در میان هیاهوی مدیریتی، ایالات متحده با شکست صربستان چرخه جدید جام جهانی را راه اندازی کرد | ایالات متحده آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

الکسی لالاس، مفسر تلویزیونی که نماینده ایالات متحده در دو جام جهانی بود، به اختصار محیط پیرامون اولین اردوی تیم ملی پس از جام جهانی قطر را شرح داد.

لالاس به رادیو ماهواره‌ای Sirius XM گفت: «اردوگاه‌های ژانویه همیشه به نوعی عجیب هستند، اما این به دلیل شرایط بیشتر است.»

در میان آن شرایط، یک تیم جوان بدون اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان خود در جام جهانی، اولین بازی خود را پس از بازگشت از قطر شکست داد. یک تیم بی تجربه صربستان در یک بازی دوستانه چهارشنبه شب در حضور 11475 تماشاگر در ورزشگاه BMO، استادیوم سابق بانک کالیفرنیا، برای پیروزی 2-1 تجمع کردند.

این شرایط شامل مربی تیم جام جهانی، یک بازیکن جوان با استعداد، خانواده های مربوطه، آزار فیزیکی، باج گیری احتمالی و تحقیقات در حال انجام است. در مجموع، همه این عوامل می توانند نقشی اساسی در تعیین آینده تیم داشته باشند.

به عنوان تازه‌سازی: گرگ برهالتر، که آمریکایی‌ها را در قطر هدایت می‌کرد، به گیو رینا، هافبک 20 ساله بوروسیا دورتموند گفت که او نقش حداقلی در طول مسابقات خواهد داشت. پدر و مادر رینا، کلودیو و دانیل، نماینده ایالات متحده در سطح بین‌المللی بودند و کلودیو در سه جام جهانی و برای باشگاه‌های دسته اول انگلستان، اسکاتلند و آلمان بازی کرد.

هر دو خانواده به هم نزدیک بودند. شوهران در دبیرستان و جام جهانی هم تیمی بودند و همسران هم اتاقی دانشگاه.

او گفت، اما در طول جام جهانی، برهالتر پیامی از شخصی دریافت کرد که ادعا می کرد اطلاعاتی در اختیار دارد که “من را از پا در می آورد.”

پس از جام جهانی، برهالتر در 6 دسامبر در یک کنفرانس رهبری صحبت کرد و توضیح داد که چگونه او و تیم یک بازیکن را به دلیل تلاش ضعیف در تمرین تنبیه کردند. اگرچه برهالتر نامی را ذکر نکرد، اما جیو رینا آن بازیکن بود. پنج روز بعد، دانیل رینا با فدراسیون ملی فوتبال ایالات متحده تماس گرفت تا فاش کند که برهالتر در سال 1991، زمانی که برهالتر دانشجوی سال اول در کارولینای شمالی بود، خارج از یک بار به پاهای همسر آینده‌اش لگد زد.

US Soccer اکنون در حال تحقیق بر روی برهالتر است که این حادثه را پذیرفت و قراردادش پس از جام جهانی به پایان رسید.

گیو رینا جنجال یکشنبه را با یک جشن گل به راه انداخت که به نظر می رسید متوجه پدر و مادرش، فوتبال ایالات متحده، یا برهالتر… یا هر سه بود. (او از روی نیمکت آمد تا روز چهارشنبه یک گل دیگر برای دورتموند به ثمر برساند.)

آنتونی هادسون، یکی از دستیاران برهالتر، در این باتلاق قدم گذاشت. پسر آلن هادسون، هافبک سابق استوک سیتی، چلسی و انگلیس، سرمربی موقت بازی های دوستانه این هفته مقابل صربستان و کلمبیا شد.

هادسون که قبل از پیوستن به برهالتر تیم‌های ملی نیوزلند و بحرین را مدیریت می‌کرد، گفت: «واقعاً هیچ دوره مربیگری یا چیزی وجود ندارد که شما را در چنین لحظاتی راهنمایی کند». “این یک وضعیت واقعا متفاوت است.”

پیچیده تر کردن اوضاع، رابطه هادسون با برهالتر است.

هادسون گفت: «گوش کن، من با گرگ صمیمی هستم. برای من آسان نبود. ما درگیر پیشاهنگی بوده ایم. ما در آن مدت پروژه های زیادی انجام دادیم. من برای گرگ احترام زیادی قائلم. من باید از گرگ به خاطر فرصتی که به من داد تشکر کنم. او هنوز هم مرد خوبی است.»

دوستی هادسون با برهالتر باعث تشدید ناراحتی در تیم می شود.

هادسون گفت: “من فکر می کنم همه ما در غم و اندوه یکسانی شریک هستیم.” «همه تحت تأثیر آن هستند. می دانید، این مایه شرمساری است زیرا کارهای بسیار خوبی انجام شده است. شرم آور است برای همه کسانی که درگیر هستند: بازیکنان، کارکنان، گرگ. وضعیت خوبی نیست وقتی همه اینها اتفاق افتاد، همه توجه از همه کارهای خوب دور شد و به سمت دیگری رفت.»

