گوگل پس از موفقیت ChatGPT | ربات چت هوش مصنوعی خود Bard را آزمایش می کند گوگل

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گوگل در پاسخ به موفقیت عظیم ChatGPT تحت حمایت مایکروسافت، چت ربات هوش مصنوعی خود به نام Bard را منتشر می کند.

این شرکت همچنین در حال اضافه کردن فناوری پشت بارد به موتور جستجوی گوگل است تا امکان تقطیر پرس و جوهای پیچیده – مانند آسان‌تر یادگیری گیتار یا پیانو – را در پاسخ‌های قابل هضم فراهم کند.

گوگل می‌گوید Bard روز دوشنبه برای آزمایش‌کنندگان محصول متخصص عرضه می‌شود و سپس در هفته‌های آینده به‌طور گسترده‌تر در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. مانند ChatGPT، Bard از یک مدل زبان به اصطلاح بزرگ – در مورد گوگل به نام LaMDA – پشتیبانی می‌شود.

مدل‌های هوش مصنوعی با زبان بزرگ مانند LaMDA و مدل پشت ChatGPT انواعی از شبکه‌های عصبی هستند – که معماری زیربنایی مغز را در قالب کامپیوتر تقلید می‌کنند – که مقادیر زیادی متن تغذیه می‌شوند تا به آنها آموزش داده شود که چگونه پاسخ‌های قابل قبولی به متن ایجاد کنند. درخواست های مبتنی بر

ChatGPT پس از انتشار عمومی در ماه نوامبر، با ایجاد انواع محتوا از مقالات دانشگاهی گرفته تا شعر و درخواست های شغلی، تبدیل به یک هیجان در بین کاربران شده است.

ساندار پیچای، مدیر اجرایی گوگل، بر توانایی بارد برای ارائه پاسخ بر اساس اطلاعات به روز تاکید کرد. اعلامیه گوگل حاوی نمونه ای از پاسخ بارد به پرسشی در مورد چگونگی توضیح اکتشافات جدید تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا برای یک کودک 9 ساله و همچنین یادگیری در مورد بهترین مهاجمان در فوتبال “در حال حاضر” در حین انجام تمرینات آموزشی بود. از بازیکنان برتر الگوبرداری کنید

پیچای گفت: “بارد به دنبال ترکیب وسعت دانش جهان با قدرت، هوش و خلاقیت مدل های بزرگ زبان ما است.” “این از اطلاعات وب استفاده می کند تا پاسخ های تازه و با کیفیت بالا ارائه دهد.”

گوگل همچنین اعلام کرد آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی آن – مانند LaMDA، PalM، تولیدکننده تصویر Imagen و سازنده موسیقی MusicLM – در موتور جستجوی خود ادغام خواهند شد. پیچای گفت که ویژگی‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی در موتور جستجوی خود اطلاعات پیچیده و دیدگاه‌های متعدد را در قالب‌های «آسان هضم» تقطیر می‌کند.

پیچای از مثالی استفاده کرد که از گوگل پرسید کدام ساز آسان‌تر برای یادگیری بین گیتار و پیانو است، با Google سپس نمونه‌ای از پاسخ به سبک مکالمه را به آن پرسش منتشر کرد – به جای پیوند به یک پست وبلاگ منفرد.

این شرکت همچنین فناوری پشت LaMDA را در اختیار توسعه‌دهندگان، سازندگان و کسب‌وکارها قرار می‌دهد تا برنامه‌هایی با فناوری هوش مصنوعی گوگل بسازد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

اعلامیه گوگل در حالی منتشر شد که مایکروسافت، یکی از حامیان اصلی ChatGPT، آماده می شود تا محصولات بیشتری را با استفاده از فناوری پشت ربات چت عرضه کند.

در آخر هفته، کاربران موتور جستجوی بینگ مایکروسافت ادعا کردند که پیش نمایشی از محصول را دیده‌اند که در آن می‌توانستند سوالاتی با حداکثر 1000 کاراکتر از آن بپرسند و پاسخ‌ها نیز با ذکر منابع.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …