تحویل تانک های غربی در آینده چه معنایی برای جنگ در اوکراین می تواند داشته باشد؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

در اولین مرحله از تلاش هماهنگ غرب برای ارائه ده‌ها سلاح سنگین به اوکراین، آلمان و ایالات متحده اعلام کرده‌اند که تانک‌هایی را برای شکستن بن‌بست‌های جنگی در حالی که تهاجم روسیه وارد دوازدهمین ماه می‌شود، به میدان نبرد می‌فرستند.

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده گفت که دولت او 31 تانک M1 آبرامز را ارسال می‌کند، که ماه‌ها استدلال‌های مستمر واشنگتن مبنی بر اینکه عملیات و نگهداری آن‌ها برای نیروهای اوکراینی بسیار دشوار است، معکوس خواهد کرد.

این تصمیم به دنبال موافقت آلمان برای ارسال 14 تانک لئوپارد 2 A6 از ذخایر خود است. آلمان گفته بود تا زمانی که آمریکا آبرامز خود را روی میز نگذارد، پلنگ‌ها فرستاده نمی‌شوند و نمی‌خواهند خشم روسیه را بدون اینکه آمریکا تعهدی مشابه داشته باشد، برانگیزد.

اولاف شولز صدراعظم آلمان به قانونگذاران آلمانی گفت: «این نتیجه رایزنی های فشرده بار دیگر با متحدان و شرکای بین المللی ما است.

“درست بود، و مهم است که ما اجازه ندادیم خودمان را به این تصمیم سوق دهند.”

بایدن گفت که متحدان اروپایی موافقت کرده اند تانک های کافی برای تجهیز دو گردان تانک اوکراینی یا در مجموع 62 تانک ارسال کنند.

بایدن گفت: «با نزدیک شدن بهار، نیروهای اوکراینی برای دفاع از سرزمینی که در اختیار دارند کار می کنند و برای حملات متقابل بیشتر آماده می شوند.

برای آزادسازی سرزمین خود، آنها باید بتوانند در کوتاه مدت با تاکتیک ها و استراتژی در حال تحول روسیه در میدان نبرد مقابله کنند.

برای اطلاعات بیشتر این توضیح دهنده یورونیوز را در ویدیوی بالا تماشا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …