اگر منچسترسیتی مقصر باشد به فوتبال به عنوان یک نمایش خیانت کرده است | شهر منچستر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس به فصل دوم داستان آرام اما غیرقابل انکار منچستر سیتی و مورد مقررات مالی خوش آمدید.

در مقاطعی در سه سال گذشته وسوسه انگیز بوده است که بدانیم آیا لیگ برتر بی سر و صدا تحقیقات خود را در مورد امور داخلی سیتی متوقف کرده است. اما نه. شمشیر عدالت هرگز نمی خوابد. یا حداقل، زمانی که پول، فوتبال، قدرت، نفوذ، پول و مهمتر از همه پول در میان باشد، بعید است که تیغه برای مدت طولانی غلاف باقی بماند.

بنابراین، ما دوباره به سراغ پرداخت‌های اعلام‌نشده، نشت‌های فوتبال و باقیمانده‌های فرآیند حقوقی گیج‌شده یوفا می‌رویم. هر چند اشتباه نکنید. این جدی است، انبوهی از اتهامات جدید که در صورت اثبات، تهدیدی برای تضعیف کل بنای قدرت مسلط فوتبال انگلیس در دهه گذشته است، نه به ذکر است که کل اساس و انگیزه مدل مالکیت باشگاه دولت-ملت را زیر سؤال می برد.

بدون شک اخبار مربوط به اتهامات، که شامل ادعاهایی مبنی بر انعقاد قراردادهای متورم با احزاب مرتبط می شود، موجی از شوک را در میان حامیان مالی تجاری سیتی ایجاد کرده است که مانند همیشه به شهرت خود حسادت می کنند.

گرچه تا به امروز هیچ خبری از اظهارات نوسانی از طرف First Abu Dhabi Bank، Etihad Airways، Experience Abu Dhabi، Emirates Palace Hotel در ابوظبی، Aldar Properties ابوظبی، Masdar Energy ابوظبی و e& Telecoms ابوظبی نشده است. از Dude Wipes، شریک رسمی دستمال توالت مردانه باشگاه نیز خبری نیست، اگرچه چه کسی می‌داند، همه چیز در نظر گرفته می‌شود که این ممکن است به خوبی موردی برای دوستان باشد.

نه این که کسی خیلی فریفته شود. اینها صرفاً هزینه هستند. سیتی قبلاً شاهد لغو یک حکم مجرمیت در مورد همان مسائل بوده است و با همان قدرت با این پرونده مبارزه خواهد کرد. محرومیت دو ساله یوفا از لیگ قهرمانان اروپا به دلیل ناهنجاری‌های مالی محسوس می‌توانست کل پروژه ابوظبی را از مسیر خارج کند. جای تعجب نیست که سیتی به طرز محسوسی از این روند، حکم و میزان مجازات صادر شده خشمگین بود.

ما قوانین را زیر پا نگذاشتیم. پپ گواردیولا در آن زمان گفت: ما قوانین مشابهی را با تمام باشگاه‌های لیگ برتر و یوفا انجام می‌دادیم که در طول هفت سال کارمندی‌اش قدمی نادر در سیاست مالکیت بود.

حق با پپ بود. اما در اینجا کمی اشتباه وجود دارد. حکم مجرمیت رد شد زیرا دادگاه داوری ورزش (Cas) با اکثریت 2-1 تصمیم گرفت که برخی از ادعاهای یوفا منسوخ شده است، که کاملاً مشابه بررسی و رد آنها نیست. سایر اتهامات “مثبت نشد”، به این معنی که وزن شواهد کافی نبود. اما کاس همچنین به این نکته اشاره کرد که اتهامات یوفا “بیهوده” نبودند. یا به عبارت دیگر، قطعاً برای طرح پرونده کافی بود. اگرچه، با مشت به وکلای یوفا، خیلی خوب نیست.

پپ گواردیولا در ورزشگاه اتحاد
ما قوانین را زیر پا نگذاشتیم. پپ گواردیولا در سال 2020 گفت: ما قوانینی مشابه تمام باشگاه های لیگ برتر و یوفا بازی کردیم. عکس: مایک اگرتون / پی

دو سال حضور در لیگ برتر به نتیجه مشابهی رسیده است. آن تیغ ​​قضایی یک بار دیگر هوا را می شکافد. و اگر صادقانه بگوییم، می‌توانیم یک نمایش بی‌نظیر مطلق در دستان خود داشته باشیم.

باید فرض کرد که لیگ برتر معتقد است که گام اولیه را برای رسیدن به دو نقطه ای که پرونده یوفا در آن شکست خورد، برداشته است. اینجا هیچ نوار زمانی وجود ندارد. و لیگ توانسته است شواهد بیشتری نسبت به مجموعه‌ای از پرینت‌های Football Leaks جمع‌آوری کند. اگر چنین است، پس این به طور بالقوه یک موضوع بسیار جدی است. در نهایت لیگ برتر این قدرت را دارد که جریمه ها، امتیازهای اسکله و عناوین محروم کند، حتی برای سقوط سیتی (البته این هرگز اتفاق نخواهد افتاد: سیتی نیز محتوای فوق العاده ای دارد).

