با افزایش فشار بر نخست وزیر برای برکناری زهاوی – سیاست بریتانیا زنده | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

فیلترها بتا

منابع می گویند که حداقل 24 کارمند دولتی درگیر شکایت علیه دومینیک راب هستند

پیپا کرار

پیپا کرار

دومینیک راب آبان نیوز می‌داند که با تحقیقات قلدری بسیار گسترده‌تر از آنچه در ابتدا پیش‌بینی شده بود، با حداقل 24 کارمند دولتی درگیر در شکایت‌های رسمی علیه او، مواجه است.

آگاهان دولت معتقدند که عمق تحقیق و شدت برخی از ادعاها به این معنی است که معاون نخست‌وزیر برای بقا در پست خود مبارزه خواهد کرد و این شک و تردید بیشتری را در این زمینه ایجاد می‌کند. ریشی سوناکقضاوت او برای داشتن او در چنین موقعیت ارشد.

نخست وزیر در حال حاضر در یک جبهه جداگانه بر سر امور مالیاتی در محاصره است ندیم زهاوی رئیس حزب محافظه‌کار، با فشار فزاینده‌ای از جانب محافظه‌کاران ارشد و اپوزیسیون بر او برای انجام اقدامات قاطع بدون توجه به تحقیقات در حال انجام.

داونینگ استریت در ماه دسامبر تأیید کرد که راب با هشت شکایت رسمی به دلیل قلدری ادعایی روبرو بوده است که شش مورد از آنها مربوط به اولین دوره او در وزارت دادگستری (مج) بوده است، یکی از زمانی که وزیر خارجه بود و دیگری از زمانی که او وزارت برگزیت را اداره می کرد.

راب قول داده است که شکایات رسمی را
راب قول داده است که شکایات رسمی را “به طور کامل رد و رد کند”. عکس: Tayfun Salcı/ZUMA Press Wire/REX/Shutterstock

با این حال، منابع گفتند که همه شکایات رسمی به جز دو مورد شامل چندین متهم بوده است. تعدادی از کارمندان دفتر خصوصی او از اولین دوره او در وزارت دادگستری از جمله کسانی هستند که گمان می رود مطالبی را ارائه کرده اند. منابع ادعا می کنند که تعداد کل شاکیان حداقل 22 نفر است و می تواند بیش از 30 نفر باشد.

آبان نیوز می‌داند که سوناک شخصاً گزیده‌هایی از تعدادی از اظهارات مکتوب ارائه شده به عنوان بخشی از بخش اولیه شکایات را قبل از دستور تحقیقات آدام تولی کی‌سی در مورد نقض احتمالی قوانین وزارتخانه خوانده است.

راب که تا زمانی که تحقیقات ادامه دارد در سمت خود باقی مانده است، قول داده است که شکایات رسمی را “به طور کامل رد و رد کند”. او گفته است که مطمئن است که در طول مدت حضورش در سه پست مختلف در کابینه «حرفه‌ای عمل کرده است».

با این حال، آخرین ادعاها به عنوان ضربه دیگری وارد خواهد شد که او تلاش می کند از رسوایی خارج شود. راب در برخورد با کارمندان دولتی، از جمله برخی در نقش های ارشد، با اتهامات بالقوه آسیب زا به دلیل رفتار قلدری روبرو می شود، از جمله اینکه او آنها را «تحقیر و تحقیر کرد» و هر روز در موارد متعدد «بسیار بی ادب و پرخاشگر» بود.

داستان کامل را اینجا بخوانید:

رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، گفته است که با او “پیوند خاصی” دارد بوریس جانسون در مصاحبه ای که در آن برندسازی کرد ولادیمیر پوتین “هیچ کس” و پیشنهاد کرد که برای گفتگوی رو در رو با رهبر روسیه خیلی دیر شده است.

