مقامات بایدن اقدامات جدید مرزی را برای کاهش گذرگاه های غیرقانونی اعتبار می دهند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – دولت بایدن روز چهارشنبه گفت که اقدامات اجرایی مرزی که در این ماه اجرا کرد، منجر به کاهش تعداد گذرگاه‌های غیرقانونی در مرز جنوبی شده است و مدعی موفقیت سیاست‌هایی است که انتقاد جمهوری‌خواهان و حتی برخی از دموکرات‌ها را برانگیخته است.

در 5 ژانویه، دولت اعلام کرد که در صورت عبور از مرز مکزیک بدون مجوز بین بنادر رسمی ورود، از فرصت درخواست پناهندگی از افراد کوبا، نیکاراگوئه، ونزوئلا و هائیتی محروم خواهد شد. کوبایی‌ها و نیکاراگوئه‌ای‌ها که اغلب از سختی‌های اقتصادی و سیاسی فرار می‌کردند، در ماه‌های اخیر تعداد زیادی از آنها عبور می‌کردند، اما ایالات متحده نتوانست آنها را به دلیل محدودیت‌های دیپلماتیک با دولت‌های آن کشورها اخراج کند.

موج های بی سابقه مهاجرت در مرزهای جنوبی بخشی از روند مهاجرت انبوه است که اغلب منابع مقامات و جوامع مرزی را تحت الشعاع قرار داده و باعث حملات بی امان جمهوری خواهان به سیاست های مرزی بایدن شده است.

پیش از این، مهاجران این کشورها اجازه اقامت موقت در ایالات متحده را داشتند. اما دولت اکنون می تواند آنها را اخراج کند، زیرا مکزیک پذیرفته است که مهاجران کوبا، هائیتی و نیکاراگوئه را که از ایالات متحده خارج شده اند، تحت عنوان مرجع بهداشت عمومی موسوم به عنوان 42 بپذیرد. مکزیک پذیرش اخراج ونزوئلا را در اکتبر آغاز کرده بود.

وزارت امنیت داخلی گفت که تعداد دفعاتی که کوبایی‌ها، نیکاراگوئه‌ها، هائیتی‌ها و ونزوئلایی‌ها در حال عبور غیرقانونی بودند، 97 درصد کاهش یافته است – از میانگین هفت روزه روزانه 3367 در 11 دسامبر به 115 در 24 ژانویه. وزارت گفت که اقدامات جدید ژانویه را در مسیری قرار داد که در مجموع گذرگاه‌های غیرقانونی کمتری نسبت به دسامبر داشت که رکوردی را به نام خود ثبت کرد.

دولت بایدن علاوه بر گسترش استفاده از عنوان 42، که در ابتدا به عنوان پاسخی به همه‌گیری ویروس کرونا اجرا شد، راه‌های قانونی را برای افرادی از این کشورها برای آزادی مشروط بشردوستانه دو ساله به ایالات متحده ایجاد کرد، از جمله توانایی بلافاصله برای مجوز کار اقدام کنید.

الخاندرو ان. مایورکاس، وزیر امنیت داخلی روز چهارشنبه، یک روز پس از طرح شکایت 20 ایالت تحت رهبری جمهوری خواهان در اعتراض به راه های قانونی جدید، در بیانیه ای گفت: «این اقدامات اجرایی گسترده مرزی کارساز است.

در یک تماس پیشینه با خبرنگاران در روز چهارشنبه، مقامات دولت گفتند که مخالفت جمهوری خواهان با این اقدامات نشان می دهد که جمهوری خواهان علاقه ای به حل مشکلات در مرز جنوبی ندارند.

آقای مایورکاس در بیانیه گفت: «غیرقابل درک است که برخی از کشورهایی که از این اقدامات اجرایی بسیار مؤثر سود می برند، به دنبال مسدود کردن آنها و ایجاد مهاجرت های غیرقانونی بیشتر در مرز جنوبی ما هستند.

مقامات دولت گفتند که از 5 ژانویه، 1700 کوبایی، هائیتی و نیکاراگوئه ای بر اساس مسیر قانونی جدید وارد ایالات متحده شده اند. برای واجد شرایط بودن، مهاجران باید یک حامی در ایالات متحده داشته باشند که بتواند به مدت دو سال از آنها حمایت کند. حامی درخواست را برای شروع فرآیند به دولت ایالات متحده ارسال می کند.


چگونه خبرنگاران تایمز سیاست را پوشش می دهند ما به خبرنگاران خود متکی هستیم تا ناظران مستقل باشند. بنابراین، در حالی که کارکنان تایمز ممکن است رأی دهند، آنها مجاز به حمایت یا تبلیغات برای نامزدها یا اهداف سیاسی نیستند. این شامل شرکت در راهپیمایی ها یا راهپیمایی ها در حمایت از یک جنبش یا دادن پول یا جمع آوری پول برای هر نامزد سیاسی یا هدف انتخاباتی است.

در ماه اکتبر، دولت بایدن برنامه مشابهی را برای ونزوئلایی ها اجرا کرد و به کاهش قابل مقایسه ای در عبور غیرقانونی ونزوئلا از مرز دست یافت. مقامات روز چهارشنبه نگفتند که از زمان ایجاد این برنامه چه تعداد ونزوئلایی از طریق این برنامه به ایالات متحده آمده اند.

برخی از دموکرات‌ها و حامیان مهاجرت از این اقدامات انتقاد کرده‌اند و این سوال را مطرح می‌کنند که چرا دولت استفاده از سیاست اجرایی را که تشخیص داده دیگر برای همه‌گیری لازم نیست گسترش دهد.

از زمانی که آقای بایدن روی کار آمده است، مرزهای جنوبی شاهد یک جهش تاریخی در مهاجرت غیرقانونی بوده است و بسیاری از مردم از خشونت و آزار و اذیت به امید پناهندگی در ایالات متحده فرار کرده اند. براساس داده‌های دولت، اقدام بهداشتی دوران همه‌گیری، که قبلاً برای مهاجران از اکثر کشورها اعمال می‌شد، بیش از 2.4 میلیون بار برای اخراج مهاجرانی که به طور غیرقانونی وارد ایالات متحده شده‌اند، استفاده شده است.

دولت بایدن دو بار – یک بار در ماه مه و بار دیگر در دسامبر – سعی کرد به استفاده از این قانون پایان دهد، اما با دستور دادگاه از انجام این کار جلوگیری شد. در ماه دسامبر، دیوان عالی عنوان 42 را در حال حاضر حفظ کرد.

مقامات مکزیکی می گویند که به همین ترتیب از اقدامات مرزی جدید ایالات متحده خوشحال هستند. روبرتو ولاسکو، افسر ارشد وزارت خارجه این کشور در آمریکای شمالی، در یک مقاله نظری که این هفته در یک نشریه مکزیکی منتشر شد، کاهش مهاجرت غیرقانونی در مکزیک و ایالات متحده را در بوق و کرنا کرد.

آقای ولاسکو به زبان اسپانیایی نوشت: “اقدامات اعلام شده توسط ایالات متحده با هدف دوگانه باز کردن مسیرهایی برای مهاجرت منظم و همچنین کاهش قابل توجه خطرات مرتبط با جریان های مهاجرت غیرقانونی شروع به نتایج مهمی کرده است.”

از آغاز 12 ژانویه، دولت بایدن راه دیگری را به روی مهاجران از هر کشوری که به دنبال پناهندگی در ایالات متحده بودند، باز کرد و به آنها اجازه داد از یک برنامه تلفن هوشمند به نام CBP One برای درخواست استثناء بشردوستانه از قانون بهداشت عمومی استفاده کنند. مهاجرانی که درخواست می دهند باید برای مصاحبه با مقامات گمرکی و مرزی وقت خود را برای رسیدن به مبادی ورودی خاص تعیین کنند.

پیش از این، فرآیند CBP One فقط برای مهاجرانی که توسط یک سازمان غیرانتفاعی توصیه شده بودند، باز بود که از طرف آنها اعمال می شد. از ماه می تا دسامبر، بیش از 109000 مهاجر از این طریق وارد ایالات متحده شده اند. دولت تعداد قرار ملاقات هایی که ارائه می دهد را افزایش نداده است که حدود 20000 در ماه است. در حال حاضر، این برنامه فقط به زبان های اسپانیایی و انگلیسی در دسترس است و هزاران مهاجر قادر به استفاده از آن نیستند.

طرفداران مهاجرت کار با مهاجران در مکزیک و ایالات متحده می گویند که این سیستم نیازمندترین مهاجران – کسانی را که تلفن هوشمند ندارند یا توانایی پرداخت هزینه اقامت در هتل های مکزیکی با دسترسی به اینترنت را ندارند – در وضعیت نامناسبی قرار می دهد.

یکی از سازمان‌های مدافع، Al Otro Lado، در نامه‌ای نوشت: «CBP One به همان اندازه که پیش‌بینی می‌کردیم وحشتناک است. پست توییتر در روز سه شنبه مهاجرانی که منابعی مانند تلفن هوشمند و وای فای دارند، «آنهایی هستند که قرار ملاقات می گیرند، نه آسیب پذیرترین افراد».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بلیط قطار بریتانیا می تواند مانند صندلی های خطوط هوایی در تغییر ریل قیمت گذاری شود | حمل و نقل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بلیت‌های قطار در بریتانیا می‌توانند …