژی هسته ای تحقیق کند، علیرغم عدم ایجاد چنین گزینه هایی در طول 9 سال گذشته خود در دفتر فدرال.

اوبراین در کنار ویدئوها نوشت که به عنوان بخشی از “تحلیل عمیق در مورد امکان گنجاندن فناوری هسته ای پیشرفته در ترکیب انرژی آینده استرالیا” از ژاپن دیدن کرده است.

او در توضیحی نوشت: «هیچ مردمی به اندازه ژاپنی‌ها رابطه پیچیده‌تری با فناوری هسته‌ای ندارند.

همه ما از تراژدی جنگ می دانیم و همه می دانیم که ژاپن در پایان جنگ جهانی دوم قطعاً چه رنج هایی را متحمل شد. اوبراین در یکی از ویدئوها گفت: از برخی جهات، این توانایی را داشته است که آنچه را که برای ملت یک تراژدی بوده است به پیام امید تبدیل کند.

علیرغم اینکه در واقع دو بمب اتمی بر روی آن فرود می آید، به تمام سیلندرهای انرژی هسته ای شلیک می کند.

اوبراین گفت استرالیا باید «تواضع داشته باشد که از آن کشورهایی که در مورد آن می دانند یاد بگیرد [nuclear] تکنولوژی بسیار بالاتر از ما.» این ویدئو می گوید که او همچنین از فوکوشیما، منطقه ای که زمین لرزه و سونامی در مارس 2011 منجر به فاجعه هسته ای در یک نیروگاه شد، بازدید کرد.

در ویدیوی دیگری که هفته گذشته فیلم‌برداری شد، اوبراین به پارک صلح هیروشیما رفت، مشرف به گنبد معروفی بود که با پرتاب بمب اتمی توسط نیروهای آمریکایی در اوت 1945 ویران شد. تخمین زده می‌شود که بیش از 140000 نفر در اثر انفجار کشته شده‌اند. اثرات تشعشعی مرتبط

اوبراین نوشت: «اگر می‌خواهیم در مورد پتانسیل استفاده از انرژی هسته‌ای پیشرفته در استرالیا صحبت کنیم، باید طیف کاملی از پیامدهای این فناوری را درک کنیم.

وزیر سایه با مردی که به گفته او راهنمای تور از موزه هیروشیما به نام یوکیو یوکوهاما است، در مورد اینکه مردم ژاپن به انرژی هسته ای نگاه می کنند، مصاحبه کرد. یوکوهاما پاسخ داد که هسته ای برای انرژی ارزان برای حمایت از صنعت استفاده می شود.

اوبراین این هفته در حالی که برای یک سفر مطالعاتی در کانادا به سر می برد، از پارلمان غایب بوده است.

کاترینا بیلیک، سناتور حزب کارگر، رئیس گروه دوستی پارلمانی استرالیا و ژاپن، از اوبراین به دلیل فیلمبرداری این ویدئوها در هیروشیما انتقاد کرد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او به آبان نیوز استرالیا گفت: «این به وزیر سایه بستگی دارد که توضیح دهد چرا او سفر به ژاپن، ایستادن در پارک یادبود صلح هیروشیما و انرژی هسته‌ای را انتخاب کرد.

استفاده از محل مرگ ده‌ها هزار نفر برای پیشبرد بدبینانه یک وسواس ایدئولوژیک داخلی، رفتاری عجیب و بی‌احترامی است.»

سخنگوی اوبراین گفت که سفر این نماینده پارلمان به ژاپن “با بودجه خصوصی بود، نه مالیات دهندگان” و این انتقادات حزب کارگر را رد کرد.

این سخنگوی به آبان نیوز استرالیا گفت: «این بخشی از مطالعه او در زمینه فناوری هسته‌ای بود، در پاسخ به بازخورد افکار عمومی استرالیا از طریق نظرسنجی هسته‌ای «زمان برای گفتگو» که در آن نگرانی‌هایی درباره تاریخچه حوادث هیروشیما و فوکوشیما مطرح شد.

یک مخالف سیاسی پس از دریافت بازخورد مثبت در مورد ایجاد چنین لحن محترمانه ای در نشریات مختلف خود در مورد موضوع حساس فناوری هسته ای در ژاپن، اکنون به دنبال بد جلوه دادن شخصیت خود است.

مردم می‌توانند مقاله آقای اوبراین را که در مورد سفر او به ژاپن گزارش شده است، بخوانند و ویدیوهای او را تماشا کنند و می‌توانند نتیجه‌گیری کنند.»

آلبانیز روز سه شنبه در زمان سؤالات پارلمان به غیبت اوبراین اشاره کرد.

آلبانیز با خنده از روی نیمکت های دولتی گفت: «او در حال تحقیق درباره راه حل خود در یک ویدیوی یوتیوب است که قرار داده است.

وزیر سایه در این شور و نشاط انرژی هسته‌ای است، حتی اگر می‌دانیم این گران‌ترین شکل ممکن برای استرالیا است.

لوک هاوارث، نماینده ائتلاف، در پاسخ آلبانیز مداخله کرد و پرسید: «چرا خوب است که نخست وزیر در سراسر جهان پرواز کند و نه وزیر سایه؟»

رئیس مجلس، میلتون دیک، فوراً هاوارث را از اتاق بیرون کرد و مدعی شد که او از دستورات ثابتی که به اعضای مخالف اجازه می داد در مورد موضوع شکایت کنند، «سوءاستفاده» کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پوتین مدعی است که غرب نمی تواند از ارسال تسلیحات به اوکراین حمایت کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، ولادیمیر پوتین مدعی شده است که …