بایدن با واکنش دموکرات ها در مورد اسناد طبقه بندی شده مواجه شد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – پرزیدنت بایدن به دلیل سوء استفاده از اسناد حساس با انتقاد برخی از اعضای حزب خود مواجه است، زیرا متحدانش ابراز نگرانی می کنند که این پرونده می تواند مانع از حرکت دموکرات ها در انتخابات میان دوره ای شود.

سناتور ریچارد جی. دوربین از ایلینویز، دموکرات شماره 2 سنا، گفت که یافتن اسناد محرمانه در خانه آقای بایدن “افتضاح” است. سناتور دبی استابنو از میشیگان این بحران را “شرم آور” خواند. سناتور جو منچین سوم از ویرجینیای غربی گفت که رئیس جمهور باید “پشیمان زیادی” داشته باشد.

پرونده اسناد، آقای بایدن را پس از اینکه سال جدید را با برنامه‌هایی برای انجام یک دور پیروزی آغاز کرد، در موقعیت ناخوشایندی قرار داد و از کشور برای جشن گرفتن دستاوردهای قانون‌گذاری دولتش عبور کرد.

اکنون، جمهوری خواهان آماده هستند تا پرونده اسناد را در مبارزات انتخاباتی 2024 مطرح کنند و اعضای حزب خود آقای بایدن آشکارا از او انتقاد می کنند.

بازرسان وزارت دادگستری روز جمعه بیش از نیمی از اسناد، برخی از آنها طبقه بندی شده را در اقامتگاه آقای بایدن در ویلمینگتون، دل. پیدا کردند – آخرین مورد از یک سری کشفیاتی که قبلاً منجر به تحقیقات ویژه ای شده است.

این پرونده تشابهات ناخوشایندی را با تحقیقات درباره احتکار اسناد حساس دونالد جی.ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا ایجاد کرده است، اگرچه تفاوت های قابل توجهی بین این دو وجود دارد.

کاخ سفید سعی کرده است تاکید کند که آقای بایدن با مقامات همکاری کرده است، حتی آنها را به بازرسی خانه اش دعوت کرده است، در حالی که آقای ترامپ حتی پس از احضار شدن، از تلاش ها برای بازیابی اسناد سرپیچی کرد و قاضی را واداشت تا حکم بازرسی را صادر کند.

برخی از متحدان آقای بایدن در کنگره به دفاع از او شتافته اند. سناتور چاک شومر از نیویورک، رهبر اکثریت، به دموکرات ها توصیه کرده است که تاکید کنند برخلاف آقای ترامپ که بیش از یک سال است سنگ تمام گذاشت، آقای بایدن و وکلای او موضوع را جدی می گیرند.

بسیاری از اعضای برجسته حزب به این پیام پایبند بوده اند.

جیمی راسکین، نماینده دموکرات ایالت مریلند، در اوایل این ماه گفت: «وکلای پرزیدنت بایدن در تماس فوری با آرشیو و تحویل آنها و همچنین تحویل وزارت دادگستری کار درستی انجام دادند.

با این حال، انتقاد دموکرات ها قابل توجه است.

متحدان و تحلیلگران سیاسی آقای بایدن گفته اند که کشف “تعداد کمی” از اسناد با علامت های طبقه بندی شده در خانه مایک پنس، معاون رئیس جمهور در هفته گذشته می تواند تلاش های جمهوری خواهان برای حمله به کاخ سفید به دلیل سوء استفاده از اسناد را کم رنگ کند.

چری بوستوس، نماینده سابق ایلینویز، گفت: شباهت های بیشتری با پنس و پرزیدنت بایدن وجود دارد، زیرا هر دو داوطلبانه مقالات را ارائه کردند. «دونالد ترامپ در مجموع در دسته دیگری قرار دارد. غیر تعاونی مبارز. توبه نکردن.»

اما او دولت بایدن را تشویق کرد که فعالانه شفاف باشد و این رویکرد را به ویژه در صورتی که رئیس جمهور در حال برنامه ریزی برای اعلام کمپین انتخاباتی مجدد است، ضروری دانست.

او گفت: «در حال حاضر، برای اعلام اینکه او برای انتخاب مجدد نامزد می‌شود، می‌دانید که در حال حاضر به دلیل این وضعیت ابری وجود دارد. ادامه انتشار اخبار مفید نیست.»


چگونه خبرنگاران تایمز سیاست را پوشش می دهند ما به خبرنگاران خود متکی هستیم تا ناظران مستقل باشند. بنابراین، در حالی که کارکنان تایمز ممکن است رأی دهند، آنها مجاز به حمایت یا تبلیغات برای نامزدها یا اهداف سیاسی نیستند. این شامل شرکت در راهپیمایی ها یا راهپیمایی ها در حمایت از یک جنبش یا دادن پول یا جمع آوری پول برای هر نامزد سیاسی یا هدف انتخاباتی است.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها مدیریت آقای بایدن با اسناد را یک مشکل جدی می‌دانند، اما تأثیر چشمگیری بر حمایت پایگاه وی نداشته است. بر اساس نظرسنجی سی ان ان که روز چهارشنبه منتشر شد، تنها حدود 18 درصد از آمریکایی ها آقای بایدن را بی تقصیر می دانند، در حالی که 81 درصد معتقدند که او دست کم کاری غیراخلاقی انجام داده است. اما این نظرسنجی نشان داد که افشاگری ها تاثیر کمی بر میزان محبوبیت آقای بایدن در میان رای دهندگان 45 درصدی دارد، در حالی که در دسامبر 46 درصد بود.

