اصرار بدنه باشگاه‌های فوتبال، حکمرانی خوب باید پاداش‌های نقدی به همراه داشته باشد | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

طبق گفته گروهی از باشگاه‌ها که از پایداری بیشتر در بازی حمایت می‌کنند، باشگاه‌های فوتبال باید پاداش مالی دریافت کنند، اگر حکمرانی خوبی از خود نشان دهند و با هواداران خود تعامل مناسبی داشته باشند.

«شاخص پایداری» جدیدی که توسط Fair Game ایجاد شده است، که 34 باشگاه EFL و غیر لیگ را در میان اعضای خود به شمار می‌آورد، تصویری نگران‌کننده از وضعیت دو دسته برتر انگلیس را ترسیم می‌کند. این شاخص نمرات اعطا شده در مورد ثبات مالی، حکمرانی خوب، مشارکت هواداران و استانداردهای برابری را ترکیب می کند. هفته‌ها قبل از انتشار مورد انتظار برنامه‌های دولت برای یک رگولاتور مستقل، تنها دو باشگاه قهرمانی و نیمی از لیگ برتر امتیاز «خوب» دریافت می‌کنند.

فیر گیم پیشنهاد می کند که این شاخص را که اولین نسخه آن حاصل کار 18 ماهه است، هر سال منتشر کند و مدیر عامل آن، نایل کوپر، معتقد است که محاسبات آن باید در هر تسویه بالقوه ای که توسط یک تنظیم کننده جدید به دست می آید، لحاظ شود.

ما معتقدیم که مواردی مانند پایداری مالی، حکمرانی خوب، استانداردهای برابری و مشارکت هواداران – همه عناصر در بررسی هواداران – مواردی هستند که واقعاً باید در فوتبال بسیار مورد توجه قرار گیرند، و نباید فقط به نتایج مربوط شود. کوپر گفت: در زمین. آنها مسیر پایداری بلندمدت هستند.

در نهایت ما می‌خواهیم سیستمی را توسعه دهیم که شروع به پاداش دادن به باشگاه‌های فوتبال برای رفتار خوب مالی کند. وقتی به بهترین رگولاتورهای کشور نگاه می‌کنید، آنها کسانی هستند که رفتار خوب را تشویق می‌کنند و این به معنای پاداش است. ما درآمدهای هنگفتی از بازی داریم و چیزی که باید به آن نگاه کنیم راهی است برای توزیع بودجه بین باشگاه هایی که به خوبی اداره می شوند.

اگر این کار را انجام دهید، شروع به جذب باشگاه‌ها و هواداران می‌کنید که می‌گویند این امتیاز پایداری همان چیزی است که باید به آن دست پیدا کنید. نه صرفاً به دلیل آنچه اندازه گیری می کند، بلکه به این دلیل که از نظر مالی نیز سودآور است.»

بازی منصفانه یک حامی قوی از بررسی هواداران دولت در حاکمیت فوتبال است و سیاستمداران را لابی کرده است تا از ایده یک تنظیم کننده حمایت کنند. نگرانی های آن توسط بسیاری از نمایندگان مشترک است، اما متقاعد کردن بازی برای پذیرش ایده ها پیچیده تر خواهد بود.

لیگ برتر و EFL بر سر یک تسویه حساب مالی جدید برای بازی حرفه ای، چیزی که توسط بررسی های تحت رهبری هواداران 15 ماه پیش توصیه شده بود، در بن بست باقی مانده اند. امکان توزیع مجدد مالی به باشگاه‌های EFL که تا حدی بر اساس شایستگی‌های ورزشی است، مانند لیگ برتر، بین این دو سازمان مورد بحث قرار گرفته است، اما پاداش‌های مبتنی بر حاکمیت مطرح نشده است. کسانی که به مذاکرات نزدیک هستند معتقدند این چیزی نیست که بسیاری از باشگاه ها بخواهند.

هواداران لیورپول بنری را در آنفیلد به نمایش گذاشتند که روی آن نوشته شده بود
هواداران لیورپول در آنفیلد. به گزارش Fair Game، این باشگاه از نظر ثبات مالی در صدر جدول لیگ برتر قرار دارد. عکس: نائومی بیکر/گتی ایماژ

جدول پایداری، لیورپول را در صدر لیگ برتر می‌بیند، جایگاه آن‌ها به دلیل امتیاز بالا در «حکومت»، محاسبه شده با استفاده از مجموع وزنی ارزش‌ها در «حکومت شفاف»، معیارهای زیست‌محیطی و اینکه آیا باشگاه دستمزد زندگی را پرداخت می‌کند یا خیر (لیورپول اولین باشگاه لیگ برتری که در سال 2017 به این امر متعهد شد). در انتهای جدول لیگ برتر ناتینگهام فارست با امتیاز ثبات مالی یک از 40 قرار دارد.

محاسبات ثبات مالی دارایی‌ها، بدهی‌ها و وام‌های بدهکار در سال آینده را در کنار معیار کلیدی صنعت دستمزد به عنوان درصدی از درآمد در نظر می‌گیرد. تحلیلگران Fair Game می گویند آخرین اطلاعات مالی باشگاه نشان می دهد که صورتحساب دستمزد Forest معادل 202 درصد گردش مالی است.

نوریچ سیتی بالاتر از برنلی در صدر جدول چمپیونشیپ قرار گرفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …