کارآگاه به بازپرس می گوید که پرونده حمله به جیک دیویسون باید به CPS ارسال می شد اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک کارآگاه اعتراف کرد که تصمیم مبنی بر عدم ارجاع حمله جیک دیویسون به دو نوجوان یک سال قبل از کشتن پنج نفر در پلیموث، اشتباه بوده و خطری برای عموم به شمار می رود.

DS Edward Bagshaw گفت که باید پرونده ای به CPS فرستاده می شد تا او را متهم به حمله و آسیب واقعی بدنی کند. اما پلیس تحت فشار بود تا پرونده‌های بیشتری را به دادگاه‌ها ارسال نکند، دادگاه‌هایی که برای رسیدگی به مشکلات معوقه ناشی از همه‌گیری تلاش می‌کردند، و در عوض او را تحت یک برنامه عدالت ترمیمی قرار دادند.

تحقیقات در مورد مرگ پنج قربانی دیویسون شنیده شد که دیویسون با مشت‌های رگباری به سمت پسر 16 ساله‌ای هدف گرفت و پس از آنکه نوجوان دیگری او را چاق خواند، به دوست 15 ساله‌اش سیلی زد. این پسر در جریان حادثه در پارک پلیموث در سپتامبر 2020 از ناحیه ابرو، بینی و لبش آسیب دید.

دیویسون، یک اپراتور جرثقیل شاگرد، در مورد این حادثه اتهامی دریافت نکرد و در عوض به طرح عدالت ترمیمی Pathfinder ارجاع شد. اسلحه و گواهینامه قانونی او بعداً ضبط شد اما بعداً در ژوئیه 2021 بازگردانده شد. ماه بعد دیویسون 22 ساله مادرش ماکسین 51 ساله، سوفی مارتین سه ساله، پدرش، لی مارتین، 43 ساله، استفان را کشت. واشنگتن، 59 ساله، و کیت شپرد، 66، قبل از اینکه تفنگ ساچمه ای خود را به سمت خودش بچرخاند.

باگشاو گفت که پلیس می‌تواند جرایم حمله معمولی یا حمله را خودش متهم کند، اما اگر این اتهام جدی‌تر باشد، مانند حمله به آسیب واقعی بدنی (ABH) یا حمله منجر به آسیب‌های شدید بدنی، نیاز به تایید CPS دارد.

بریجیت دولان کی سی، مشاور بازپرس، از کارآگاه پرسید که آیا تمایلی به کاهش درجه جرایم در طول همه گیری کووید-19 وجود داشته است یا خیر.

باگشاو پاسخ داد: در آن زمان فشارهای زیادی از سوی دادگاه برای استفاده از دفعات خارج از دادگاه وجود داشت.

Dominic Adamson KC، به نمایندگی از خانواده قربانیان دیویسون، پیشنهاد کرد که حمله به پسر یک پرونده 47 ABH “میخکوب” بود و باید به CPS ارجاع می شد.

باگشاو گفت: “به نظر من در آن زمان باید به CPS ارجاع می شد.”

نیکلاس استانیج، نماینده برادر و خواهر دیویسون، زوئی و جاش دیویسون، پرسید: «تصمیم به عدم رسیدگی به پرونده به عنوان ABH تصمیمی بود که نتوانست از مردم محافظت کند؟ موافقی؟»

باگشاو پاسخ داد: “من باید با آن موافق باشم.”

Stanage پرسید: “تصمیمی که خطری برای مردم ایجاد کرد؟”

باگشاو پاسخ داد: “احتمالا، بله.”

این تحقیق همچنین از DI Debbie Wyatt، که تصمیم گرفت پرونده دیویسون را به Pathfinder بفرستد، شنید. او گفت که در آن زمان افسران «ایمیل‌های معمولی» دریافت می‌کردند که از آن‌ها می‌خواستند «اختلافات خارج از دادگاه» را در نظر بگیرند.

دولان پرسید: “این یک تماس بود که تا جایی که می توانید برای Pathfinder بفرستید؟”

افسر پاسخ داد: اگر مناسب بود. اگر احساس نمی کردم مناسب است، آن را نمی فرستادم.»

تحقیقات ادامه دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

منچسترسیتی – چلسی: سوپر لیگ زنان – زنده | سوپرلیگ بانوان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …