نخست وزیر می گوید در صورت موفقیت در همه پرسی، قانون صدای بومی در این دوره پارلمانی معرفی می شود | صدای بومیان به مجلس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آنتونی آلبانیز امیدوار است، در صورت موفقیت رفراندوم، قانونی برای ایجاد صدای بومیان در این دوره از پارلمان ارائه خواهد شد و توصیه های این نهاد به صورت علنی منتشر خواهد شد.

در حالی که سیاستمداران روز دوشنبه برای برگزاری مراسم مذهبی به مناسبت افتتاح پارلمان فدرال به کانبرا بازگشتند، یکی از رهبران کلیسا از نمایندگان مجلس درخواست کرد که از این صدا حمایت کنند و آن را “هدیه ای بزرگ” خواند که برای مقابله با “جناح گرایی خرد” در سیاست مفید است.

بنابراین، فراخوان برای درج صدای ملل اول در قانون اساسی، تنها پیشنهاد سیاست دیگری نیست که در سطح استراتژی و استدلال مورد بحث قرار گیرد. کشیش دکتر سارا باشلار به ده‌ها سیاستمدار فدرال که برای خدمات سنتی جهان‌شمول گرد آمده بودند، گفت: این دعوتی است از ملت ما به‌عنوان یک کل.

سناتور حزب کارگر، پت دادسون، فرستاده ویژه دولت برای اجرای بیانیه اولورو از صمیم قلب، روز شنبه پیشنهاد کرد که صدای پارلمان این قدرت را دارد که به کابینه ملی، نشست رهبران فدرال، ایالتی و سرزمینی مشاوره دهد.

تونی برک، رهبر دولت مجلس، به رادیو ABC گفت که اگر صدا نتواند با پارلمان و قوه مجریه دولت صحبت کند، “فوق العاده” خواهد بود و می گوید “منطقی” این نهاد با هر دو صحبت خواهد کرد.

در یک کنفرانس مطبوعاتی کوتاه در خارج از مراسم کلیسای انگلیکن سنت پل در کانبرا، آلبانیز به طور خاص نمی‌گوید که آیا این صدا به کابینه ملی توصیه می‌کند یا خیر، اما گفت که رهنمودهای آن به طور گسترده از طریق دولت منتشر خواهد شد.

او گفت: “این صدایی خواهد بود که نظرات خود را به طور عمومی منتشر می کند – برای همه در دسترس خواهد بود.”

«البته، بسیاری از مسائل در سطوح مختلف دولت مطرح است. این مربوط به مشاوره است.»

نتایج Newspoll که نشان می‌دهد اکثریت استرالیایی‌ها از همه‌پرسی در صورت برگزاری امروز حمایت می‌کنند، مورد تشویق قرار گرفت. این رای گیری احتمالا بین ماه های اکتبر و دسامبر برگزار می شود، اما هنوز مشخص نیست که در صورت تصویب همه پرسی، این رای گیری چه زمانی عملیاتی می شود.

آلبانیز در پاسخ به این سوال که آیا دولت قانونی را برای تنظیم صدا در این دوره از پارلمان که در اواسط سال 2025 منقضی می شود ارائه خواهد کرد، گفت که “بسیار امیدوار است”.

او گفت: «فرآیندی نیز برای آن بحث پارلمانی درباره قانون وجود خواهد داشت. من می‌خواهم تا آنجا که ممکن است به توافق برسم، زیرا می‌خواهم این یک اصلاح بلندمدت باشد که به نفع بومیان استرالیا باشد و به کاهش شکاف کمک کند.»

پس از یک همه پرسی موفقیت آمیز، در سال 2024 با جامعه بومی در مورد مدل صوتی قبل از ارائه قانون مشورت می شود.

رهبر اپوزیسیون، پیتر داتون، که در مراسم کلیسا نیز شرکت کرد، به درخواست های خود از دولت ادامه داد تا قبل از تصمیم گیری حزب لیبرال در مورد موضع رسمی خود در اتاق حزب، جزئیات بیشتری در مورد این صدا منتشر کند.

او ادعا کرد که در مورد نحوه عملکرد آن “سرگردانی” وجود دارد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

آنتونی آلبانیز و پیتر داتون با گروه کر جوان ژست می گیرند
آنتونی آلبانیز و پیتر داتون با گروه کر جوان ژست می گیرند. داتون می‌گوید واضح است که استرالیایی‌ها جزئیات بیشتری در مورد صدای پیشنهادی به پارلمان می‌خواهند. عکس: مایک باورز/ آبان نیوز

آلبانیز بشلار را ستود، که موعظه او به شدت صدا را به نمایش گذاشت.

“استرالیایی ها باید از فرصتی که در نیمه دوم سال جاری در اختیار دارند استفاده کنند تا به آری رای دهند. رای دادن به قدم زدن در مسیر آشتی با روحیه سخاوتمندی که بیانیه اولورو از قلب ما را فرا می خواند.»

باشلار در خطبه خود، با عنوان “چشم قلب روشن”، از سیاستمدارانی گفت که باید در زندگی و حرفه خود به جستجوی خرد بپردازند، تفکر خود را وسعت بخشند، و معتقد است که می توان خرد را از طریق ناامیدی، غم و اندوه و دل شکستگی به دست آورد.

«ملت ما هدیه بزرگ بیانیه ای را از قلب اولین مردمان این سرزمین دریافت کرده است. باچلار گفت: «این یک متن حکمت آمیز است که از دلشکستگی، رنج طولانی و مداوم زاده شده است، اما با سخاوت فوق العاده روح مشخص شده است که این امکان را فراهم می کند که زخم های تاریخ ما ممکن است به نفع همه آشتی شود.» نسخه ای از خطبه او توسط آبان نیوز استرالیا به دست آمده است.

در روزگاری که خرده‌گرایی تار و پود جوامع ملی و بین‌المللی را درهم می‌کوبد و بحران‌های عصر ما تشدید می‌شود، نیاز به خرد در دولت و در بین مردم جهان ضروری است.

انتظار می‌رود که گروه‌های بزرگ کلیسا در کنار شرکت‌های برجسته، سازمان‌های ورزشی، خیریه‌ها و گروه‌های تجاری، در میان کمپین بزرگ جامعه مدنی باشند که از صدای پارلمان حمایت می‌کنند.

داتون در پاسخ به این سوال که این موعظه چه تأثیری بر او داشته است، پاسخ داد: «تعدادی از دیدگاه ها در سراسر کشور وجود دارد.»

“استرالیایی ها جزئیات را می خواهند، این بسیار واضح است. مردم خواهان بهترین نتیجه برای بومیان استرالیا هستند. ما این را می‌خواهیم، ​​اما می‌خواهیم مطمئن شویم که پیشنهادی داریم که به درستی درک شده است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شاید دوباره سال 2008 نباشد – اما این آشفتگی بانکی بدون خطر نیست | ریچارد پارتینگتون

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، سیبازارهای مالی پرشتاب، عجله سپرده گذاران …