هنگ کنگ: محاکمه مهم امنیت ملی 47 مدافع دموکراسی آغاز شد | هنگ کنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بزرگترین محاکمه امنیت ملی هنگ کنگ روز دوشنبه با حضور 47 تن از برجسته ترین مدافعان دموکراسی شهر در جلسه ای که محاکمه خود جنبش دموکراسی خواه این منطقه خوانده شده است، آغاز شد.

این گروه متشکل از سیاستمداران، فعالان، مبارزان و کارمندان جامعه سابق به «توطئه برای انجام براندازی» به دلیل برگزاری انتخابات مقدماتی غیررسمی پیش از انتخابات در جولای 2020 متهم شدند.

این پرونده در مرکز سرکوب مخالفان و مخالفان دولت های هنگ کنگ و پکن پس از اعتراضات گسترده دموکراسی خواهانه در سال 2019 قرار دارد.

حداقل 31 نفر به جرم خود اعتراف کرده اند و انتظار می رود 16 نفر از بی گناهی خود در دادگاه دفاع کنند. کسانی که به گناه خود اعتراف کرده اند تا پس از محاکمه که انتظار می رود 90 روز ادامه داشته باشد، محکوم نمی شوند.

در میان متهمان، دانشگاه حقوقی بنی تای، قانونگذاران سابق کلودیا مو، او نوک هین و لئونگ کوک هونگ و همچنین فعالان مشهور “موهای بلند” لئونگ کواک هونگ، جاشوا وانگ و لستر شوم هستند.

در این عکس فایلی که در ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۰ گرفته شده است، فعال دموکراسی‌خواه، جاشوا ونگ (L) و دیگر برندگان انتخابات مقدماتی غیررسمی دموکراتیک در پایان یک کنفرانس مطبوعاتی در هنگ‌کنگ پس از برگزاری نظرسنجی‌های اولیه احزاب طرفدار دموکراسی عکس می‌گیرند.
در این عکس که در ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۰، فعال دموکراسی‌خواه، جاشوا ونگ (L) و دیگر برندگان انتخابات مقدماتی غیررسمی دموکراتیک گرفته شده است، در پایان یک کنفرانس مطبوعاتی در هنگ‌کنگ پس از برگزاری نظرسنجی‌های اولیه احزاب طرفدار دموکراسی عکس می‌گیرند. عکس: آنتونی والاس / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

کسانی که متهم به “مجرم اصلی” هستند ممکن است با حبس ابد روبرو شوند. دادگاه شنیده است که سه نفر به عنوان شاهد برای دادسرا شهادت خواهند داد.

این پرونده توسط گروه های حقوق بشری و حقوقی محکوم شده است که دولت را به استفاده از قانون امنیت ملی و تغییرات در روند قضایی برای سرکوب مخالفان متهم می کنند.

صدها نفر روز دوشنبه، قبل از شروع پیش بینی شده دادگاه، بیرون از دادگاه صف کشیده بودند. حضور شدید پلیس، از جمله سگ‌های پلیس در حال بررسی بوته‌های مجاور بود.

اعضای اتحادیه سوسیال دموکرات ها، یکی از آخرین گروه های فعال حامی دموکراسی هنگ کنگ، هنگامی که برای اعتراض به دادگاه رسیدند توسط پلیس رانده شدند.

چان پویینگ، رئیس گروه، شنیده شد که گفت: “امیدوارم خبرنگاران همه از این فیلمبرداری کنند” در حالی که افسران او را محاصره کردند و هل دادند. چان و همکارش که یک بنر در دست داشتند، به منطقه دیگری در پشت سنگر منتقل شدند.

روی بنری که دو نفر حمل می کردند، نوشته شده بود: «سرکوب بی شرمانه است». در این بیانیه آمده است: همه زندانیان سیاسی را فورا آزاد کنید.

رابین، دانشجوی روزنامه نگاری در دانشگاه هنگ کنگ، اولین نفری بود که در صف خارج از ساختمان دادگاه بود. گفت که ساعت 6 بعدازظهر یکشنبه رسیده است. دانش آموز با خود یک صندلی تاشو و همچنین یک کیف دافلی آورده بود.

رابین گفت که می‌خواست «به خاطر منافع خود» در جلسه شرکت کند و مطمئن نیست که از محاکمه چه انتظاری داشته باشد.

من فقط شنیدم که همه فعال ترین فعالان اینجا هستند، مانند جاشوا ونگ، گوئینت هو، و بنی تای، و بقیه، بنابراین من فقط می خواهم بیایم و ببینم آنجا چه اتفاقی می افتد.”

چند نفر دیگر وقتی مورد بازجویی قرار گرفتند، ظاهراً از اینکه منتظر چه پرونده ای هستند بی خبر بودند. یکی به خبرنگار فری پرس هنگ کنگ گفت که برای پرونده جیمی لای، غول رسانه ای و فعالی که در یک پرونده جداگانه با اتهاماتی مواجه است و جزو 47 نفر نیست، آنجا حضور داشته است. برخی از افراد به دیگران گفتند که با خبرنگاران صحبت نکنند. برخی در صف از خبرنگاران فیلم گرفتند و از آنها عکس گرفتند.

نمایندگان بریتانیا، ایالات متحده، سوئد، آلمان، جمهوری چک، اتریش، ایتالیا، نیوزلند، استرالیا، کانادا، اتحادیه اروپا و فرانسه نیز در صف ایستاده بودند.

لورنس واندوال از دفتر اتحادیه اروپا در هنگ کنگ و ماکائو، گفت که اتحادیه اروپا محاکمه ها را در سراسر جهان “به عنوان نشانه ای از تعهد به دموکراسی، حقوق بشر و حاکمیت قانون” مشاهده کرده است.

واندول گفت: «در این مورد خاص، محاکمه دموکرات‌ها تحت NSL، زیرا ممکن است بدانید که اتحادیه اروپا این موضوع را با دقت دنبال می‌کند.

و ما قدردانی می کنیم که دستگاه قضایی باز است و ما می توانیم نظارت کنیم، بنابراین ما اینجا هستیم تا نظارت کنیم.»

متهمان بیش از دو سال پیش به دلیل برگزاری انتخابات مقدماتی غیررسمی پیش از انتخابات در ژوئیه 2020 دستگیر شدند. آنها متهم به توطئه برای فلج کردن دولت به دلیل طرحی برای به دست آوردن اکثریت کرسی ها و استفاده از اختیار برای جلوگیری از قانونگذاری و شاید هم بودند. مجبور به استعفای رئیس اجرایی شود.

هدف از انتخابات مقدماتی انتخاب قوی‌ترین نامزدها از میان جنبش دموکراسی‌خواه برای رقابت در برابر احزاب تشکیلاتی طرفدار پکن بود. نظرسنجی‌های غیررسمی اولیه ویژگی مشترک انتخابات در گذشته، در سراسر طیف سیاسی بود، اما چند روز بعد پکن رویداد اردوگاه دموکراسی را غیرقانونی اعلام کرد. در حملات سحرگاهی 6 ژانویه 2021، 47 سازمان دهنده، نامزد و مبارز دستگیر شدند.

اکثر آنها از زمان بازداشت یا بلافاصله پس از آن، به دلیل لغو فرضیه وثیقه، طبق قانون امنیت ملی در زندان بوده اند.

بیش از 600000 نفر در انتخابات مقدماتی رای دادند که به عنوان نشانه ای از اعتراض به سرکوب دولت تلقی می شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جاناتان میجرز در نیویورک پس از فراخوان پلیس برای اختلافات داخلی دستگیر شد | جاناتان میجرز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مقامات می گویند جاناتان میجرز …