گوترش می‌گوید که چشم‌انداز صلح همچنان در حال کاهش است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، بدون هیچ اشاره ای به حرکت روسیه و اوکراین به سمت میز مذاکره، هشدار جدی صادر کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که چشم انداز صلح “به تدریج کاهش می یابد.” گوترش در ادامه گفت که حمله روسیه به اوکراین رنج بی‌شماری را به مردم اوکراین تحمیل می‌کند، “با پیامدهای جهانی عمیق”.

“احتمال تشدید تنش و خونریزی بیشتر می‌شود. می‌ترسم که جهان در خواب به سمت یک جنگ گسترده‌تر راه نرود. می‌ترسم با چشمان باز این کار را انجام دهد.”

در حالی که جنگ روسیه در همسایه اوکراین در اواخر این ماه وارد دومین سال خود می شود، لهستان در حال برداشتن گام های بیشتری برای تقویت قابلیت های دفاعی خود است.

برای نشان دادن نگرانی همسایگان اوکراین، باتری های موشکی پاتریوت که لهستان سال گذشته از ایالات متحده خریداری کرد، در ورشو پایتخت این کشور به عنوان بخشی از تمرینات نظامی مستقر شده اند.

و عواقب جنگ بسیار واقعی است – مراسم تشییع جنازه سربازی که در خط مقدم در شرق اوکراین جان باخت، روز دوشنبه در کیف برگزار شد.

او ماه گذشته در نبردهای شدید توپخانه ای در باخموت علیه نیروهای روسی کشته شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گردباد می سی سی پی: بایدن پس از طوفان مرگبار اعلام وضعیت اضطراری کرد | می سی سی پی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، جو بایدن برای مناطقی که …