اقتصاددان ارشد سابق بانک مرکزی انگلیس نسبت به افزایش هزینه های وام مسکن و کاهش دستمزدهای واقعی هشدار می دهد که “درد بیشتر در راه است” – تجارت زنده | کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

فیلترها بتا

شبکه ملی از کارخانه های زغال سنگ می خواهد که در صورت نیاز گرم شوند

جاسپر جولی

جاسپر جولی

را شبکه ملی از کارخانه‌های زغال‌سنگ خواسته است تا در صورت نیاز روز پنجشنبه، در بحبوحه هوای سرد در سراسر بریتانیا، گرم شوند.

از دو واحد زغال سنگ در درکس در یورکشایر و یک واحد در وست برتون در ناتینگهام شایر خواسته شد که درست قبل از نیمه شب چهارشنبه آتش بگیرند. واحد West Burton در ساعت 5:13 صبح متوقف شد، اما واحدهای Drax بر اساس اطلاعیه های ارسال شده به صنعت همچنان به گرم شدن ادامه داده اند.

شبکه ملی در روزهای اخیر در ایجاد تعادل در منابع انرژی بریتانیا فعال بوده است زیرا با هوای سردتر و با باد کمتر مقابله می کند که مصرف انرژی را افزایش می دهد و باعث تولید برق از باد به کاهش می شود.

این سومین بار در هفته گذشته است که اپراتور تامین برق شبکه ملی (ESO) از نیروگاه های زغال سنگ خواسته است تا در صورت نیاز، گرم شوند.

شبکه ملی همچنین خدمات انعطاف پذیری تقاضای خود را برای اولین بار در این ماه بدون آزمایش اجرا کرده است. این سرویس به خانوارهای دارای کنتورهای هوشمند برای کاهش انرژی پول پرداخت می‌کند و به کاهش اوج تقاضا کمک می‌کند، به این معنی که وقتی مصرف انرژی در عصرها افزایش می‌یابد، نیاز کمتری به استفاده از منابع انرژی آلاینده بیشتر دارد. برخی از مشاغل قبلاً برای کاهش مصرف انرژی پول دریافت کرده بودند.

نیروگاه دراکس در سلبی، انگلستان.  این ایستگاه بزرگترین نیروگاه زغال سنگ در اروپای غربی است.
نیروگاه دراکس در سلبی، انگلستان. این ایستگاه بزرگترین نیروگاه زغال سنگ در اروپای غربی است. عکس: کریستوفر فورلونگ/گتی ایماژ

دونالد ترامپ اجازه بازگشت به فیس بوک و اینستاگرام را داد

رئیس جمهور سابق آمریکا دونالد ترامپ اجازه بازگشت داده خواهد شد فیس بوک و اینستاگرام، به عنوان شرکتی که پشت پلتفرم های رسانه های اجتماعی قرار دارد، متا، گفت که به تعلیق دو ساله حساب های او پایان می دهد. خود توییتر ممنوعیت قبلاً توسط مالک جدید شرکت برداشته شده است الون ماسک.

متا گفت که این تعلیق “در هفته های آینده” پایان خواهد یافت.

رئیس امور جهانی متا نیک کلگ (و معاون سابق نخست وزیر بریتانیا) گفت که بررسی نشان داده است که ترامپ دیگر خطری جدی برای امنیت عمومی ندارد. کلگ گفت که مردم “باید بتوانند آنچه را که سیاستمدارانشان می گویند” بشنوند.

حساب‌های ترامپ زمانی به حالت تعلیق درآمد که او، رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده، در ژانویه 2021، از طریق حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود، حامیان خود را تشویق کرد تا پس از پیروزی جو بایدن در انتخابات، به ساختمان کنگره آمریکا حمله کنند و روند صدور گواهینامه انتخابات ریاست جمهوری را مختل کنند.

در واکنش به تصمیم متا، ترامپ روز چهارشنبه در شرکت رسانه اجتماعی خود، Truth Social پستی منتشر کرد و گفت که فیس‌بوک پس از ممنوع کردن «رئیس‌جمهور مورد علاقه شما، من، میلیاردها دلار» را از دست داده است. او نوشت: «هیچ‌وقت چنین چیزی برای رئیس‌جمهور فعلی یا هرکس دیگری که مستحق قصاص نیست، تکرار نشود!»

هالدن توضیح داد که چرا اقتصاد بریتانیا بدتر از سایرین بوده است:

ما بسیاری از کسب و کارها را دیده‌ایم که می‌توانند از پس کووید و هزینه‌های زندگی برآیند، اما در برابر هر شوکی که ممکن است پیش بیاید آسیب‌پذیر هستند.

به آن به عنوان یک سیستم ایمنی اجتماعی ضعیف فکر کنید، که ما قدرت دفاعی خود را ضعیف کرده‌ایم و این باعث می‌شود که ما در آینده بسیار آسیب‌پذیر باشیم.

به نظر می‌رسد شوک‌های اخیری که ما داشته‌ایم، که جهانی بوده است، از کووید گرفته تا هزینه‌های زندگی، اما به نظر می‌رسد بریتانیا همیشه به‌طور نامتناسبی از اثرات پس از آن از نظر ضربه به درآمد و زندگی مقابله می‌کند. ما به اندازه کافی در سیستم های خود سرمایه گذاری نکرده ایم، خواه این سیستم های بهداشتی، آموزشی و یا خیریه باشد.

مقدمه: اقتصاددان ارشد سابق بانک مرکزی انگلستان نسبت به افزایش هزینه های وام مسکن و کاهش دستمزدهای واقعی هشدار می دهد که “درد بیشتری در راه است”.

