تحقیقات نشان می‌دهد استرالیا به مراقبت‌های بهداشت روانی هدفمند برای جلوگیری از مرگ و میر دانشجویان بین‌المللی بر اثر خودکشی نیاز دارد | دانشگاه های استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تحقیقات نشان می‌دهد که اگر شکاف‌ها در ارائه مراقبت‌های بهداشت روانی هدفمند برطرف نشود، مرگ‌های دانشجویان بین‌المللی بر اثر خودکشی ادامه خواهد یافت.

این تحقیق که توسط دانشگاه ملبورن و اوریگن در ژانویه منتشر شد، به دنبال گزارش پزشکی قانونی ویکتوریا در سال 2021 بود که نشان می‌داد 47 خودکشی دانشجوی بین‌المللی در دهه منتهی به سال 2019 در این ایالت رخ داده است.

این گزارش پس از آن تهیه شد که دانش‌آموز 21 ساله ویتنامی، نگوین فام دین لو، در سال 2018 خودکشی کرد، بدون اینکه نشانه‌ای از بیماری روانی نشان دهد یا قبل از مرگش با پزشک عمومی مشورت کند.

ساموئل مک‌کی، نویسنده اصلی این تحقیق، گفت که برنامه‌های مبتنی بر شواهد برای پیشگیری از خودکشی دانش‌آموزان بین‌المللی با وجود تعداد بی‌سابقه دانشجویانی که در سال جاری بازگشته‌اند، هنوز وجود ندارد.

او گفت: «ما رفتیم ببینیم دانشگاه‌ها چه کار می‌کنند و چیزی نبود. هیچ برنامه مبتنی بر شواهد موجود نیست. ما واقعا شگفت زده شدیم.

فشار زیادی برای بازگشت دانشجویان وجود خواهد داشت و این فشار زیادی بر مسکن و امور مالی وارد می‌کند. در حال حاضر یک طوفان واقعی ترکیبی از عوامل وجود دارد که می تواند خطرات را افزایش دهد.

مک کی گفت که دانشجویان بین المللی قبلاً با تعدادی از عوامل استرس زا مواجه بودند که می تواند بر سلامت روان تأثیر بگذارد – “زندگی در کشور دیگری، از دست دادن شبکه های پشتیبانی، فشار مالی، مسکن و مسکن”.

او گفت: «دانشجویان بین‌المللی نیز با وجود مواجهه با استرس تحصیلی، فرهنگی و زندگی روزمره، احتمال دسترسی کمتری به خدمات پشتیبانی دارند.

مک‌کی گفت که خدمات سازگار با فرهنگ، غربالگری خطر بهبودیافته و خدمات مشترک سلامت روان که مراقبت‌های حساس فرهنگی را ارائه می‌کنند برای رفع این شکاف مورد نیاز است.

گزارش Orygen که در سال 2020 منتشر شد، نشان داد که علیرغم افزایش خطر سلامت روانی ضعیف، دانشجویان بین‌المللی از خدمات پشتیبانی موجود استفاده ناکافی کردند.

مک کی گفت: «خدمات برای دانشجویان بین المللی تطبیق داده نمی شود. «وقتی وارد می‌شوند، ممکن است پیدا نکنند که فضای امن یا راحت برایشان است. یا ممکن است درگیر نشوند، زیرا برای آنها مناسب نیست.

ما باید ببینیم که چگونه می‌توانیم این فضاها را دلپذیر کنیم.»

مک‌کی گفت در حالی که دانشگاه‌ها برنامه‌های مشاوره و بهداشت روانی را در اختیار داشتند، دسترسی نیز به دلیل لیست‌های انتظار طولانی مانعی بود، در حالی که بخش‌های اورژانس فاقد آموزش فرهنگی بودند.

او گفت: “برنامه همتا کاری که در آن به دانشجویان بین المللی در زمینه بهداشت روان آموزش می دهیم، اولین گام در مسیر حمایت خواهد بود.”

زمانی که پزشک قانونی به داده‌های ویکتوریا نگاه کرد، متوجه شد که دانشجویان بین‌المللی پیش از خودکشی کمتر با خدمات بهداشت روانی درگیر می‌شوند و بیشتر با استرس‌های مالی و فشار تحصیلی مواجه می‌شوند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

«این یک فرصت واقعی برای توسعه برنامه‌هایی است که دانش‌آموزان را در حمایت از سلامت روان مشارکت می‌دهد، به آنها فرصت می‌دهد تا آنچه در دسترس است را درک کنند و اینکه خوب است دست به دست شویم… برای شکستن کلیشه‌های منفی و عادی‌سازی آن‌ها.»

فیل هانی‌وود، مدیر اجرایی انجمن بین‌المللی آموزش استرالیا، گفت: دانشجویان بین‌المللی معمولاً به دلیل نگرانی از دست دادن ویزای خود یا با قضاوت یا هزینه‌های گزاف می‌ترسند که با آنها تماس بگیرند.

او گفت: «این یک موضوع مهم است. ما باید بدانند که این به عنوان آسیبی برای شخصیت شما در نظر گرفته نمی شود یا به مقامات گزارش نمی شود.

“اغلب خدمات ممکن است در محوطه دانشگاه باشد، اما دانش آموزان فکر می کنند اگر به یک سرویس در محوطه دانشگاه دسترسی پیدا کنند، به دانشگاهیان و مدیران گزارش داده می شود … این باید برطرف شود.”

هانی وود گفت که باید توجه فوری در جامعه آموزشی برای رسیدگی به مراقبت های بهداشت روان هدفمند برای دانش آموزان بین المللی – به ویژه پس از بار محدودیت های ناشی از کووید – صورت گیرد.

او گفت: «مسائل بهداشت روانی به طور چشمگیری برای جمعیت دانشجویان داخلی افزایش یافته است و این نیز بر دسترسی دانشجویان بین‌المللی زمانی که به تعداد فزاینده‌ای بازمی‌گردند، تأثیر می‌گذارد.

“اگر بتوان پاسخ فوری به این موضوع را از طریق آموزش مربیان گروه همسالان ایجاد کرد، پس از آن استقبال می‌شود، اما در میان مدت و بلند مدت ما نیاز به افزایش تعداد مشاوران سلامت روان بین فرهنگی کاملاً واجد شرایط داریم.

“در مقایسه با سایر کشورهای مقصد دانشجویی، استرالیا نسبتاً دیر به ارائه خدمات جامع مشاوره سلامت روان رسیده است … ما به تعداد بیشتری از ارائه دهندگان آموزش خود نیاز داریم تا مشاوره را به عنوان تجارت اصلی ببینند.”

در استرالیا، خدمات پشتیبانی بحران Lifeline 13 11 14 است. در بریتانیا و ایرلند، سامری ها را می توان از طریق تلفن رایگان 116 123، یا ایمیل jo@samaritans.org یا jo@samaritans.ie تماس گرفت. در ایالات متحده، خط ملی پیشگیری از خودکشی در 988 است یا برای پشتیبانی چت کنید. همچنین می توانید برای ارتباط با مشاور خط متن بحران، HOME را به 741741 پیامک کنید. سایر خطوط کمک بین المللی را می توانید در befrienders.org پیدا کنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گردباد می سی سی پی: بایدن پس از طوفان مرگبار اعلام وضعیت اضطراری کرد | می سی سی پی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، جو بایدن برای مناطقی که …