همجنس گرایی جرم نیست: پاپ فرانسیس از قوانین تبعیض آمیز انتقاد می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

پاپ فرانسیس قوانینی را که همجنس‌گرایی را «ناعادلانه» می‌داند، مورد انتقاد قرار داد و گفت: خداوند همه فرزندانش را همان‌طور که هستند دوست دارد و از اسقف‌های کاتولیک که از قوانین حمایت می‌کنند، خواست تا از افراد دگرباشان جنسی در کلیسا استقبال کنند.

او در مصاحبه ای با آسوشیتدپرس گفت: «همجنس گرا بودن جرم نیست.

فرانسیس اذعان کرد که اسقف‌های کاتولیک در برخی از نقاط جهان از قوانینی حمایت می‌کنند که همجنس‌گرایی را جرم انگاری می‌کند یا علیه افراد LGBTQ تبعیض قائل می‌شود، و خود او به این موضوع در قالب «گناه» اشاره کرد.

او چنین نگرش‌هایی را به پیشینه‌های فرهنگی نسبت داد و گفت که اسقف‌ها به‌ویژه باید تحت یک فرآیند تغییر قرار گیرند تا شأن و منزلت همه را به رسمیت بشناسند.

او گفت: «این اسقف ها باید روند تغییر دین را داشته باشند،» و افزود که باید «لطافت» را اعمال کنند.

اظهارات او که توسط مدافعان حقوق همجنسگرایان به عنوان یک نقطه عطف مورد استقبال قرار گرفت، اولین اظهار نظر یک پاپ در مورد چنین قوانینی است. اما آنها همچنین با رویکرد کلی او نسبت به افراد LGBTQ و این اعتقاد که کلیسای کاتولیک باید از همه استقبال کند و تبعیض قائل نشود، سازگار است.

بر اساس گزارش The Human Dignity Trust، حدود 67 کشور یا حوزه قضایی در سراسر جهان، فعالیت جنسی همجنس‌گرایان با توافق را جرم می‌دانند، که 11 مورد از آنها می‌توانند یا مجازات اعدام را اعمال کنند.

برای اطلاعات بیشتر گزارش یورونیوز را در ویدیوی بالا تماشا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بلیط قطار بریتانیا می تواند مانند صندلی های خطوط هوایی در تغییر ریل قیمت گذاری شود | حمل و نقل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بلیت‌های قطار در بریتانیا می‌توانند …