الشارپتون هشدار داد که بریتانیا بدون اصلاحات عمیق ممکن است از خشونت پلیس به سبک آمریکایی متحمل شود | نژاد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کشیش آل شارپتون هشدار داده است که حوادث نژادپرستانه مانند مرگ وحشیانه تایر نیکولز در ایالات متحده نیز بدون اصلاحات گسترده پلیس در بریتانیا رخ خواهد داد.

در آستانه سفر دو روزه به بریتانیا، کهنه سرباز حقوق مدنی ایالات متحده گفت که باید به “نژادپرستی سیستمیک” و “فرهنگ پلیسی که بیرحمی تولید می کند” رسیدگی شود.

نیکولز، یک پدر 29 ساله و یک مرد سیاهپوست، سه روز پس از زیر کشیدن و ضرب و شتم افسران پلیس در ممفیس در 7 ژانویه در بیمارستان جان باخت.

شارپتون، رئیس شبکه ملی اقدام، که هفته گذشته در مراسم تشییع جنازه نیکولز مداحی کرد، خواستار اصلاحات پلیس بریتانیا شد.

او در بیانیه‌ای گفت: «عدم رسیدگی به نژادپرستی سیستماتیک در پلیس بریتانیا و فرهنگ پلیسی که بیرحمی علیه مردم ما ایجاد می‌کند، تنها منجر به حوادث بیشتری مانند تراژدی تایر نیکولز خواهد شد.»

اظهارات او در تضاد با سوئلا براورمن، وزیر کشور است که در ماه سپتامبر گفت: «ابتکارات در زمینه تنوع و شمول نباید بر پلیس عقل سلیم اولویت داشته باشد».

گزارش نفرت‌انگیز سازمان ملل در ماه گذشته نشان داد که دولت در رسیدگی به «نژادپرستی ساختاری، نهادی و سیستمی» علیه مردم آفریقایی‌تبار در بریتانیا شکست خورده است.

کارگروه سازمان ملل متحد در این باره گفت: «ما نگرانی‌های جدی در مورد مصونیت از مجازات و عدم رسیدگی به تفاوت‌های نژادی در سیستم عدالت کیفری، مرگ‌ها در بازداشت پلیس، محکومیت‌های «شرکت مشترک» و ماهیت غیرانسانی بازرسی توقف و (برهنه) داریم. بیانیه.

شارپتون در روز دوشنبه هنگامی که سفر خود به بریتانیا را آغاز می کند، نظرات خود را گسترش خواهد داد. انتظار می رود که او به مرگ نیکولز و موارد مشابه علیه پلیس در بریتانیا رسیدگی کند.

این به دنبال درخواست عدالت از سوی خانواده‌های کریس کابا، که در استریتهام، جنوب لندن، پس از تعقیب و گریز ماشین در ماه سپتامبر به سرش شلیک شد، و اولادجی اومیشور، که پس از اصابت گلوله با اسلحه تیزر در پل چلسی جان خود را از دست داد، دنبال می‌شود. سپس از رودخانه تیمز بیرون کشیده شد.

IOPC در حال انجام تحقیقات جنایی در مورد افسری است که اسلحه خود را که منجر به مرگ کابا شد، پرتاب کرد.

IOPC همچنین در حال انجام تحقیقات در مورد مرگ Omishore است، اما فکر نمی کند که تحقیقات دقیق تری مورد نیاز باشد.

شارپتون همچنین پس از اعتراض به Child Q، دختر 15 ساله‌ای که در مدرسه توسط افسران پلیس زن در دوران پریودش مورد بازرسی قرار گرفت، تحقیقات پلیس را از کودکان سیاه‌پوست افزایش خواهد داد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

نیکولز که پس از یک تخلف جزئی رانندگی دستگیر شده بود، با اسپری فلفل، با یک تیزر مات و مبهوت شد و توسط پنج افسر سیاه پوست که به نوبت او را نگه داشتند تا دیگران به او حمله کنند، مورد ضرب و شتم قرار گرفت. فیلم این حادثه در 27 ژانویه منتشر شد و منجر به ناآرامی در چندین شهر ایالات متحده شد.

شارپتون، که از سال 1991 در خط مقدم جنبش حقوق مدنی ایالات متحده بوده است، از مراسم تشییع جنازه نیکولز برای محکوم کردن افسران به دلیل “ننگ نژادشان” استفاده کرد و سپس اضافه کرد که افسران به یک مرد سفیدپوست به همان شیوه حمله نمی کردند. .

می‌دانی که نمی‌توانی این کار را در تنسی با یک مرد سفیدپوست انجام دهی. شما متوجه خواهید شد که با انجام این کار با یک مرد سیاهپوست از پس آن بر نمی آیید.

انتظار می رود شارپتون، که روز دوشنبه در مراسمی تحت عنوان «عملیات رأی سیاه» شرکت می کند، به حقوق انتخاباتی در بریتانیا نیز بپردازد، زیرا این نگرانی وجود دارد که قوانین جدید که نیازمند کارت شناسایی عکس دار در مراکز رأی گیری است، رأی دهندگان سیاه پوست و آسیایی را از حق رای محروم کند.

لرد سایمون وولی، بنیانگذار OBV و یکی از مربیان شارپتون، گفت: “کشیش آل شارپتون در زمانی حساس به بریتانیا می آید که صرفاً اذعان به نابرابری نژادی سیستماتیک دشوار است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پوتین مدعی است که غرب نمی تواند از ارسال تسلیحات به اوکراین حمایت کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، ولادیمیر پوتین مدعی شده است که …