پلیس ایتالیا 250 میلیون یورو را پس از دستگیری 56 نفر در عملیات «ندرانگتا» کشف و ضبط کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

پلیس ایتالیا صبح پنجشنبه 56 نفر را در سرتاسر کشور به دلیل ارتباط با سندیکای جنایی بدنام «ندرانگتا» دستگیر کرد و حدود 250 میلیون یورو دارایی را توقیف کرد.

اتهامات متهمان شامل اخاذی، آدم ربایی، قاچاق اسلحه، فساد مالی و کلاهبرداری و غیره است.

فرانچسکو مسینا، مدیر مرکزی ارگان مبارزه با جرایم پلیس ملی، گفت: “عملیات قدرتمند پلیس قضایی… به ما این امکان را داد که یک گروه مافیایی خشن را از بین ببریم.”

وی همچنین افزود که “مبلغ عظیم” دارایی های توقیف شده “قدرت اقتصادی یک قبیله Ndrangheta را تایید می کند که در نهایت ضربه خورده است.”

این عملیات پلیس تنها یک هفته پس از دستگیری یکی از تحت تعقیب‌ترین فراریان ایتالیا، رئیس بدنام مافیای سیسیلی، ماتئو مسینا دنارو، در پالرمو انجام شد.

قبیله «ندرانگتا» ریشه در منطقه جنوبی کالابریا دارد، اما اکنون در سراسر شبه جزیره و بقیه قاره گسترش یافته است. این کشور به شدت در قاچاق مواد مخدر به اروپا مشارکت دارد و ارتباط قوی با کارتل های آمریکای جنوبی دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

چرا LNER برای روز اعتصاب راه آهن به من بلیت فروخت و از بازپرداخت آن امتناع کرد؟ | امور مصرف کنندگان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، در آخر هفته، یک بلیط پیش‌خرید …