زلنسکی در گفتگو با اسکای نیوز از گفتن این موضوع که آیا جانسون، که او را «آدم خوب» توصیف کرد، باید نقشی رسمی به نمایندگی از بریتانیا در اوکراین داشته باشد، خودداری کرد. با خنده گفت:

چه کسی می داند؟ با لذت، با لذت، واقعا.

اظهارات وی پس از آن بیان شد که جانسون در آخر هفته به اوکراین سفری غیرمنتظره داشت که به گفته وی به دعوت رئیس جمهور زلنسکی انجام شد. جانسون در شهر بورودیانکا در منطقه کیف به تصویر کشیده شد و گفت که حضور در آنجا برای نشان دادن همبستگی با ملت جنگ‌زده یک “امتیاز” است.

بوریس جانسون روز یکشنبه در سفری اعلام نشده به اوکراین رفت.
بوریس جانسون روز یکشنبه در سفری اعلام نشده به اوکراین رفت. عکس: مطبوعات ریاست جمهوری اوکراین خاموش/UPI/REX/Shutterstock

زلنسکی در پاسخ به این سوال که آیا از پیشنهاد دیگری برای نخست وزیری جانسون حمایت می کند یا خیر، پاسخ داد:

من فکر می کنم این درست نیست که من از جانسون برای نخست وزیری حمایت کنم. ما با سوناک روابط خوبی داریم. من فکر می کنم که ما روابط طولانی تری با جانسون داشتیم، زیرا این روابط طولانی تر بود. من جانسون را در موقعیت های مختلف دیدم، او را نه در جنگ و سپس در جنگ تمام عیار دیدم، به همین دلیل ما روابط خاصی داریم.

همکار من مارتین بلم آخرین اخبار جنگ روسیه و اوکراین را در وبلاگ ما پوشش می دهد.

وزیر ارشد می گوید که تحقیقات زهاوی می تواند ظرف 10 روز به پایان برسد

منشی کار و بازنشستگی مل استراید، پیشنهاد کرده است بررسی اخلاقی به ندیم زهاوی می تواند در کمتر از 10 روز به پایان برسد.

استراید در پاسخ به سوالی در برنامه Peston شب گذشته ITV در مورد شایعاتی مبنی بر اینکه تحقیقات می تواند ظرف 10 روز انجام شود، گفت که این “غیر معمولی نیست” برای سر لوری مگنوس برای فعالیت در آن بازه زمانی

او افزود:

من نمی توانم به ترتیبی کشیده شوم که تمام جزئیات آن را نمی دانم. اما خبر خوب این است که ما – به نظر می رسد حدوداً 10 روز دیگر – از مشاور اخلاقی که به نخست وزیر گزارش می دهد می شنویم، نخست وزیر پس از آن حقایق را خواهد داشت و می تواند بیان کند. دقیقا همین قضاوت ها

داونینگ استریت جدول زمانی تعیین نکرده یا سرعت تحقیق را نشان نداده است، فقط گفت که امیدوار است سر لوری بتواند “به سرعت” گزارش دهد.

موضوع این است که چه کسی در مورد چه چیزی می دانست ندیم زهاویبرخوردهای او با مأمور مالیات و زمانی که در وایت هال و شماره 10 مورد بررسی شدید قرار گرفته است و هنوز می توان آن را تعریف کرد. ریشی سوناکنخست وزیری

سوناک تلاش کرده است تا پیشنهاداتی را که می‌دانست زهاوی قبل از انتصابش به عنوان رئیس حزب محافظه‌کار در ۲۵ اکتبر ۲۰۲۲ به HMRC جریمه پرداخت کرده است، رد کند.

نخست وزیر در ابتدا هفته گذشته به مجلس عوام گفت که زهاوی قبلاً به این موضوع «به طور کامل» پرداخته است. اما پس از آنکه آبان نیوز در روز جمعه فاش کرد که جریمه پرداخت شده است، سخنگوی نخست وزیر از تایید اینکه زهاوی یا مقامات به سوناک این جزئیات گفته شده است خودداری کرد.