اما هادسون در آماده شدن برای اردویی بدون اکثر کهنه سربازان جام جهانی، مجبور شد تمرکز خود را تغییر دهد. ترکیب فهرستی چالش را تشدید کرد: 13 عضو هرگز در یک مسابقه بین المللی بزرگسالان بازی نکردند و شش نفر 20 سال یا کمتر بودند.

آنتونی هادسون
آنتونی هادسون، سرمربی موقت ایالات متحده، در جریان بازی دوستانه چهارشنبه مقابل صربستان به متیو هاپ دستور می دهد. عکس: جان دورتون/ISI Photos/Getty Images

با این حال، این تیم شامل پنج بازیکن از تیم جام جهانی بود: مدافعان واکر زیمرمن و آرون لانگ، هافبک کلین آکوستا، فوروارد خسوس فریرا و دروازه بان شان جانسون. یک کهنه سرباز دیگر، مهاجم پل آریولا، به آنها پیوست.

وقتی وارد شدند، ما با گروه رهبری جلسه داشتیم.» هادسون گفت. “من دیدگاه شخصی خود را از وضعیت کمی به اشتراک گذاشتم. سعی کردم خیلی صادق باشم. ما در مورد اینکه اردوگاه چگونه خواهد بود صحبت کردیم. سپس گفتم: «در این اردو بیشتر به شما تکیه خواهم کرد. ما تیم جوان‌تری داریم و به شما تکیه می‌کنیم تا استانداردها را بالا نگه دارید، به بازیکنان جوان‌تر کمک کنید، به فرهنگ تیم کمک کنید، به برخی از بچه‌ها کمک کنید تا برخی از تفاوت‌های ظریف بازی‌مان را آموزش دهیم.»

نتیجه؟

براندون واسکوئز مهاجم گفت: «حال و هوا در رختکن عالی است. «همه خیلی خوب با هم کنار می‌آیند. هر بار که پا به میدان می گذاریم، می توانید آن را ببینید. شیمی تیم واقعاً وجود دارد، حتی با وجود اینکه ما چهره های جدید زیادی داریم. همه کسانی که تیم ملی آمریکا را تماشا می کنند دقیقاً سبک بازی آنها را می دانند و ما دقیقاً در حال انجام این کار هستیم.”

پکستن آرونسون، هافبک آینتراخت فرانکفورت افزود: “من فکر می کنم حال و هوا، جو، و انرژی گروه شگفت انگیز بوده است، انگار که اصلا چیزی نیست.” “بسیاری از آن به بازیکنان اصلی می رسد، افرادی که در اینجا تجربه کرده اند، مانند واکر، آرون، پل. آنها در بالا نگه داشتن استانداردهای تعیین شده کار بسیار خوبی انجام داده اند و به بچه های جدید گفته اند که باید به چه چیزی ضربه بزنید و به چه چیزی باید برسید.”

هادسون اظهار تعجب نکرد.

او گفت: «به همین دلیل آنها را برای ورود انتخاب کردیم، زیرا ما شخصیت این بچه ها را می شناسیم.»

در صربستان، ایالات متحده با حریفی روبرو شد که تنها سه بازیکن برای تیم ملی به رقابت پرداختند که باتجربه ترین آنها تنها دو بار به میدان رفتند. هیچ یک از 18 نفر در جام جهانی بازی نکردند.

ایالات متحده در دقیقه 29 با ضربه سر نه قدمی وازکز که از سمت راست ژولیان گرسل ارسال کرد، یک بر صفر پیش افتاد. اما لوکا ایلیچ از صربستان در دقیقه 43 یک ضربه ایستگاهی 21 یاردی را به گل تبدیل کرد و سپس ولکو سیمیچ با دریافت توپ از نیکولا استولیچ از فاصله 13 یاردی گلزنی کرد و او جالن نیل آمریکایی را از زمین خارج کرد.

هادسون گفت: “بدیهی است که از نتیجه ناامید هستم، اما واقعا از عملکرد راضی بودم.” ما موقعیت‌های خوب زیادی خلق کردیم. به طور جداگانه، اجراهای واقعاً بسیار بزرگی وجود داشت. وقتی گل عقب افتادیم فکر می کردم شجاعت زیادی نشان دادیم. من این حقیقت را دوست داشتم که بازیکنان واقعاً برای جلو رفتن و حمله به خط عقب رانندگی می کردند.

ایالات متحده اردوی این ماه را شنبه با بازی دوستانه خود مقابل کلمبیا در نزدیکی کارسون به پایان خواهد رساند. فراتر از آن …

هافبک پاکستون پومیکال گفت: “در نهایت، این از دست ما خارج شده است، و ما واقعاً نمی توانیم چیزی در مورد آن بگوییم.”

هادسون همین احساس را با کمی فصاحت شخصی بیان کرد.

او گفت: ما این دو بازی را انجام می دهیم. “سپس، من به خانه می روم و سگ هایم را می بینم و ببینم بعد از آن چه می شود.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هنگ کنگ: محاکمه مهم امنیت ملی 47 مدافع دموکراسی آغاز شد | هنگ کنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بزرگترین محاکمه امنیت ملی هنگ …