جام جهانی T20 زنان: راهنمای 10 تیم در آفریقای جنوبی | دنیای زنان بیست 20

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

انگلستان

زمان غرق شدن یا شنا برای سرمربی جدید، جان لوئیس است، که – مانند لیزا کیتلی و مارک رابینسون قبل از او – تنها چند ماه پس از نقش جدیدش، خود را با آزمون جام جهانی روبرو می‌کند. سریال مقابل هند وست برخی از تفکرات او را آشکار کرد: لورن بل 22 ساله دریانورد تقریباً مطمئن است که توپ جدید را به دست خواهد آورد. از سوی دیگر، باید دید کاترین اسکایور-برانت دقیقاً چه نقشی در جام جهانی آواز قو بازی خواهد کرد.

بازیکن کلیدی: آلیس کپسی. با معجزه ای، این جوان 18 ساله پس از عمل جراحی در ماه دسامبر برای ترمیم شکستگی استخوان ترقوه بهبود یافت. در همه جا آه های تسکین می کشد – خمیر راست دست در استراتژی تهاجمی جدید انگلیس نقش اساسی خواهد داشت.

استرالیا

در مورد تیمی که از سال 2017 تاکنون هر جام جهانی را برده است، به اضافه طلای بازی های مشترک المنافع چه باید گفت؟ واضح است که آنها از نظر مایل ها مورد علاقه هستند. شاید یکی از موارد ناشناخته این باشد که آنها در شرایط آفریقای جنوبی چگونه خواهند بود، با توجه به اینکه (عجیب) استرالیا هرگز سریالی در آنجا بازی نکرده است. مراقب کیم گارث (از ایرلند سابق) و هیدر گراهام باشید که در ماه دسامبر مقابل هند هت تریک کردند، تنها چند روز پس از اولین بازی بین المللی خود در T20.

بازیکن کلیدی: مگ لنینگ، مارک دوم. پس از 5 ماه غیبت در سال گذشته به دلایل سلامت روان، دوباره در راس کار قرار گرفت، آیا کاپیتان موجو خود را دوباره کشف کرده است؟

بنگلادش

در سه جام جهانی T20 گذشته بدون برد، اما زیر 19 سال های آنها در بازی افتتاحیه جام جهانی زیر 19 سال T20 نتیجه شوکه کننده ای به دست آوردند و استرالیا را با هفت ویکت شکست دادند. سه نفر از این بازیکنان برای مسابقات بزرگسالان فراخوانده شده اند – Marufa Akter، Dilara Akter و Disha Biswas – و آنها امیدوارند که ناراحتی مشابهی داشته باشند.

بازیکن کلیدی: نیگار سلطانا. ویکت بان بهترین گلزن بنگلادش در سال 2022 بود و آنها را به پیروزی هفت ران مقابل ایرلند در فینال مسابقات مقدماتی جام جهانی در سپتامبر رساند.

خفاش نیگار سلطانا برای بنگلادش مقابل نیوزلند
خفاش نیگار سلطانا برای بنگلادش مقابل نیوزلند. عکس: هاگن هاپکینز/گتی ایماژ

هند

شفالی ورما پس از اینکه این زوج به پیروزی هند در برابر انگلیس در فینال افتتاحیه تورنمنت زیر 19 سال آخر هفته گذشته کمک کردند، به ریچا گوش گفت: «اکنون زمان بردن جام جهانی بزرگسالان فرا رسیده است. هند تنها تیمی بود که استرالیا را در هر مسابقه ای در کل سال 2022 شکست داد و در ماه دسامبر در بمبئی یک بازی فوق العاده هیجان انگیز را برد، پس شاید ورما درست می گوید؟ اعتماد به نفس همه چیز است…

بازیکن کلیدی: رنوکا سینگ تاکور. کریکت‌باز نوظهور سال 2022 ICC می‌داند چگونه استرالیایی‌ها را ناآرام کند، همانطور که در بازی افتتاحیه بازی‌های مشترک المنافع ثابت کرد که قبل از اینکه هر کسی بتواند پلک بزند، بازیکن درز 34 به 4 امتیاز داد.

ایرلند

این اولین جام جهانی ایرلند از سال 2018 است و آنها می خواهند نمایش خوبی ارائه دهند. یک تیم جوان – میانگین سنی 24 سال – در حال افزایش است که با معرفی قراردادهای مرکزی تمام وقت توسط کریکت ایرلند برای هفت بازیکن در مارس 2022 و گنجاندن آنها در این دوره از مسابقات قهرمانی زنان ICC تشویق شده است. تازه از یک برد تاریخی سری T20 مقابل پاکستان در نوامبر.

بازیکن کلیدی: گبی لوئیس تنها زن ایرلندی است که توانسته یک قرن در مسابقات بین المللی T20 (مقابل آلمان در سال 2021) گلزنی کند – دویدن او حیاتی خواهد بود.

نیوزلند

نیوزلند پس از کسب مقام ششمی ناامیدکننده در جام جهانی خانگی خود در سال گذشته، این بار به دنبال کسب نتیجه بهتر خواهد بود. هیجانی در مورد بازگشت برنادین بزویدنهوت، ضربه گیر ویکت بان وجود دارد، که دو سال گذشته را دور از بازی با بی خوابی و اختلال خوردن گذرانده است. اگر سری مقدماتی آن‌ها در برابر انگلیس اتفاقی باشد، او در کنار سوزی بیتس، سوپراستار، جایی نزدیک به اوج خواهد بود.

بازیکن کلیدی: سوفی دیوین. کاپیتان با شکستگی ناشی از استرس پا دست و پنجه نرم می کند – اگر او برای بازی به موقع برای بازی افتتاحیه مسابقات خود آمادگی لازم را نداشته باشد، ضربه بزرگی برای کیوی ها خواهد بود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

پاکستان

پاکستان که به شدت توسط استرالیا در سه ODI و دو T20 شکست خورد، ممکن است کمی تضعیف شود. اما بازگشت سرمربی، مارک کولز، که از سال 2017 تا 2019 با تیم شگفت‌انگیز بود، یک خوش شانسی است. بیایید ببینیم آیا او می تواند اوضاع را دوباره تغییر دهد.

بازیکن کلیدی: نیدا دار. او ممکن است 36 سال داشته باشد، اما «لیدی بوم-بوم» (به قول خودش به دلیل تحسینش از شهید افریدی) هنوز مقداری قدرت آتش در تانک دارد. از آنجایی که دایانا بایگ، بازیکن سریع، با شکستگی انگشتش از بازی خارج شد، دور زدن او نیز مهم‌تر از همیشه خواهد بود.

آفریقای جنوبی

جنجال اوایل این هفته زمانی که معلوم شد آفریقای جنوبی کاپیتان و ستاره همه کاره خود، Dane van Niekerk را از تیم خود حذف کرده است، پس از اینکه او در یک تایم تریل 2 کیلومتری 18 ثانیه شکست خورده بود. اگر آنها به نیمه نهایی جام جهانی خانگی خود نرسند، انگشتان به سمت مربی، هیلتون مورنگ، نشانه می رود که شرایط آمادگی جسمانی او “غیرقابل مذاکره” است.

بازیکن کلیدی: ماریزان کاپ با 203 دوش و 12 ویکت، بازیکن برجسته تیمش در جام جهانی 2022 بود. اشکال؟ او اتفاقاً با ون نیکرک ازدواج کرد و به او “مرخصی دلسوزانه” اعطا شد. اینکه آیا او در چارچوب ذهنی مناسبی خواهد بود که در بازگشت به تیم بهترین عملکرد خود را داشته باشد، یک سوال باز است.

سری لانکا

این چند سال سخت برای سریلانکا بوده است، زیرا هیئت مدیره آنها در بین مارس 2020 تا ژانویه 2022 با استفاده از Covid به عنوان یک بهانه مفید، هیچ کریکت بین المللی را برای آنها ترتیب نداد. اما آنها بنگلادش و پاکستان را در جریان جام ملت های آسیا در اکتبر شکست دادند و – حتی هیجان انگیزتر – در ژوئن گذشته هدف 139 را در مقابل هندی با قدرت کامل دنبال کردند. آیا آنها گوشه ای شده اند؟

بازیکن کلیدی: هارشیتا ساماراویکراما. او بالاترین گلزن سریلانکا در جام ملت‌های آسیا (202 دوش)، از جمله زدن 81 توپ از 69 توپ مقابل تایلند بود. آنها ممکن است بالاخره Chamari Athapaththu بعدی خود را پیدا کرده باشند.

هند غربی

یک مطالعه موردی در مورد اینکه چه اتفاقی می‌افتد وقتی یک جام جهانی را برنده می‌شوید و سپس از آن استفاده نمی‌کنید. باید به کاپیتان، هیلی متیوز، که بهترین بازیکن مسابقه فینال 2016 بود و اکنون مجبور است شجاعانه با تیمی صحبت کند که مدام توسط حریفان با منابع بهتر شکست می خورد، احساس کنید. می تواند یک تورنمنت سخت برای او و تیمش باشد.

بازیکن کلیدی: استفانی تیلور. از سپتامبر به دلیل آسیب دیدگی کمر، از کریکت بین‌المللی کنار گذاشته شده است، اما امید این است که او قوی‌تر بازگردد و به متیوس نسخه‌ای را ارائه دهد که به شدت به آن نیاز دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پوتین مدعی است که غرب نمی تواند از ارسال تسلیحات به اوکراین حمایت کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، ولادیمیر پوتین مدعی شده است که …