یک منبع به آبان نیوز گفت که زهاوی در مجموع 5 میلیون پوند شامل بهره، حدود 3.7 میلیون پوند مالیات بدهی و جریمه 30 درصدی را پرداخت کرده است. سوناک روز چهارشنبه به نمایندگان مجلس گفت: “موضوعات مورد بحث قبل از اینکه من نخست وزیر باشم رخ داده است.”

او افزود:

روند معمول انتصابات دنبال شد، هنگام انتصاب وی به سمت فعلی هیچ مشکلی با من مطرح نشد و از هفته گذشته که در این مورد اظهار نظر کردم، اطلاعات بیشتری به دست آمد. به همین دلیل از مشاور مستقل خواستم تا این موضوع را بررسی کند.

روایت سوناک از رویدادها در برابر بیش از دو سال بحث در مورد معاملات مالی زاهاوی در بالاترین سطوح در وایت هال، در میان بخش سابق خود سوناک، خزانه داری، و همکاران سابق و فعلی کابینه او قرار دارد.

نخست وزیر سابق، بوریس جانسون، و منشی خانه، پریتی پاتل، آبان نیوز می‌داند که در اوایل سال 2020 از تحقیقات آژانس جنایی ملی (NCA) درباره زاهاوی مطلع شدند.

داستان کامل را اینجا بخوانید:

کابینه ریشی سوناک به عنوان نخست وزیر در محاصره برای اخراج ندیم زهاوی به چکرز می رود.

صبح بخیر. ریشی سوناک ما میزبان کابینه ای بودیم که یک روز در خانه روستایی او، چکرز، جایی که جنگجویان درگیر شدند ندیم زهاوی انتظار می رود در یک گردش که توسط احزاب مخالف “روز مخفیگاه” نامیده شده است، شرکت کند.

روز دوری کابینه پس از روزها انتشار تیترهای مخرب در مورد امور مالیاتی زهاوی با رئیس حزب محافظه کار در معرض تحقیقات اخلاقی است. سوناک دستور داد تا تحقیقات انجام شود سر لوری مگنوس، مشاور مستقل او در مورد منافع وزرا، در مورد اینکه آیا زهاوی قوانین وزارتی را در مورد صورتحساب تخمینی 4.8 میلیون پوندی که در زمان صدراعظم بودن با HMRC تسویه کرده بود یا نه، زیر پا گذاشت یا خیر.

به گفته وزیر کار و بازنشستگی، نتیجه این تحقیقات می تواند تنها 10 روز طول بکشد. مل استراید. او روز چهارشنبه در برنامه پستون ITV گفت:

من نمی توانم به ترتیبی کشیده شوم که تمام جزئیات آن را نمی دانم. اما خبر خوب این است که در حدود ده روز به نظر می رسد، از مشاور اخلاقی که به نخست وزیر گزارش می دهد می شنویم، نخست وزیر پس از آن حقایق را خواهد داشت و می تواند دقیقاً آن ها را بیان کند. قضاوت ها

فشار فزاینده‌ای از سوی محافظه‌کاران ارشد و مخالفان بر سوناک وجود دارد تا بدون توجه به تحقیقات در حال انجام، اقدام قاطعانه‌ای علیه زهاوی انجام دهند.

وزیر بازرگانی، وزیر بازرگانی، در صورتی که زهاوی را متهم به «خطاکردن» قوانین وزارتخانه کنند، سوناک اخراج خواهد کرد. اندرو بووی دیشب به بی بی سی گفت. لرد بارول، رئیس سابق ستاد داونینگ استریت ترزا می، گفت که عدم ارائه دفاع عمومی برای زهاوی نشان می دهد که نقش او ممکن است در خطر باشد.

این جلسه همچنین پس از گزارش همکارم پیپا کرار در این باره برگزار می شود دومینیک راب او با تحقیقات قلدری بسیار گسترده تر از آنچه که در ابتدا پیش بینی شده بود با حداقل 24 کارمند دولتی درگیر در شکایات رسمی علیه او مواجه است.

