شش انتخاب سبک زندگی برای کاهش سرعت کاهش حافظه در یک مطالعه 10 ساله نام‌گذاری شد | حافظه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک مطالعه ده ساله نشان می دهد که ترکیبی از انتخاب های سبک زندگی سالم مانند خوب غذا خوردن، ورزش منظم، ورق بازی و معاشرت حداقل دو بار در هفته ممکن است به کاهش سرعت کاهش حافظه و کاهش خطر زوال عقل کمک کند.

حافظه یکی از عملکردهای اساسی زندگی روزمره است که با افزایش سن افراد به طور مداوم کاهش می یابد و کیفیت زندگی و بهره وری را مختل می کند و خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش می دهد.

شواهد تحقیقات قبلی برای ارزیابی تأثیر سبک زندگی سالم بر مسیر حافظه کافی نبوده است، اما اکنون یک مطالعه نشان می‌دهد که ترکیب چندین انتخاب سبک زندگی سالم – هرچه بیشتر بهتر – با کاهش سرعت کاهش حافظه مرتبط است.

محققان مرکز ملی اختلالات عصبی در پکن، چین در BMJ نوشتند: «ترکیبی از رفتارهای سالم مثبت با سرعت آهسته‌تر کاهش حافظه در افراد مسن از نظر شناختی طبیعی مرتبط است».

آنها افزودند که انجام چندین انتخاب سبک زندگی سالم با هم «با احتمال کمتر پیشرفت به اختلال شناختی خفیف و زوال عقل مرتبط بود».

محققان 29000 بزرگسال بالای 60 سال با عملکرد شناختی طبیعی را که بخشی از مطالعه شناخت و پیری چین بودند، تجزیه و تحلیل کردند.

در شروع مطالعه در سال 2009، عملکرد حافظه با استفاده از آزمایش‌ها اندازه‌گیری شد و افراد از نظر ژن APOE که قوی‌ترین ژن عامل خطر برای بیماری آلزایمر است، بررسی شدند. سپس افراد به مدت 10 سال با ارزیابی های دوره ای تحت نظر قرار گرفتند.

نمره سبک زندگی سالم با ترکیب شش عامل محاسبه شد: رژیم غذایی سالم. ورزش منظم؛ تماس اجتماعی فعال؛ فعالیت شناختی؛ غیر سیگاری؛ و ننوشیدن الکل

بر اساس امتیاز آنها، از صفر تا شش، شرکت کنندگان در گروه های سبک زندگی – مطلوب (چهار تا شش عامل سالم)، متوسط ​​(دو تا سه عامل سالم) یا نامطلوب (0 تا 1 عامل سالم) – و در APOE- قرار گرفتند. گروه های حامل و غیر حامل

یک رژیم غذایی سالم به عنوان خوردن حداقل هفت گروه از 12 گروه غذایی در نظر گرفته شد: میوه ها، سبزیجات، ماهی، گوشت، لبنیات، نمک، روغن، تخم مرغ، غلات، حبوبات، آجیل و چای.

نوشتن، خواندن، ورق بازی یا سایر بازی ها حداقل دو بار در هفته دومین حوزه رفتار سالم بود.

سایر زمینه ها شامل عدم نوشیدن الکل، ورزش بیش از 150 دقیقه در هفته با شدت متوسط ​​یا بیش از 75 دقیقه با شدت شدید و هرگز سیگار نکشیدن یا سیگاری نبودن بود.

تماس اجتماعی حداقل دو بار در هفته ششمین رفتار سالم بود، از جمله فعالیت هایی مانند دیدار با خانواده و دوستان، شرکت در جلسات یا رفتن به مهمانی.

پس از محاسبه عواملی که احتمالاً بر نتایج تأثیر می گذارد، محققان دریافتند که هر رفتار سالم فردی با کاهش آهسته تر از حد متوسط ​​حافظه در طی 10 سال مرتبط است.

یک رژیم غذایی سالم قوی ترین تأثیر را بر کاهش کاهش حافظه داشت، به دنبال آن فعالیت شناختی و سپس ورزش بدنی.

افرادی که دارای ژن APOE بودند و به طور کلی زندگی سالمی داشتند، نسبت به افراد مبتلا به APOE که کمترین سلامت را داشتند، سرعت کاهش حافظه کمتری را تجربه کردند.

بر اساس گزارش BMJ، به طور کلی، افراد با چهار تا شش رفتار سالم یا دو تا سه به ترتیب تقریباً 90 درصد و تقریبا 30 درصد کمتر در معرض ابتلا به زوال عقل یا اختلال شناختی خفیف نسبت به افرادی که کمترین سلامت را داشتند، داشتند.

دکتر سوزان میچل، رئیس بخش سیاست در تحقیقات آلزایمر انگلستان، گفت: “این یک مطالعه خوب انجام شده است که افراد را در مدت زمان طولانی تحت نظر قرار داده است و به شواهد قابل توجهی اضافه می کند که یک سبک زندگی سالم می تواند به تقویت حافظه و تفکر کمک کند. مهارت ها با افزایش سن

تعداد بسیار کمی از ما می دانیم که اقداماتی وجود دارد که همه ما می توانیم برای کاهش شانس زوال عقل در زندگی بعدی خود برداریم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ریشی سوناک به جای ندیم زهاوی به عنوان رئیس حزب محافظه کار در «تغییر کوچک» | ریشی سوناک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس گزارش‌ها، ریشی سوناک …