کودکان در اردوگاه پناهندگان کنیا گرسنه می شوند زیرا تعداد سوء تغذیه افزایش می یابد | واکنش بشردوستانه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سوءتغذیه در میان کودکان یکی از بزرگترین کمپ های پناهندگان جهان طی سال گذشته افزایش یافته است زیرا نگرانی ها از بدتر شدن شرایط در این مکان در کنیا افزایش یافته است.

سازمان پزشکان بدون مرز گفت که مرکز بهداشتی آن در داگاهالی، اردوگاهی در مجتمع پناهندگان داداب، 33 درصد بیشتر بیماران – عمدتاً کودکان – را به دلیل سوء تغذیه در سال گذشته درمان کرده است، در حالی که میزان سوءتغذیه در اردوگاه ها در سال گذشته 45 درصد افزایش یافته است. شش ماهه 2022

کلی خابالا، معاون هماهنگ کننده پزشکی پزشکان بدون مرز، گفت: «ما مجبور شدیم یک بخش ترویجی ایجاد کنیم تا این تعداد کودک را در خود جای دهد. وقتی اکنون به شرایط زندگی در کمپ نگاه می کنید، قابل قبول نیست.»

داداب، در شمال کنیا، در سال 1991 به عنوان منطقه ترانزیت برای پناهجویان فراری از جنگ داخلی در سومالی افتتاح شد. با این حال، به دلیل درگیری های طولانی در شاخ آفریقا و بحران گرسنگی فاجعه بار در منطقه، تا سپتامبر بیش از 233000 پناهنده در آن زندگی می کردند – بیش از سه برابر تعداد مورد نظر برای اسکان دادن. پیش بینی می شود تا آوریل بیش از 100000 نفر افزایش یابد.

سازمان های بشردوستانه می گویند هجوم پناهجویان جدید منابع غذایی و آب و بهداشت را تحت فشار قرار داده است. پزشکان بدون مرز که نزدیک به سه دهه در دادآب کار کرده‌اند، هشدار می‌دهند که این افزایش می‌تواند «بحران را فراتر از سطوحی که سازمان‌های بشردوستانه می‌توانند مدیریت کنند، کاهش دهد». در حال حاضر حدود 800 خانواده در خارج از مجتمع دادآب بدون دسترسی به امکانات اولیه زندگی می کنند.

پزشکان بدون مرز همچنین نگرانی‌هایی را در مورد افزایش موارد وبا در این اردوگاه و سراسر شمال کنیا از جمله گاریسا و واجیر ابراز کرده‌اند. به گفته پزشکان بدون مرز، از زمان شیوع بیماری در ماه اکتبر، 716 مورد گزارش شده است.

پزشکان گزارش می دهند که شیوع این بیماری بسیار طولانی تر از شیوع های کوچکتر و پراکنده ای است که اردوگاه در سال های اخیر تجربه کرده است.

شمال کنیا و سومالی از بدترین خشکسالی در شرق آفریقا در 40 سال گذشته آسیب دیده اند. این منطقه امسال برای ششمین فصل بارانی ناموفق متوالی خود آماده شده است. میلیون ها نفر با گرسنگی و فقر روبرو هستند.

آژانس های بشردوستانه می گویند که نگران این هستند که چگونه می توانند نیازهای مردم را در مواجهه با کاهش بودجه پناهندگان برآورده کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو: تماشا کنید: قربانیان در بیمارستان سوریه در پی زلزله مرگبار تحت مداوا قرار گرفتند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، به روز رسانی: 2023/06/02 – 22:51 …