قبل از آن سه سوال ارزش پرسیدن دارد. آیا این هزینه ها واقعی است؟ آیا فرآیند منصفانه یا حتی ضروری است؟ و در نهایت چه معنایی می تواند داشته باشد؟

اولین مورد به اندازه کافی واضح است. سنگینی اتهامات نشان می دهد که این چیزی بیش از این است که به سادگی عمل شود. سخت نیست که بفهمیم چرا. لیگ برتر در سراسر اروپا به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است و متهم به غرق کردن جهان در موجی از پول شده است. عضله مالی باشگاه های دولت-ملت یک استدلال کلیدی است که به نفع سوپرلیگ، تنها تهدید تجاری واقعی لیگ برتر، به کار می رود.

دلیل خوبی در اینجا وجود دارد که به طور علنی دنبال سیتی برویم تا بتوانیم آن موضوع را تنظیم کنیم. به علاوه البته لیگ برتر چیزی بیش از اراده اعضای آن نیست. یوفا ممکن است شکم واقعی برای مبارزه طولانی نداشته باشد. اما لیگ برتر منچستریونایتد، لیورپول، آرسنال و هر باشگاه دیگری است که با موفقیت سیتی در زمین، منافع آنها کاهش می یابد. عدالت: هر چه لازم باشد. اما پول تمایل دارد راه را هدایت کند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در مورد انصاف، هواداران سیتی به درستی اشاره خواهند کرد که در جاهای دیگر شیطنت زیادی وجود دارد. به نظر می رسد بدهی 1.5 میلیارد پوندی چلسی به رومن آبراموویچ خوب بوده است. اما این استدلال واقعاً راه به جایی نمی برد. اعمال ناشایست دیگران، گذری مجانی برای زیر پا گذاشتن قوانین نیست. این موردی برای مقررات بیشتر نه کمتر است.

نکته دیگر در اینجا این است که قوانین مالی به خودی خود ناعادلانه هستند، که این صرفاً راهی برای احتکار ثروت، محافظت از کارتل، حذف تازه واردان و بقیه است. با کنار گذاشتن چشم انداز دلخراش مستبدان چند میلیاردر که از حق مقدس آنها برای خرید اشیاء محروم می شوند، همه چیز بلافاصله وجود دارد، واقعیت این است که این قوانین وجود دارند. پرونده سازی کنید. آنها را به طور عمومی به چالش بکشید. جهانیان را متقاعد کنید که باید اصلاح شوند. اما اگر ابزار و قدرت آن از نظر اخلاقی منفور باشد، می‌توان به سادگی از ایده قوانین نادیده گرفت.

در اینجا هزینه های دیگری نیز وجود دارد. همه اینها ممکن است مانند یک دعوای داخلی در سطح بالا، گفتگوی ترازنامه، چیزی که باید با خستگی شانه خالی کرد مانند فساد روزمره در سیاست بریتانیا به نظر برسد.

اما در اینجا یک نکته جدی نیز وجود دارد. جایی در انتهای این بستر پر سر و صدای سفید، زیر سیرک تجاری عجیب و غریب و قدرت بازی دولت ملت، ایده رقابت ورزشی قوی، ورزش به عنوان چیزی نشاط‌آور، باز و قابل دسترس از هر سطحی، از هرم فرصت وجود دارد. .

فوتبال مدتی پیش دیگر افسانه نبود. اما اگر سیتی در تهیه کتاب‌ها در طول یک دوره کامل از موفقیت فوتبال انگلیس مجرم شناخته شود، تقریباً این نور را برای همیشه خاموش می‌کند، نه تنها قوانین، بلکه طلسم را زیر پا می‌گذارد، این حس را که شما در حال تماشای آن هستید همچنان ادامه دارد. در یک سطح واقعی و معتبر و مستقیم.

این بر زندگی همه افرادی که درگیر این موضوع هستند تأثیر می گذارد. فوتبال یک روایت در زندگی بسیاری است. احساس پیروزی و تاریکی؛ انتخاب های مالی دشوار؛ هزینه فرصت یک بلیط فصل یا یک سفر خارج از خانه، همراه با لذت ها و لذت هایی که در طول مسیر از بین رفته اند: تصمیماتی که بر همه این موارد تأثیر می گذارد، تحت تأثیر این باور است که این موضوع واقعی است و همه باشگاه ها با قوانین یکسانی بازی می کنند.

سیتی نه تنها به نقض قوانین بلکه به خیانت به آن نمایش متهم می شود. این باشگاهی است که 14 جام مهم داخلی را در طول آن دوره به دست آورده است، که بازیکن مورد علاقه شما را از خود دور کرده، بهترین مربی جهان را که بر صحنه تسلط داشته است، حفظ کرده است. همه اینها بر این اساس بوده است که بتوانیم هزینه آن را بپردازیم. اگر گناهکار شناخته شوند – و این فاصله زیادی است، بین استیناف، داوری و دورنمای خیره کننده سفر به دادگاه عالی – آنگاه مجازات باید نسبتاً سخت باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

روسیه متهم به گروگان گیری هسته ای بلاروس با قرارداد استقرار موشک در آنجا شد | بلاروس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پس از اعلام ولادیمیر پوتین …