وکیل معلم می گوید که مدرسه ویرجینیا “نمی توان اذیت” کرد که پسری را با اسلحه متوقف کند | ویرجینیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

معلمان و کارمندان نگران سه بار به مدیران یک مدرسه ابتدایی ویرجینیا هشدار دادند که یک پسر شش ساله چند ساعت قبل از شلیک و زخمی کردن یک معلم، اسلحه دارد و دانش‌آموزان دیگر را تهدید می‌کند، “اما مدیریت نمی‌تواند مزاحم شود”. وکیل معلم گفت که با پلیس تماس نگرفته، پسر را از کلاس خارج نکرده یا مدرسه را مسدود نکرده است.

دایان توسکانو، وکیل ابیگیل زوورنر، روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که به هیئت مدرسه نیوپورت نیوز اطلاع داده است که معلم 25 ساله مدرسه ابتدایی ریچنک قصد دارد از ناحیه مدرسه به دلیل تیراندازی در 6 ژانویه شکایت کند، که زوورنر مجروح شد. .

توسکانو گفت: «در آن روز، در طول چند ساعت، سه بار – سه بار – به مدیریت مدرسه توسط معلمان و کارمندان نگران هشدار داده شد که پسر در مدرسه اسلحه به سمت او گرفته و مردم را تهدید می کند. اما دولت نمی تواند مزاحم شود.»

بعداً در روز چهارشنبه، هیئت مدیره مدرسه رای داد تا سرپرست منطقه جورج پارکر سوم از وظایفش از 1 فوریه به عنوان بخشی از توافقنامه جدایی و بسته جدایی از کار خلاص شود.

خروج پارکر از زمانی که دستور جلسه هیئت مدرسه در روز سه شنبه منتشر شد که نشان می داد هیئت قرار است در مورد بسته جدایی او رای گیری کند، انتظار می رفت. هیئت مدیره مدرسه پس از یک جلسه غیرعلنی در عصر چهارشنبه خروج وی را اعلام کرد.

هیئت مدیره با 5-1 به توافقنامه جدایی و بسته جدایی رای مثبت داد. لیزا سورلز-لاو، رئیس هیئت مدیره مدرسه، گفت که این تصمیم “بدون دلیل” گرفته شده است و گفت که پارکر “رهبر بخش توانمند” بوده است که برای نزدیک به پنج سال در روزهای چالش برانگیز به نیوپورت نیوز خدمت کرده است.

این مدرسه که از زمان تیراندازی تعطیل شده بود، قرار است هفته آینده بازگشایی شود. لینچ روز دوشنبه در یادداشتی به والدین گفت که کارن لینچ، مدیر قدیمی منطقه مدرسه نیوپورت نیوز، به عنوان “مدیر در مأموریت ویژه” در Richneck انتخاب شده است.

توسکانو گفت، در 6 ژانویه حدود ساعت 12:30 بعد از ظهر، معلمی به مدیران گفت که او تصمیم گرفته بود کیف کتاب پسر را جستجو کند اما به او هشدار داد که فکر می کند اسلحه را در جیب خود دارد. توسکانو گفت: “مدیر گزارش معلم و احتمال اسلحه را کم اهمیت جلوه داد و گفت – و من نقل می کنم – “خب، او جیب های کمی دارد.”

توسکانو گفت که پس از ساعت 1 بعد از ظهر، پسر دیگری که “گریه می کرد و ترسیده بود” به معلمش گفت که دانش آموز دیگر اسلحه را به او نشان داده و تهدید به شلیک کرده است و معلم این موضوع را به مدیران گزارش داده است.

توسکانو گفت، یکی دیگر از کارمندان برای جستجوی پسر اجازه درخواست کرد، اما “به او گفته شد که منتظر وضعیت بماند زیرا روز مدرسه تقریباً به پایان رسیده است.”

زوورنر حوالی ساعت 11:15 صبح به مدیران مدرسه گفت که پسر بچه دیگری را تهدید به کتک زدن کرده است.

تیراندازی نیوپورت نیوز، شهری با مساحت 185000 نفر در 70 مایلی جنوب شرقی ریچموند را حیرت زده کرد.

رئیس پلیس، استیو درو، تیراندازی را “عمدی” توصیف کرد و گفت که پسر به سمت زوورنر نشانه رفت و یک گلوله شلیک کرد و به دست و سینه او اصابت کرد.

زوورنر نزدیک به دو هفته در بیمارستان بستری بود و اکنون در خانه بهبود می یابد.

ناظم مدرسه، جورج پارکر سوم، گفته است که حداقل به یکی از مدیران در روز تیراندازی گفته شد که پسر ممکن است اسلحه داشته باشد، اما وقتی کوله پشتی او را بازرسی کردند، هیچ سلاحی پیدا نشد.

پلیس گفته است که مسئولان مدرسه قبل از تیراندازی که ساعاتی بعد اتفاق افتاد، این نکته را به آنها نگفتند.

میشل پرایس، سخنگوی ناحیه مدرسه از اظهار نظر خودداری کرد.

پرایس در ایمیلی نوشت: “از آنجایی که تحقیقات بخش مدرسه ادامه دارد، من نمی توانم در مورد اظهارات ارائه شده توسط وکیل خانم زورنر در حال حاضر اظهار نظر کنم.”

پلیس گفت که مادر پسر به طور قانونی اسلحه را خریداری کرده است. خانواده این پسر هفته گذشته در بیانیه ای گفتند که اسلحه “امن” بود. وکیل خانواده، جیمز النسون، گفت که درک او این بود که اسلحه در کمد زن در قفسه ای به ارتفاع بیش از 6 فوت بود و یک قفل ماشه داشت که به یک کلید نیاز داشت.

این خانواده گفتند که این پسر “معلولیت حاد” دارد و تحت برنامه مراقبتی قرار دارد “که شامل حضور مادر یا پدرش در مدرسه و همراهی او در کلاس هر روز بود”. خانواده گفتند، هفته تیراندازی اولین هفته ای بود که یکی از والدین در کنار او نبود.

سیندی کانل، معلم مدرسه راهنمایی در نیوپورت نیوز، وقایع توصیف شده توسط توسکانو را “فراتر از وحشت” خواند.

کانل گفت: “این فقط نمونه دیگری از عدم توجه مدیران به نگرانی های معلمان است، و تنها دلیلی که ما در مورد این موضوع صحبت می کنیم این است که ابی زورنر مورد اصابت گلوله قرار گرفت.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آتش‌سوزی‌های شیلی دست‌کم ۲۳ نفر را به کام مرگ می‌کشند، زیرا گرمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد تلاش‌ها برای جلوگیری از گسترش را مختل می‌کند | شیلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، دمای بی سابقه تابستانی بیش …