وزیر سابق ولز “اختلاف” با دومینیک راب | دومینیک راب

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رابرت باکلند تایید کرد که او و دومینیک راب در زمانی که هر دو در کابینه بودند “اختلاف” داشتند، پس از اینکه گزارش شد که راب سال گذشته تلاش کرد تا باکلند را از سمت وزیر ولز برکنار کند.

یکی از متحدان باکلند که نامش فاش نشده است به تایمز گفت در حالی که وزیر سابق اقدامات راب را قلدری نمی‌دانست، رویکرد راب پس از انتقاد علنی باکلند از طرح‌های منشور حقوق بریتانیا «بسیار عجیب، بسیار بد» بود.

منبع دیگری به روزنامه باکلند گفت این حادثه را که در ماه اوت در میانه هفته های پایانی دولت بوریس جانسون روی داد، به ریشی سوناک گفت، به این معنی که سوناک قبل از انتصاب او به دولت خود، از رفتار ساینده راب اطلاع داشت.

باکلند که صبح روز دوشنبه در LBC در مورد این گزارش سؤال شد، انکار نکرد که راب به او گفته است که اگر مقاله ای در انتقاد از منشور حقوق بشر منتشر شود زیرا مسئولیت جمعی کابینه را نقض می کند، باید برکنار شود یا استعفا دهد.

باکلند که به عنوان وزیر ولز در دولت کوتاه لیز تراس باقی ماند، اما اکنون نماینده مجلس پشتیبان است، گفت: «من نمی‌خواهم از ذغال‌های اتفاقات تابستان گذشته بازگردم.

دومینیک و من در مورد منشور حقوق او اختلاف نظر داریم، واضح است که او با مقاله ای که من در تلگراف نوشتم موافق نبود. من در مورد دولت آینده صحبت می کردم – یعنی دولت بعد از بوریس جانسون – و احساس کردم که انجام این کار کاملاً مناسب است.

«اختلافات شدیدی در سیاست وجود دارد. من به اندازه کافی بزرگ و زشت هستم که بتوانم گوشه خودم را نگه دارم، و دومینیک به دلیل استحکامش نیز معروف است. اختلاف نظر وجود داشت، اما ما ادامه دادیم.»

موقعیت راب به عنوان معاون نخست وزیر و وزیر دادگستری به دنبال اتهامات قلدری و ارعاب حداقل 24 مقام در خطر است که او به شدت آن را رد کرده است. این ادعاها توسط یک وکیل کار برجسته، آدام تولی، که در نوامبر توسط Sunak منصوب شد، در حال بررسی است.

به گزارش تایمز، باکلند در ماه اوت به سوناک درباره رفتار راب در مورد منشور حقوق بشر، طرحی برای نادیده گرفتن دادگاه اروپایی حقوق بشر، گفت. یک منبع نزدیک به نخست وزیر گفت که این موضوع صحت ندارد.

متحد ناشناس به روزنامه گفت که راب در مورد مقاله پیشنهادی با باکلند تلفن کرده و گفته است که در صورت انتشار آن، او را به طور رسمی به داونینگ استریت گزارش خواهد کرد.

متحد گفت: «او در این مورد بسیار متعصب بود. «این واقعیت که او آماده بود این موضوع را به نخست وزیر و دبیر کابینه گزارش کند، نشان می دهد که او چقدر تلاش کرده است تا نظر خود را بیان کند. رابرت گل سرخی نیست، او یک سیاستمدار سرسخت است، اما رفتار دام بسیار عجیب و غریب بود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این نشان می‌دهد که او هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهد تا به مسیر خود برسد و اطمینان حاصل کند که تهدیدهایش اجرا می‌شوند. این یک تاکتیک بسیار سنگین است.»

تایمز افزود، پس از انتشار مقاله، دفتر کابینه با دفتر خصوصی باکلند در دفتر ولز در پی شکایت راب تماس گرفت.

در این بیانیه آمده است که باکلند به راب گفت که رفتار “تهدید کننده” او “غیرقابل قبول” است و این حادثه باعث شد تا باکلند حمایت خود را در رقابت رهبری به جای جانسون از سوناک، که راب حامی اصلی او بود، به تراس منتقل کند.

یک منبع نزدیک به راب به تایمز گفت که او همیشه حرفه ای عمل کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو : آخرین بولتن اخبار | 26 مارس – ظهر

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، به روز رسانی: 26/03/2023 – 12:27 …