زلنسکی می گوید در حالی که اوکراین برای حمله بزرگ آماده می شود، روسیه نیروهای بیشتری را وارد نبرد می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ارتش اوکراین در حال آماده شدن برای بمباران های گسترده روسیه در سراسر کشور هر روز در حالی است که تهاجم مسکو به مرز یک ساله نزدیک می شود.

رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی در سخنرانی شبانه خود یکشنبه به ملت گفت که روسیه نیروهای بیشتری را وارد نبرد کرده است.

وی گفت: ما شاهد افزایش این فشار در مناطق مختلف خط مقدم و همچنین فشار در حوزه اطلاع رسانی هستیم.

“در منطقه دونتسک بسیار دشوار است – نبردهای شدیدی وجود دارد. اما مهم نیست که چقدر سخت است و مهم نیست چقدر فشار وجود دارد، ما باید در برابر آن مقاومت کنیم.”

مقامات اوکراینی به دلایل “نمادین” انتظار یک حمله بزرگ در این ماه را دارند. انتظار می رود که به عنوان وزیر دفاع الکسی رزنیکوف، کریل بودانوف، رئیس اطلاعات نظامی جایگزین شود.

شایعات در مورد استعفای احتمالی رزنیکوف در بحبوحه رسوایی فسادی که دولت رئیس جمهور زلنسکی را درگیر کرده است، منتشر شد. این منجر به از دست دادن چندین مقام ارشد اوکراینی از جمله فرمانداران خط مقدم در ماه گذشته شد.

با این حال، مقامات روسیه گفته اند که اوکراین در این ماه در حال برنامه ریزی آنچه که آن را “تحریک” یک عملیات “پرچم دروغین” در کراماتورسک می نامد، دارد.

در بیانیه وزارت دفاع، این وزارتخانه اعلام کرد که نیروهای کیف در حال نقشه کشیدن برای حمله به مراکز پزشکی در این شهر و سپس متهم کردن مسکو به ارتکاب جنایات جنگی بودند.

برای اطلاعات بیشتر گزارش یورونیوز را در ویدیوی بالا تماشا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جاناتان میجرز در نیویورک پس از فراخوان پلیس برای اختلافات داخلی دستگیر شد | جاناتان میجرز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مقامات می گویند جاناتان میجرز …