معلمانی که با افزایش هزینه های بریتانیا به سلامت دندان دانش آموزان آسیب می زند خمیر دندان می دهند | بحران هزینه زندگی در انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس تحقیقات جدید، از هر پنج معلم بریتانیا، چهار نفر به دانش‌آموزان مسواک و خمیر دندان داده‌اند که بحران هزینه زندگی بر سلامت دهان و دندان کودکان تأثیر می‌گذارد.

یک نظرسنجی از معلمان متوسطه توسط موسسه خیریه بانک زیبایی بهداشت فقر و انجمن دندانپزشکی بریتانیا (BDA) نشان داده است که 81 درصد از معلمان می گویند برخی از کودکان مدرسه آنها به خمیر دندان دسترسی ندارند و 41 درصد معتقدند که این امر منجر به محرومیت آنها از نظر اجتماعی می شود. بهداشت ضعیف دهان

این مطالعه در حالی انجام شد که بودجه خانوارها در بریتانیا با تورم بالای 10 درصد و هشدار صندوق بین‌المللی پول مبنی بر اینکه انتظار می‌رود بریتانیا تنها کشور صنعتی بزرگی باشد که امسال با اقتصاد رو به انقباض روبرو می‌شود، همچنان در حال ضربه خوردن بود.

سه چهارم معلمان گفتند که عدم دسترسی به خمیر دندان و مسواک منجر به تغییر رنگ دندان های کودکان شده است، نیمی از آنها گفتند که کودکانی را با پوسیدگی قابل توجه دندان می شناسند و کمتر از یک سوم شاهد کودکانی بوده اند که در دندان درد یا هالیتوز رنج می برند.

از هر چهار معلمی که در این نظرسنجی شرکت کردند، یک نفر گفت که شب ها بیدار نگه داشته می شود و نگران سلامتی دانش آموزان خود است، در حالی که 38 درصد اظهار داشتند که احساس درماندگی می کنند.

محققان با 260 معلم دبیرستان دولتی بریتانیا، از جمله یکی از دستیاران دبیر در لویشم صحبت کردند که گفت برخی از دانش‌آموزان هنوز برای پنهان کردن دهان خود از ماسک کووید استفاده می‌کنند. مسئول حفاظت در همان مدرسه در لویشم گفت که بحران هزینه زندگی منجر به تماس های بیشتر از سوی والدینی شده است که توانایی خرید محصولات بهداشتی اولیه را نداشتند.

آنها گفتند: «موارد قلدری در میان جوانان به دلیل علائم مرتبط با بهداشت نامناسب دهان در بالاترین حد خود قرار دارد. “[We] با بسیاری از دانش‌آموزانی که هر روز دندان‌های خود را مسواک نمی‌کنند، به ندرت دوش می‌گیرند و توان مالی شستن و خشک کردن مؤثر لباس‌های خود را ندارند، سر و کار دارند.»

کالج سلطنتی اطفال و بهداشت کودک اخیرا هشدار داده است که مسواک در حال تبدیل شدن به یک “اقلام لوکس” برای برخی از خانواده ها است و وضعیت سلامت دندان کودکان یک “ننگ ملی” است.

جو جونز، یکی از بنیانگذاران Beauty Banks، که در ژانویه 2018 برای حمایت از خانواده‌هایی در بریتانیا که توانایی مالی تمیز ماندن را ندارند، تأسیس شد، گفت: «ما با موسسات خیریه از جمله بانک‌های مواد غذایی، مراکز خانواده، مراکز آزار خانگی کار می‌کنیم. سرپناه های بی خانمان ها و خمیردندان در سراسر جهان اکنون بیشترین درخواست ما را دارد. قبل از بحران هزینه زندگی، حتی در سه رتبه اول هم نبود.

پوسیدگی دندان شایع ترین دلیل بستری شدن در بیمارستان در میان کودکان خردسال، پیش از لوزه حاد است.

BDA هشدار داده است که پوسیدگی دندان در کودکان به سطح همه گیر رسیده است و انتظار می رود هر دستاورد اخیر با مشکلات دسترسی مداوم و اختلال در برنامه های بهداشت عمومی از بین برود. آخرین آمار دندانپزشکی NHS نشان می دهد که 44.8 درصد از کودکان در سال گذشته به دندانپزشک مراجعه کرده اند که نسبت به 58.7 درصد در سال 2019-2020 کاهش یافته است.

سال گذشته تحقیقات بی‌بی‌سی و BDA نشان داد که 91 درصد از تمرین‌ها در انگلستان نمی‌توانند بیماران بزرگسال جدید NHS را قبول کنند، در حالی که 79 درصد بیماران جدید NHS را نمی‌پذیرند.

ادی کراچ، رئیس انجمن دندانپزشکی بریتانیا، دولت را متهم کرد که “روی فرمان خوابیده است” و در مقابله با بحران ناکام مانده است.

«جوان‌ترین بیماران ما با طوفانی بی‌نقص مواجه می‌شوند که میلیون‌ها نفر نمی‌توانند به مراقبت‌ها یا حتی اصول اولیه برای حفظ سلامت دهان و دندان دسترسی داشته باشند. این نظرسنجی تکان دهنده تاکید می کند که نابرابری های بهداشتی عمیق در حال گسترش است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لبنان به دلیل تابستان به دو منطقه زمانی متوالی تقسیم شد | لبنان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، تصمیم لحظه آخری دولت لبنان …