تحقیقات NSW نشان می دهد که قرار ملاقات تجاری جان باریلارو در نیویورک نشانه هایی از “شغل برای پسران” را نشان می دهد | جان باریلارو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک تحقیق پارلمانی نشان داد انتصاب جان باریلارو، معاون سابق نخست‌وزیر نیو ساوت ولز به سمت یک نقش تجاری در نیویورک به دنبال یک فرآیند “معیب” بود که “همه علائم تجاری یک موقعیت شغلی برای پسران” را نشان داد.

یک گزارش موقت که روز دوشنبه منتشر شد همچنین نشان داد استوارت آیرس، وزیر بازرگانی سابق، که در جریان حماسه از کابینه استعفا داد، در معاملات خود با باریلارو در پیش از انتصاب، «قضاوت ضعیفی از خود نشان داد و نامناسب بود».

ماه‌ها پس از انتصاب باریلارو به‌عنوان کمیسر ارشد تجارت، طوفانی از جنجال در خیابان مک‌کواری به راه انداخت، تحقیقات پارلمانی فراحزبی ارزیابی کوبنده‌ای از این روند صادر کرد که منجر به دریافت پست 500000 دلاری در سال شد.

رئیس تحقیق و تفحص گفت: «علیرغم تضمین‌های کارمندان ارشد دولتی و وزرا مبنی بر اینکه فرآیند انتصاب توسط خدمات عمومی تحت یک فرآیند مبتنی بر شایستگی انجام شده است، واضح است که این روند دارای نقص بوده و مجریه از این روند دور نبوده است». کیت فهرمان، نماینده سبزها در این گزارش گفت.

این حماسه سال گذشته پس از افشای آبان نیوز استرالیا مبنی بر اینکه شغل باریلارو ابتدا به تاجر ارشد و کارمند دولتی سابق جنی وست پیشنهاد شده بود، دولت را درگیر کرد.

پیشنهاد شفاهی آژانس مسئول ایفای این نقش، Investment NSW، یک ماه بعد پس گرفته شد.

آیرس پس از گزارش جداگانه‌ای که به سفارش دومینیک پروتت، نخست‌وزیر نیوساوت ولز تهیه شده بود، کابینه را ترک کرد و این نگرانی را مطرح کرد که او ممکن است با داشتن «دریافت» به نامزدهای فهرست نهایی در طول فرآیند استخدام، قوانین رفتاری وزارتی این ایالت را نقض کرده باشد. آن گزارش، که توسط کمیسر سابق خدمات عمومی نیوساوت ولز، گریم هد، انجام شد، نشان داد که این انتصاب از سوی دولت انجام نشده است.

آیرس بعداً در گزارش دیگری از هرگونه تخلف در مورد حماسه پاک شد و راه را برای بازگشت او به کابینه در صورت بازگرداندن ائتلاف به دولت در انتخابات مارس هموار کرد.

پس از انتشار این گزارش در روز دوشنبه، پروتت این تحقیق را هدف گرفت و آن را “کمیته سیاسی” نامید.

او گفت: «کار بر سیاست متمرکز است، من بر رفع مشکلات متمرکز هستم.

«این یک کمیته سیاسی است. همین است. من در نقش نخست وزیر، یک بررسی مستقل را تحریک کردم [by the] بازرس سابق Icac [Bruce McClintock SC] که آقای آیرس را از هرگونه تخلف پاک کرد. من به یک بازرس مستقل سابق Icac از حزب کارگر و سبزها در یک کمیته سیاسی گوش خواهم داد.

علیرغم اینکه قبلاً قبول کرده بود که انتصاب باریلارو به دور از نظر دولت نبود، پروتت تلاش کرد تا این نگرانی ها را در روز دوشنبه رد کند.

او گفت: “در گزارش بازرس سابق Icac بسیار واضح است … که بازرس سابق Icac با آن برخورد کرده است، آنها می توانند سیاست بازی کنند که من روی رفع مشکلات متمرکز هستم.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

اما تحقیقات پارلمانی که از اکثریت نمایندگان سبزها، کارگر و نمایندگان پارلمان تشکیل شده بود، دخالت او در حماسه را هدف قرار داد و گفت که معاملات او با باریلارو “نشان دهنده قضاوت ضعیف” و “نامناسب” بود.

این نشان داد که آیرس “در طول فرآیند استخدام” برای این نقش “در کنار هم نبود” و با گفتن این که به پارلمان انتصاب باریلارو به این شغل کاملاً توسط خدمات عمومی انجام شده بود، “مردم را گمراه کرد”.

فهرمان گفت که این تحقیق “فقدان شفافیت و یکپارچگی در نحوه انجام فرآیند استخدام بخش دولتی” را نشان داده است.

او نوشت: «تحقیق همچنین نقاط تقاطع بسیاری را بین یک کارمند ارشد دولتی و وزیر تجارت وقت آقای استوارت آیرس، نماینده پارلمان نشان داد که همگی بسیار نامناسب و غیرقابل قبول بودند».

کمیته دریافت که وقتی نوبت به فرآیندهای استخدام کمیسر ارشد تجارت و سرمایه گذاری می رسد، الگویی از مداخله وزیران و عدم شفافیت توسط دولت وجود دارد.

آیرس و باریلارو به طور مداوم انجام اشتباه در روند انتصاب را رد کرده اند و گزارش روز دوشنبه شامل بیانیه مخالف نمایندگان ائتلاف تحقیق است که این یافته ها را رد می کند.

آنها گفتند: «این گزارش چیزی کمتر از یک کار با انگیزه سیاسی در پیش از انتخابات نیست.

برای اظهار نظر با آیرس و باریلارو تماس گرفته شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

منچسترسیتی – چلسی: سوپر لیگ زنان – زنده | سوپرلیگ بانوان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …