قاضی می گوید که شاهد کلیدی در محاکمه افترای بن رابرتز-اسمیت «مثل یک احمق مست» نسبت به پلیس عمل کرد | بن رابرتز اسمیت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی از شاهدان کلیدی در محاکمه افترا بن رابرتز-اسمیت به دلیل اینکه یک مقام مشترک المنافع را «مثل یک احمق مست» در خودداری از تحویل دادن تلفن خود، که تحت تعقیب جنایات جنگی پلیس تحت تعقیب بود، عمل کرده است، گناهکار است.

در آوریل سال گذشته، پلیس فدرال استرالیا به عنوان بخشی از تحقیقات گسترده تر در مورد جنایات جنگی که سربازان استرالیایی در افغانستان مرتکب می شوند، تلفن سرباز سابق را جستجو کرد.

تا به امروز هیچ اتهامی در مورد جنایات جنگی در این تحقیقات مطرح نشده است.

سرباز سابق SAS که در دادگاه به عنوان شخص X نامش فاش شد، زمانی که پلیس در اواخر شب 26 آوریل 2022 در هتل ماریوت سیدنی به او نزدیک شد و تلفن او را به عنوان بخشی از یک پرونده هتک حرمت رابرتز اسمیت در دادگاه تهمت زدن رابرتز اسمیت ارائه کرد، به این نتیجه رسید. مجوز تفتیش.

او حاضر نشد تلفن را تحویل دهد و سعی کرد از آسانسور خارج شود. او در تلاش برای فرار از ماموران، با یک افسر پلیس تماس گرفت، اگرچه دادگاه شنیده بود که این تماس “عمدی نبود”.

قاضی میراندا مودی، گفت که شخص X “مثل یک احمق مست عمل کرده است” و “خود را به شدت بی ادب و بی ادب” کرده است.

به نظر می‌رسید هیچ مبنایی در واکنش خصمانه او وجود نداشت.»

با این حال، قاضی به سوابق خوب قبلی شخص X، خدمت نظامی برجسته او در بریتانیا و استرالیا، که شامل جوایز شجاعت و شجاعت بود، و همچنین مسئولیت های قبلی او در حفاظت از نخست وزیران استرالیا و سایر مقامات عالی رتبه اشاره کرد.

قاضی همچنین خاطرنشان کرد که او در زمان اجرای حکم، به شدت استرس داشت که چند روز را در جعبه شاهد در دادگاه گذرانده بود، شهادت می داد و مورد بازجویی متقابل قرار می گرفت.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

قاضی مودی گفت: “حقایق نشان می دهد که او مقداری الکل مصرف می کرده است.”

شخص X به جرم ممانعت از یک مقام مشترک المنافع اعتراف کرد. این اتهام از طریق بخش 19B قانون جرایم مشترک المنافع رسیدگی شد و رد شد. محکومیتی ثبت نشد.

پرونده افترا رابرتز اسمیت علیه سه روزنامه است که او مدعی است در یک سری مقالات او را به ارتکاب جنایات جنگی از جمله قتل متهم کرده اند. رابرتز-اسمیت همه تخلفات را انکار می کند.

روزنامه ها از گزارش خود به عنوان صحت دفاع می کنند. این پرونده در انتظار صدور حکم در دادگاه فدرال است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سرمایه گذاران رای سهامداران HSBC را در مورد بازنگری ساختاری وادار می کنند | HSBC

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، سرمایه گذاران هنگ کنگی اچ اس …