داونینگ استریت جزئیات کمی در مورد آنچه که روز چکرز امروز به همراه خواهد داشت ارائه کرد، اما گفت که وزرای کابینه «بر پنج حوزه اولویت دار» که سوناک در سخنرانی سال جدید خود درباره آن صحبت کرد، تمرکز خواهند کرد.

لیبرال دموکرات ها نخست وزیر و کابینه او را متهم کردند که به طور موثری از بررسی دقیق طفره می روند زیرا کشور با طیف وسیعی از بحران ها دست و پنجه نرم می کند. معاون رهبر لیب دم دیزی کوپر گفت:

در حالی که ریشی سوناک و وزرای رسوایی اش در چکرز یک روز مخفیگاه برگزار می کنند، بقیه کشور از این هرج و مرج بی پایان محافظه کار رنج می برد. NHS در بحران است و مردم در تقلا برای پرداخت اجاره یا وام مسکن خود هستند، اما وزرای محافظه کار برای حفظ شغل خود بیش از حد مشغول مبارزه هستند. وعده سوناک برای حکومت با صداقت اکنون درهم شکسته است. او حتی نمی تواند با بحران های متعدد پیش روی کابینه اش مقابله کند، چه رسد به چالش های بزرگ پیش روی کشور.

در اینجا دستور کار روز است.

ساعت 9.30 صبح NHS انگلستان گزارش وضعیت هفتگی خود را برای بیمارستان ها، به علاوه ارقام مربوط به قرار ملاقات پزشک عمومی و نیروی کار GP/NHS منتشر خواهد کرد.

ساعت 9.30 صبح دفتر آمار ملی ارقام خود را در مورد فعالیت اقتصادی و تغییرات اجتماعی در بریتانیا منتشر می کند.

ساعت 9.30 صبح در عوام: سوالات دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش. سوالات به کمیسران کلیسا، کمیسیون مجلس عوام، هیئت حامی کارهای پارلمانی، کمیسیون محاسبات عمومی و کمیته رئیس کمیسیون انتخابات. بیانیه کاری و سوالات از رهبر مجلس؛ مناظره عمومی در روز یادبود هولوکاست؛ بحث تعویق در مورد تمدید مترو میدلند.

ساعت 11 صبح In the Lords: Introduction of Lord Sewell of Sanderstead; سؤالات شفاهی در مورد حمایت از تولید بریتانیا پس از برگزیت، اصلاحات پیشنهادی در قانون سلامت روان و رفع نیازهای دانش‌آموزان اوتیستیک در مدارس متوسطه معمولی؛ بحث در مورد میزان تاب آوری نیروهای مسلح؛ بحث کوتاه در مورد بررسی خالص صفر Skidmore; بحث در مورد شانس زندگی و چشم انداز تحصیلی نوجوانان آسیب پذیر.

ساعت 12 شب کابینه ریشی سوناک برای یک روز دور در خانه نخست وزیر، چکرز، تشکیل جلسه می دهد.

ساعت 12 شب سوالات وزیر اول در هالیرود برگزار می شود.

ساعت 2 بعدازظهر آژانس امنیت سلامت بریتانیا (UKHSA) گزارش هفتگی نظارت بر کووید-19 و آنفولانزا را منتشر خواهد کرد.

ساعت 3.30 بعد از ظهر قرائت جلسه هیئت دولت

سلام به همه. من Léonie Chao-Fong هستم و امروز و فردا اندرو اسپارو را در وبلاگ پوشش خواهم داد. با خیال راحت تماس بگیرید در توییتر یا از طریق ایمیل

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“ما یک میلیون پوند اجاره به صاحبخانه خود بدهکاریم – اما آنها ما را با خانه های بی کیفیت رها کرده اند” | مشاور املاک

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، موسسه خیریه مت فرنلی تقریباً 1 …