صبح بخیر، و به گزارش ما در زمینه تجارت، بازارهای مالی و اقتصاد جهانی خوش آمدید.

اندی هالدناقتصاددان ارشد سابق بانک مرکزی انگلستان که اکنون مدیر اجرایی انجمن سلطنتی هنر و مشاور دولت در زمینه ارتقاء سطح است، پیش‌بینی کرده است که دستمزدهای واقعی امسال دوباره کاهش می‌یابد، زیرا هزینه‌های وام مسکن افزایش می‌یابد. او همچنین هشدار داد که هرج و مرج سیاسی اخیر به عملکرد ضعیف اقتصادی بریتانیا کمک می کند. اما او همچنین گفت که با رسیدن تورم به اوج، بانک‌های مرکزی می‌توانند نرخ‌ها را آهسته‌تر افزایش دهند و شاهد «سوسو زدن‌های حیات در اقتصاد» بودند.

هالدن در برنامه امروز رادیو بی‌بی‌سی 4 گفت که اقتصاد بریتانیا به دلیل سرمایه‌گذاری کم و هماهنگی ضعیف بین بخش‌های دولتی، خصوصی و خیریه، مقاومت کمتری در برابر بحران‌های اقتصادی دارد.

ضربه مضاعف وحشتناک اول کووید و سپس بحران هزینه های زندگی باعث استرس مالی زیادی برای بسیاری از مشاغل، بسیاری از خانواده ها و البته بسیاری از موسسات خیریه شده است.

ما یک دهه و نیم از دست رفته را از نظر افزایش حقوق در شرایط تعدیل شده بر اساس تورم داشته ایم. سال گذشته شاهد کاهش واقعی دستمزدها بودیم و به احتمال زیاد شاهد همین اتفاق دوباره خواهیم بود و این فشار مالی حاد و در واقع استرس روحی را بر بسیاری از خانواده‌ها وارد می‌کند، این یکی از پیامدهای عدم رشد یا قطعاً رشد کم‌خونی است که ما به وجود آورده‌ایم. دیده ام

وی در پاسخ به این سوال که آیا بی ثباتی سیاسی اخیرا به عملکرد ضعیف اقتصادی بریتانیا کمک کرده است، گفت:

هنگامی که شما یک دورهمی وزارتخانه دارید، احتمال عدم پیگیری اقدامات و بزرگ نشدن برنامه هایی که کار می کنند را افزایش می دهد. ما هنوز اندکی از داشتن آن برنامه میان مدت برای رشد در این کشور فاصله داریم که پس از آن بتوانیم به هر دولت و هر وزیری که سر کار است پایبند باشیم.

در پاسخ به این سوال که آیا پشیمان است، زیرا بانک انگلستان همزمان با افزایش شدید قیمت انرژی و تورم، نرخ بهره را افزایش داده است:

این دردناک است و من می ترسم که درد بیشتری در راه باشد زیرا افزایش نرخ وام مسکن نسبت به سال گذشته شروع به ضربه زدن به حساب های بانکی مردم در طول این سال کرد. من ترجیح می‌دهم بانک و سایر بانک‌های مرکزی کمی زودتر افزایش نرخ خود را آغاز کنند. این امر تا حدودی به کاهش تورم در جوانی کمک می کرد و به این معنی بود که همزمان با برخورد اقتصاد به بافرها، آن افزایش سریع نرخ را نداشتیم. اما به طور کلی این شوک جهانی همیشه درجه قابل توجهی از درد را از جمله از طریق نرخ های بالاتر به همراه داشت.

من امیدوارم که با توجه به اینکه تورم اصلی در حال حاضر به اوج خود رسیده است، این احتمال وجود دارد که بانک‌های مرکزی در طول سال جاری کمی کندتر حرکت کنند و بیش از حد به یک ترمز برای بهبود و نشانه‌های اولیه آن تبدیل نشوند. برخی از سوسوهای زندگی در اقتصاد

بانک کانادا دیروز اعلام کرد که پس از هشتمین افزایش نرخ بهره، به 4.5 درصد، متوقف خواهد شد و برخی انتظارات وجود دارد که فدرال رزرو ایالات متحده نیز بتواند همین کار را انجام دهد.

تمرکز در بازارهای امروزی است داده های تولید ناخالص داخلی ایالات متحده برای سه ماهه چهارم، که انتظار می رود کاهش رشد اقتصادی را از 3.2 درصد در سه ماهه قبل به 2.6 درصد نشان دهد.

سهام آسیایی در حالی که گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن با 0.9 درصد افزایش به پنجمین روز رشد خود، پس از ریزش مجدد، به بالاترین سطح هفت ماهه خود رسید. با این حال، با تعطیلی استرالیا برای تعطیلات و برخی از بخش‌های آسیا، از جمله چین، هنوز هم سال نو قمری را جشن می‌گیرند، معاملات ضعیف بود. بازارهای اروپایی انتظار می رود پیش از تولید ناخالص داخلی ایالات متحده باز شود.

دستور کار

  • 9 صبح به وقت گرینویچ: اعتماد تجاری و مصرف کننده ایتالیا برای ژانویه

  • 11 صبح به وقت گرینویچ: نظرسنجی خرده فروشی CBI انگلستان برای ژانویه

  • ساعت 13:30 به وقت گرینویچ: تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم ایالات متحده (پیش بینی: 2.6٪، قبلی: 3.2٪)

  • 1:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ: سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده برای ماه دسامبر

  • ساعت 13:30 به وقت گرینویچ: ادعاهای بیکاری هفتگی ایالات متحده

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پس از فلپ بلیط، مجله طرفداران اسپرینگستین تعطیل شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، نیویورک — مجله و وب سایتی …