بازارها تحت تاثیر نگرانی های ژئوپلیتیکی؛ جهش فروش خودرو در بریتانیا در ژانویه – کسب و کار زنده | کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

پکن در محکومیت تصمیم واشنگتن برای ساقط کردن بالون چینی که هفته گذشته در حریم هوایی آمریکا مشاهده شد، شدت گرفته است.

چین آمریکا را متهم کرد که “ضربه ای جدی” به روابط وارد کرده است و تلاش ها برای گرم کردن روابط بین دو کشور از زمان دیدار روسای جمهور بایدن و شی در نوامبر گذشته در بالی را تضعیف می کند.

ژی فنگ، معاون وزیر امور خارجه، اعتراض رسمی خود را به سفارت آمریکا در پکن تسلیم کرد و ایالات متحده را به نقض “جدی” روح حقوق بین الملل و کنوانسیون های بین المللی متهم کرد.

زی افزود:

کاری که ایالات متحده انجام داده است ضربه ای جدی وارد کرده است و به تلاش ها و پیشرفت ها در ایجاد ثبات در روابط چین و آمریکا از زمان نشست بالی آسیب وارد کرده است.

به روز رسانی در بالن: پکن نمایندگی رسمی خود را به سفارت ایالات متحده در چین ارائه کرده است.

چین بیانیه ای به تاریخ یکشنبه منتشر کرد. ژی فنگ، معاون وزیر امور خارجه می گوید که ایالات متحده بیش از حد واکنش نشان داده و اقدامات به بهبود روابط پس از نشست گروه 20 بالی لطمه زده است. pic.twitter.com/KBSqeySrTT

– دیوید اینگلز (@DavidInglesTV) 6 فوریه 2023

کاهش سهام چین امروز نشان دهنده این نگرانی است که سرنگونی بالون مشکوک جاسوسی می تواند منجر به تلافی اقتصادی توسط دولت بایدن شود.

سرمایه گذاران باید به تنش های دیپلماتیک بر سر ورود بالون چینی به حریم هوایی آمریکا توجه کنند. دویچه بانک تحلیلگر جیم رید به مشتریان گفت:

ایالات متحده آن را در یک آخر هفته که قرار بود نشانه ای از آب شدن روابط دیپلماتیک بین کشورها باشد، با سفر آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه به چین، که اولین دیدار از این نوع در چهار سال گذشته بود، سرنگون کرد.

این هفته گذشته به تعویق افتاد و چینی که در اصل آشتی‌جو بود، پس از سرنگونی بالون، تهاجمی‌تر شد. ما خواهیم دید که آیا تلافی وجود دارد و/یا این لفاظی چقدر قوی است.

مقدمه: فروش خودرو در بریتانیا در ژانویه افزایش یافت

صبح بخیر، و به گزارش ما در زمینه تجارت، بازارهای مالی و اقتصاد جهانی خوش آمدید.

با وجود ترس از رکود اقتصادی و فشار بر درآمد خانوارها از تورم بالا، فروش خودرو در بریتانیا در ژانویه افزایش یافت.

داده های اولیه صنعت صبح امروز نشان می دهد که ثبت نام خودروهای جدید در بریتانیا در ژانویه حدود 14 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

انجمن تولیدکنندگان و بازرگانان موتور (SMMT) اعلام کرد که انتظار دارد با وجود زنجیره تامین و فشارهای تورمی در بریتانیا، ثبت‌نام‌ها در سال 2023 با 11 درصد افزایش به 1.79 میلیون دستگاه برسد.

SMMT آمار نهایی ماه را در ساعت 9 صبح ارائه خواهد کرد.

پس از آن صنعت خودروی بریتانیا نیاز به تقویت دارد تولید خودرو در سال گذشته به پایین ترین سطح خود از سال 1956 کاهش یافت. شرکت‌ها به دلیل مشکلات زنجیره تامین ناشی از کووید به تلاش برای تهیه قطعات ادامه دادند، به این معنی که تولیدکنندگان برای تامین تقاضا تلاش کردند.

همچنین امروز در راه است

با افزایش تنش ها بین واشنگتن و پکن، بازارهای مالی امروز کمی نگران هستند.

چین CSI 300 شاخص 1.3 درصد کاهش یافته است و هنگ کنگ آویزان شدن سنگ با واکنش معامله گران به لغو سفر آخر هفته آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا به چین و سرنگونی یک بالون چینی، 2 درصد کاهش یافته است.

انتظار می رود بازارهای اروپایی با کاهش باز شوند، در حالی که بازارهای بریتانیا FTSE 100 می تواند از رکورد بسته شدن روز جمعه عقب نشینی کند.

توضیح می دهد که گزارش اشتغال به طور شگفت انگیزی در ایالات متحده در روز جمعه گذشته نیز بر بازارها تاثیر گذاشته است نعیم اسلم، تحلیلگر ارشد بازار در Avatrade.

اولاً، گزارش روز جمعه ایالات متحده Job است که معامله گران را به این فکر انداخت که فدرال رزرو ممکن است به نرخ بهره خود ادامه دهد و شاید بتواند موضعی جنگ طلبانه اتخاذ کند زیرا بازار کار بیش از حد قوی است.

ثانیاً، تنش های ژئوپلیتیکی بین دو اقتصاد بزرگ جهان شعله ور شده است و نگرانی این است که این امر می تواند تأثیر نامطلوبی بر روابط اقتصادی بین ایالات متحده و چین داشته باشد.

امروز با عضو کمیته سیاست پولی، دو تن از سیاستگذاران بانک انگلستان را خواهیم شنید کاترین مان سخنرانی امروز صبح و اقتصاددان ارشد هوو قرص بعد از ظهر امروز جلسه پرسش و پاسخ برگزار می شود. این ممکن است بینشی تازه در مورد اینکه آیا BOE به پایان افزایش نرخ بهره خود پس از افزایش نرخ به 4 درصد در هفته گذشته نزدیک شده است، ارائه دهد.

جمعه گذشته، Pill گفت که بانک باید مراقب باشد که هزینه های استقراض را خیلی بالا نبرد:

برنامه کار

  • 8.30 صبح به وقت گرینویچ: PMI ساخت و ساز منطقه یورو برای ژانویه

  • 8:40 صبح به وقت گرینویچ: کاترین مان، سیاستگذار بانک مرکزی انگلستان در کنفرانس سخنرانی های Lamfalussy “ابعاد جدید بانکداری مرکزی در دوران پس از کووید” صحبت می کند.

  • 9 صبح به وقت گرینویچ: آمار فروش خودرو در بریتانیا برای ژانویه

  • 9.30 صبح به وقت گرینویچ: PMI ساخت و ساز بریتانیا برای ژانویه

  • 10 صبح به وقت گرینویچ: فروش خرده فروشی منطقه یورو برای ماه دسامبر

  • ساعت 5 بعد از ظهر به وقت گرینویچ: هاو پیل، اقتصاددان ارشد BoE، پرسش و پاسخ را برگزار می کند

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لبنان به دلیل تابستان به دو منطقه زمانی متوالی تقسیم شد | لبنان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، تصمیم لحظه آخری دولت لبنان …