مت بنت، یکی از بنیان‌گذاران راه سوم، یک سازمان دموکرات میانه‌رو، گفت که اسناد پنس می‌تواند رأی دهندگان را متقاعد کند که این موضوع کمتر یک بحران است و بیشتر یک اشتباه رایج است، «به‌ویژه برای مقامات بسیار ارشدی که در روزهای شلوغ این کشور را ترک می‌کنند. پایان دولت.»

با این حال، نماینده دین فیلیپس، نماینده دموکرات مینه سوتا، گفت که موضوع اسناد سؤالات بزرگتری را در مورد نحوه محافظت از اطلاعات طبقه بندی شده ایجاد کرده است.

وی گفت: «با توجه به اینکه یک رئیس جمهور فعلی با صداقت و یک رئیس جمهور سابق بی اصالت هر دو دارای اسناد طبقه بندی شده در اقامتگاه شخصی خود بودند، واضح است که ما باید کنترل های قوی تری را برای جلوگیری از به خطر انداختن اسرار ملی و امنیت خود اعمال کنیم. “

ابیگیل اسپانبرگر، نماینده سابق سیا، افسر سابق سیا و یکی از اعضای رهبری دموکرات مجلس نمایندگان، نگرانی های خود در مورد امنیت ملی را تکرار کرد، حتی در حالی که بین رفتار آقای ترامپ و بایدن تمایز قائل شد. او گفت: «این موضوع را کم‌تر جدی نمی‌کند. “چطور است که اسناد طبقه بندی شده می توانند در آنجا شناور باشند؟”

جیم هیمز، نماینده دموکرات ایالت کانکتیکات، این هفته برخی از انتقادات شدیدتر را علیه آقای بایدن مطرح کرد که به گفته او «ظاهراً همان کاری را که ترامپ در حفظ اسناد محرمانه انجام داد، انجام داده است».

پاسخ او برخی از دموکرات‌ها را برانگیخت و گفتند که می‌خواهند این پیام را حفظ کنند که دادستان‌های ویژه باید بتوانند تحقیقات خود را بدون تأثیرپذیری از سیاست انجام دهند.

آقای هیمز بعداً توییتی منتشر کرد که بیشتر به تفاوت‌های بین این دو مورد متمایل شد – جنبه‌ای که بسیاری از دموکرات‌ها می‌خواهند بر آن تأکید کنند.

متحدان آقای بایدن می گویند که مناقشات اسنادی سفر به کشور و تمرکز بر مسائلی که برای آمریکایی ها مهم است، مانند اقتصاد و به ویژه پیشرفت در مورد تورم، برای رئیس جمهور مهم تر می کند.

اندرو بیتس، سخنگوی کاخ سفید گفت: «پرزیدنت بایدن کاملاً بر ارائه نتایج بیشتر برای خانواده‌های طبقه متوسط ​​از طریق ایجاد پیشرفت‌هایی که در مبارزه با تورم به دست آورده است متمرکز است. وی گفت: کشف اسناد بر هیچ تصمیمی در مورد انتخابات ریاست جمهوری 2024 تأثیری نخواهد داشت.

برخی دیگر نیز شک داشتند که این موضوع برای رأی دهندگان متحرک که برای تعیین نتیجه انتخابات 2024 بسیار مهم هستند، عمیقاً معنادار باشد.

استیو اسراییل، نماینده سابق نیویورک، یکی دیگر از رئیس سابق بازوی مبارزات انتخاباتی دموکرات مجلس نمایندگان، گفت: «آنها به اقتصاد فکر خواهند کرد». “آنها به این فکر خواهند کرد که آیا زندگی آنها پس از کووید به حالت عادی باز می گردد یا خیر. آنها به فرصت های شغلی فکر خواهند کرد. فکر نمی کنم آنها یک سال قبل از انتخابات به موضوع اسناد طبقه بندی شده در خانه یا محل کار کسی فکر کنند.

آقای بایدن هنگام سخنرانی در اسپرینگفیلد، ویرجینیا، بر روی این موضوعات اقتصادی تمرکز خواهد کرد. انتظار می رود او به سیاست های اقتصادی پیشنهادی جمهوری خواهان مجلس نمایندگان، از جمله طرحی برای وضع مالیات بر فروش ملی، حمله کند. اما حتی برخی از متحدان در ویرجینیا نگران این هستند که چگونه موضوع اسناد می تواند بر حزب تأثیر بگذارد.

برایان گراهام، رئیس کمیته دموکراتیک شهرستان فیرفکس، گفت: «من بدیهی است که فکر می‌کنم این استدلال‌ها را که ما علیه بداخلاقی واقعی دولت ترامپ داریم، تضعیف و تضعیف می‌کند. احتمالاً تأکید می‌کند که کنترل‌ها و پیامدهایی وجود دارد که باید برای کمک به رفع این مشکلات اعمال شوند.»

اما او افزود که در نهایت رای دهندگان در جامعه او به احتمال زیاد بیشتر علاقه مند به شنیدن صحبت های آقای بایدن در مورد اقتصاد هستند.

لوک برادواتر و امیلی کاکرین گزارش کمک کرد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سارینا ویگمن خوشحال است که به بث مید مجروح فرصت بهبودی می دهد | تیم فوتبال زنان انگلیس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، سارینا ویگمن، سرمربی تیم ملی انگلیس، …