گزارش یافته است که NIH به درستی گروهی را که در حال مطالعه کروناویروس بودند ردیابی نکرده است

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دکتر فائوچی در ژانویه گذشته در مصاحبه ای با نیویورک تایمز گفت که این کمک مالی لغو شده است زیرا آقای ترامپ بر آن اصرار داشت. دکتر فائوچی گفت: «این کمک مالی به این دلیل برداشته شد که دونالد ترامپ گفت، این کمک مالی را بگیرید، زیرا او در طوفانی علیه چین بود. دلیلی برای لغو آن وجود نداشت.»

آژانس بعداً با شرایط گسترده این کمک مالی را دوباره برقرار کرد.

EcoHealth نیز در گزارش بازرس کل با انتقاداتی مواجه شد که گفت که EcoHealth اطمینان حاصل نکرده است که محققانی که پول کمک مالی NIH را به آنها توزیع کرده است، از جمله موسسه ویروس شناسی ووهان، از الزامات فدرال پیروی می کنند. در این بیانیه آمده است که EcoHealth در طول هفت سال حدود 90000 دلار هزینه های نامناسب از جمله حقوق بالاتر از حد مجاز NIH، پاداش ها و هزینه های سفر و شهریه را مطالبه کرده است.

EcoHealth در بیانیه ای اعلام کرد که این هزینه ها تقریباً 1 درصد از کمک های مالی NIH به این گروه بوده است. این سازمان گفت که به طور جداگانه دریافته است که NIH تقریباً 126,000 دلار به این گروه کمتر پرداخت کرده است.

بازرس کل گفت که NIH به بازرسان گفته است که به طور کلی با توصیه‌های آن موافق است، که شامل ارزیابی انطباق کارمندان با راهنمایی‌های نظارتی و نظارت قوی‌تر بر کمک‌های EcoHealth است. NIH روز چهارشنبه گفت که تقریباً تمام اقدامات توصیه شده را تکمیل کرده است.

NIH قبلاً اقداماتی را علیه EcoHealth انجام داده است، از جمله انتقاد از این گروه در اواخر سال 2021 به دلیل گزارش پیشرفت دیرهنگام. در ماه اوت، این آژانس گفت که بخشی از کمک مالی به EcoHealth مربوط به همکاری‌هایش با موسسه ویروس‌شناسی ووهان را خاتمه می‌دهد.

این گزارش درست زمانی منتشر می شود که جمهوری خواهان، که به تازگی مسئولیت مجلس نمایندگان را بر عهده دارند، در حال آماده شدن برای احضار دکتر فائوچی برای شهادت در مورد منشأ همه گیری هستند.

برخی از جمهوری‌خواهان ارشد، که تئوری‌شان این است که بیماری همه‌گیر از یک آزمایشگاه سرچشمه گرفته است، مکرراً دکتر فائوچی را به پنهان کردن شواهدی که می‌تواند نظریه آنها را اثبات کند، متهم کرده‌اند. پروفسور گوستین گفت که این گزارش هیچ نشانه ای از آن ارائه نمی دهد.

او گفت: «در حالی که این گزارش برخی از نگرانی‌های مشروع در مورد NIH را تأیید می‌کند، من فکر نمی‌کنم که تئوری‌های توطئه بسیار جانبدارانه را تأیید کند، و فکر نمی‌کنم نشان دهد که تونی فائوچی یا سایر مقامات NIH عمداً مخفی شده‌اند. هر چیزی یا به سمت دیگری برگشت.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ریشی سوناک به جای ندیم زهاوی به عنوان رئیس حزب محافظه کار در «تغییر کوچک» | ریشی سوناک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس گزارش‌ها، ریشی سوناک …