حمایت کیم بیزلی از “شناسایی مناسب درگیری های مرزی” در یادبود جنگ استرالیا | یادبود جنگ استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس جدید یادبود جنگ استرالیا، کیم بیزلی، می‌گوید که از “شناسایی مناسب درگیری‌های مرزی” به عنوان بخشی از گسترش 500 میلیون دلاری موسسه حمایت می‌کند و این سوال را مطرح می‌کند که چگونه این موسسه می‌تواند “بدون آن تاریخچه جنگ‌های استرالیا داشته باشد”.

این بنای یادبود به دلیل شکست در گرامیداشت مناسب جنگ‌های مرزی، علی‌رغم اینکه درگیری‌ها در قلب تاریخ استرالیا قرار دارند، با انتقادهای مداوم مواجه شده است.

رهبران قبلی AWM از قوانین حاکم بر این بنای یادبود، قانون یادبود جنگ استرالیا، به عنوان جلوگیری از پوشش جنگ‌های مرزی یاد کرده‌اند و گفته‌اند که مأموریت آن فراتر از تجربه نیروهای استرالیایی مستقر در خارج از کشور در جنگ و صلح نیست.

اما بیزلی که یک ماه پیش به ریاست منصوب شد، روز دوشنبه به ABC گفت که چنین محدودیتی نمی بیند و خواهان “شناسایی مناسب درگیری مرزی” به عنوان بخشی از توسعه بحث برانگیز 500 میلیون دلاری موسسه است.

او گفت: «ما باید شناخت درستی از درگیری مرزی داشته باشیم، اکنون چگونگی انجام آن هنوز حل نشده است، زیرا کمیته سرپرستی تا سال آینده تشکیل نخواهد شد.

“مردم فکر می کنند که این در اطراف است – متاسفانه اینطور نیست. تمام موارد اضافه شده به بنای یادبود، که بسیار بزرگ هستند، تا سال 2028 تکمیل خواهند شد و در آن زمان است که شاهد نمایش اصلاح شده مربوط به جنگ های مرزی خواهیم بود.

رئیس قبلی، برندان نلسون، سال گذشته حمایت خود را از “تصویر و ارائه بسیار گسترده تر و عمیق تر از خشونت انجام شده علیه بومیان، ابتدا توسط بریتانیا، سپس توسط دامداران، سپس توسط پلیس، و سپس توسط شبه نظامیان بومی” برجسته کرد. اما به نظر می رسد که شورای یادبود به سرعت روی نظرات نلسون آب سرد می ریزد و به News Corp می گوید که این یک ویژگی دائمی بزرگ ایجاد نخواهد کرد و تمرکز آن بر جنگ های استعماری تنها “متواضع” خواهد بود.

اظهارات نلسون همچنین باعث واکنش فوری لیگ خدمات بازگشته و سخنگوی امور کهنه سربازان سایه شد، بارنابی جویس، که گفت ائتلاف “با هر اقدامی که می تواند بنای یادبود جنگ استرالیا را در مرکز بحث های سیاسی حزبی قرار دهد، مخالفت می کند.”

بیزلی در پاسخ به سوالی درباره مخالفت با به رسمیت شناختن اساسی‌تر جنگ‌های مرزی، گفت: «چگونه می‌توانیم تاریخ جنگ‌های استرالیا را بدون آن داشته باشیم؟ این یک سوال ساده است، زیرا ما مدت ها این ایده را که بنای یادبود فقط وقایع جنگ جهانی اول به بعد را به تصویر می کشد، کنار گذاشته ایم. “اگر شما این کار را انجام دهید – که ما به طور جامع از آن فاصله گرفته ایم – باید جنگ های مرزی در آن منعکس شود زیرا به این وسیله است که ما خود را تثبیت کرده ایم.”

بیزلی همچنین پیشنهاد کرد که این یادبود دارای توصیه های حقوقی جدیدی در مورد محدودیت های قانون AWM است که قبلاً به عنوان دلیلی برای عدم تجلیل مناسب از درگیری ذکر شده بود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او گفت: «در یک مقطع زمانی یک تفسیر قانونی وجود داشت که می‌گفت و اخیراً ما وکالت‌های حقوقی داشتیم که در چارچوب وظایف گسترده‌تر شما می‌توانید این کار را انجام دهید».

بیزلی گفت که بزرگداشت این یادبود نمی تواند تنها در نوع خود باشد. او گفت که «در هر موزه، در تمام موزه‌های ایالتی و موزه استرالیا باید تصاویری وجود داشته باشد».

او گفت: «ما باید در حین گذراندن فرآیندهای حقیقت‌گویی آماده باشیم تا با کشورهای بومی مختلف مشورت کنیم که چگونه می‌خواهند قتل‌عام‌ها انعکاس داده شود و به یادگار گذاشته شود».

بر اساس برآوردهای محافظه کارانه، جنگ های مرزی باعث کشته شدن حداقل 20000 بومی استرالیا به دست هنگ های نظامی مستقر در استرالیا، نیروهای پلیس و شبه نظامیان شهرک نشینان از 1788 تا 1928 شد. از تاریخ استرالیا

نشریه استرالیایی فایننشال ریویو سال گذشته گزارش داد که مت کیوگ، وزیر امور کهنه سربازان، به شورای یادبود گفته بود که حزب کارگر از ایجاد نمایشگاه های جدید جنگ های مرزی حمایت می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …