فروش گاز خنده ممکن است در سرکوب رفتارهای ضد اجتماعی ممنوع شود | سیاست مواد مخدر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس گزارش‌ها، گاز خنده را می‌توان از فروش عمومی منع کرد و مالکیت آن به‌طور بالقوه جرم‌انگیز است، مگر اینکه کسی «دلیل قانونی» برای داشتن آن داشته باشد.

به گزارش تایمز، گمان می رود وزیران این اقدام را به عنوان بخشی از سرکوب رفتارهای ضد اجتماعی در نظر بگیرند. بعد از حشیش، گاز خنده رایج ترین ماده مخدری است که در بین نوجوانان 16 تا 24 ساله در انگلیس استفاده می شود.

نگرانی هایی در مورد مشکلات سلامتی ناشی از استفاده از آن وجود دارد، در مواردی که با آسیب عصبی، فلج یا مرگ مرتبط است.

فقط آنهایی که دلیل موجهی برای داشتن آن دارند معافیت دارند، مانند سرآشپزهایی که از آن در محصولاتی از جمله خامه فرم گرفته یا برای انجماد یا سرد کردن غذا استفاده می کنند. گاز، اکسید نیتروژن، همچنین به عنوان مسکن در هنگام زایمان یا درمان دندان استفاده می شود.

قانون در حال حاضر عرضه آگاهانه یا بی پروا اکسید نیتروژن را برای استنشاق ممنوع می کند. با این حال، انجمن گازهای فشرده بریتانیا (BCGA) خواهان ممنوعیت فروش همه مصرف کنندگان است.

در حال حاضر یک بررسی توسط شورای مشورتی مستقل در سراسر بریتانیا در مورد سوء استفاده از مواد مخدر انجام می شود که در مورد سیاست مواد مخدر مشاوره می دهد. به گزارش تایمز، گمان می‌رود که کریس فیلپ، وزیر پلیس، خواهان پیگیری سریع آن تا ماه آوریل است، زیرا دولت نمی‌تواند تا زمانی که یافته‌های آن گزارش نشده است، اقدام کند.

این بازبینی توسط وزیر کشور وقت، پریتی پاتل، در سپتامبر 2021 درخواست شد. قبلاً یک ممنوعیت در هلند به دلیل ترس از سلامتی تأیید شده است.

اعتقاد بر این است که یک اعلامیه رسمی می تواند به عنوان بخشی از استراتژی رفتار ضد اجتماعی دولت، که قرار است در ماه آوریل منتشر شود، ارائه شود. احتمالاً تا تابستان قانون گذاری خواهد شد.

محبوبیت این گاز در بین جوانان ناشی از سهولت در دسترس بودن آن است. این می تواند واکنش های مغز و بدن را کند کند و باعث ایجاد سرخوشی بالقوه و نیشخند شود. تعدادی از سلبریتی ها به دلیل استفاده از این ماده مخدر که به آن “هیپی کراک” نیز می گویند، مورد انتقاد قرار گرفته اند.

اما از عوارض آن می توان به ضعف در پاها، سرگیجه و اختلال در حافظه اشاره کرد. مرگ و میر ناشی از خفگی است که در آن بدن از اکسیژن محروم است.

کنترل بیشتر دارو توسط شورای مشورتی در سال 2015 در نظر گرفته شد که حکم داد نباید با قانون سوء استفاده از مواد مخدر کنترل شود.

ریشی سوناک، نخست وزیر، در سخنرانی سال جدید میلادی در مورد رفتارهای ضد اجتماعی به این مشکل اشاره کرد. او گفت که “اکسید نیتروژن در زمین های بازی کودکان … زندگی را برای بسیاری بدبخت می کند”.

رفتار ضداجتماعی در حال حاضر به بخشی از تمرکز استراتژی سیاست کارگر تبدیل شده است، به طوری که حزب معتقد است دولت در مورد جرم و مجازات ضعیف شده است.

کیر استارمر، رهبر حزب کارگر، قبلاً گفته بود که از طرح‌هایی برای نرم‌تر کردن رویکرد پلیس برای نگهداری مواد مخدر حمایت نمی‌کند.

برای اظهار نظر به وزارت کشور مراجعه شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خارج شدن قطار اوهایو از ریل: ساکنان دور نگه داشته می شوند زیرا هوا برای دود سمی کنترل می شود | اوهایو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مایک دی واین، فرماندار اوهایو …