GMB می‌گوید اولین اقدام صنعتی بریتانیا علیه آمازون «تاثیرگذار» است آمازون

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کارگران انبار عظیم آمازون در کاونتری شرایط «استرس» را در داخل توصیف کردند، زیرا آنها یک اعتصاب تاریخی را برای درخواست دستمزد 15 پوند در ساعت برگزار کردند – اولین باری که این شرکت با اقدامات صنعتی در بریتانیا مواجه می‌شود.

آماندا جیرینگ، سازمان‌دهنده محلی GMB، گفت که اقدام روز چهارشنبه علی‌رغم اصرار آمازون مبنی بر اینکه کار طبق معمول در داخل انبار با دیوارهای بلند پیش می‌رود، «تاثیرگذار» بود.

“من فکر می کنم که صدای آنها واقعا شنیده می شود. آمازون در این مورد لجبازی می کند، آنها نمی خواهند این کارگران اتحادیه ای را سازماندهی کنند، اما من فکر می کنم در یک مقطع زمانی آنها مجبور به دور میز خواهند شد.

GMB به مدت یک دهه به آرامی در حال ایجاد نمایندگی در انبارهای آمازون در انگلستان بوده است، اما اقدام در کاونتری ناشی از واکنش خشمگین برخی از کارکنان به افزایش دستمزد ساعتی 50 در تابستان گذشته بود.

کارکنان آمازون – که همگی می‌خواستند ناشناس بمانند – که در اطراف منقل در مقابل سرمای ژانویه جمع شده بودند و فنجان‌های چای را به اشتراک می‌گذاشتند – داستان‌هایی از شرایط داخل BHX4، به‌عنوان نام انبار، رد و بدل کردند. آنها یک شغل سخت را توصیف کردند که در آن هر حرکت آنها به دقیقه نظارت می شود و عملکرد آنها در برابر اهداف دقیق اندازه گیری می شود.

یک زن جوان گفت: «راستش را بخواهید این استرس زا است، زیرا هر مدیر، هر رهبر، آنها شما را برای انجام اهداف تحت فشار قرار می دهند، و افزود: «ما برای هر زمان استراحت فقط نیم ساعت وقت داریم. اگر دو دقیقه تاخیر داشته باشید، می پرسند، “چه کار می کردی؟”

یکی از مردان گفت: «این کار خیلی زیاد است. “سخت است. گاهی اوقات کمی استراحت می کنیم، شاید پنج دقیقه. مجاز نیست.» او گفت که با اوبر به این سایت سفر کرده است و هزینه آن از 7 پوند به 11 پوند در ماه های اخیر افزایش یافته است.

یکی از همکارانش که در مورد افزایش حقوق 50p پرسیده شد، پاسخ داد: “مضحک است” و اضافه کرد که این مبلغ به 20 پوند بیشتر در هفته بعد از مالیات می رسد و هزینه های زندگی به شدت رو به افزایش را پوشش نمی دهد.

اساساً در خط نان: کارگران آمازون برای دستمزد بهتر در کاونتری اعتصاب کردند – ویدئو

زن دیگری که می‌گوید فرزندانش بزرگسال هستند، گفت که از شغل خود شکایتی ندارد اما در این اعتصاب شرکت می‌کند تا از همکارانش با دهان اضافی برای تغذیه حمایت کند. «بسیاری از خانواده ها برای گذاشتن غذا روی میز با مشکل مواجه هستند. آنها 60 ساعت در هفته فقط برای پرداخت هزینه کفش یا لباس مدرسه کار می کنند. درست نیست،» او گفت.

آمازون سعی کرد اهمیت این اعتصاب را کم اهمیت جلوه دهد. یکی از سخنگویان گفت که کمتر از 1 درصد از نیروی کار بریتانیایی آنها را شامل می شود و فعالیت در سایت را مختل نکرده است.

یکی از سخنگویان گفت: «ما از کار بزرگی که تیم‌هایمان در طول سال انجام می‌دهند قدردانی می‌کنیم و مفتخریم که دستمزد رقابتی را ارائه می‌کنیم که بسته به مکان، حداقل بین 10.50 پوند تا 11.45 پوند در ساعت شروع می‌شود.

آنها در پاسخ به ادعای نظارت دقیق عملکرد، افزودند: “مانند اکثر شرکت‌ها، ما سیستمی در آمازون داریم که عملکرد عالی را تشخیص می‌دهد و همچنین مربیگری را تشویق می‌کند تا در صورت عدم دستیابی به اهداف عملکرد، به بهبود کارکنان کمک کند.”

آنها افزودند که اهداف “به طور منظم ارزیابی شده و بر اساس معیارهای مبتنی بر سابقه عملکرد واقعی قابل دستیابی کارکنان ساخته شده اند”.

GMB می گوید که تنها حدود 300 عضو در سایت دارد – کمتر از یک چهارم از حدود 1400 کارمندی که فکر می کند در آنجا کار می کنند – اما بر مشکلات سازماندهی در مواجهه با خصومت مستند آمازون با اتحادیه ها تأکید می کند.

سازمان‌دهندگان GMB گفتند که چندین کامیون تحویلی که تا صبح به محل می‌رسیدند، به‌جای عبور از خط اعتصاب، چرخیده بودند – اما سایر تحویل‌ها طبق معمول در حال رفت و آمد بودند.

یکی از کارکنان که در پایان یک شیفت از انبار بیرون آمد، گفت که مدیران گامی غیرعادی برای پیوستن به خطوط بسته بندی برداشته اند، ظاهراً برای پر کردن کارکنان گمشده.

تایوو اواتمی، نماینده مجلس محلی، که مدت‌ها از نبرد GMB برای به رسمیت شناختن در BHX4 حمایت کرده است، در توییتی از اعتصاب حمایت کرد و آن را “لحظه ای تاریخی در مبارزه آنها برای دستمزد منصفانه، شرایط کاری مناسب و به رسمیت شناختن اتحادیه کارگری” خواند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هنگ کنگ: محاکمه مهم امنیت ملی 47 مدافع دموکراسی آغاز شد | هنگ کنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بزرگترین محاکمه امنیت ملی هنگ …