فلسطینی ها می گویند که 9 نفر در حمله اسرائیل به اردوگاه آوارگان جنین کشته شدند | سرزمین های فلسطینی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات فلسطینی اعلام کردند در حمله اسرائیل به اردوگاه آوارگان جنین در کرانه باختری اشغالی 9 فلسطینی از جمله یک زن مسن کشته شدند. آنها همچنین نیروها را به استفاده از گاز اشک آور در داخل بخش کودکان بیمارستان متهم کردند.

وزارت صحت گفته است که علاوه بر 9 کشته، چندین نفر نیز زخمی شده اند.

مای الکیله، وزیر بهداشت فلسطین در بیانیه‌ای جداگانه گفت: نیروهای اشغالگر به بیمارستان دولتی جنین یورش بردند و عمداً گاز اشک‌آور را به سمت بخش اطفال شلیک کردند.

وی وضعیت اردوگاه آوارگان را “بحرانی” توصیف کرد و گفت که نیروهای اسرائیلی از رسیدن آمبولانس ها به مجروحان جلوگیری می کنند.

کایلا خواستار برگزاری نشست فوری با سازمان بهداشت جهانی و کمیته بین المللی صلیب سرخ در مورد حوادث جنین شد.

ارتش اسرائیل در پاسخ به سوالی درباره ادعای وزیر گاز اشک آور از اظهار نظر خودداری کرد. ارتش تنها گفته است که “نیروهایش در جنین در حال عملیات هستند”.

کمال ابوالرب، معاون فرماندار جنین، گفت که ساکنان در یک “وضعیت واقعی جنگ” زندگی می کنند. وی گفت: ارتش اسرائیل همه چیز را ویران می کند و به هر چیزی که حرکت می کند تیراندازی می کند.

ریاست‌جمهوری فلسطین گفت یورش روز پنجشنبه به جنین “در سکوت بین‌المللی” انجام شد. نبیل ابورودینه، سخنگوی محمود عباس، رئیس‌جمهور فلسطین گفت: «این همان چیزی است که دولت اشغالگر را تشویق می‌کند تا علیه مردم ما در معرض دید جهانیان قتل‌عام کند».

تلفات روز پنجشنبه تعداد فلسطینیان کشته شده در کرانه باختری را تا کنون در سال جاری به 29 نفر می رساند که شامل جنگجویان و غیرنظامیان می شود که اکثر آنها توسط نیروهای اسرائیلی هدف گلوله قرار گرفتند.

سال گذشته مرگبارترین سال در سرزمین فلسطین از زمان آغاز ثبت اسناد سازمان ملل در سال 2005 بود.

بر اساس آمار خبرگزاری فرانسه از منابع رسمی، حداقل 26 اسرائیلی و 200 فلسطینی در سال 2022 در سراسر اسرائیل و سرزمین های فلسطینی کشته شدند که اکثر آنها در کرانه باختری رود اردن بودند.

اسرائیل از زمان جنگ شش روزه 1967 کرانه باختری را اشغال کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هری ویتینگتون، وکیل تگزاس که توسط چنی تیراندازی شد، در ۹۵ سالگی درگذشت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، همسرش گفت، هری ویتینگتون، یک وکیل ثروتمند …