حمله جدید با چاقو در آلمان: دو کشته و زخمی در قطار منطقه ای

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

روز چهارشنبه در حمله با چاقو به قطار منطقه ای در شمال آلمان دست کم دو نفر کشته و هفت نفر زخمی شدند.

صحنه وحشت در یک قطار منطقه ای در سرزمین شلسویگ-هولشتاین. بعدازظهر چهارشنبه مردی با چاقو به مسافران قطاری از کیل به هامبورگ حمله کرد.

دو نفر کشته شدند. سخنگوی پلیس ایتزهو، یکی از شهرهای مجاور، افزود: از میان هفت زخمی، حال سه نفر وخیم است.

عامل مظنون که بین 20 تا 30 سال سن دارد، اندکی بعد در ایستگاه بروکستد، شهری واقع در شصت کیلومتری هامبورگ، جایی که قطار منطقه ای بی حرکت بود، دستگیر شد.

قاتل مظنون مجروح شدبه گفته پلیس

“شاهدان موفق شدند مظنون را پس از این واقعیت بی حرکت کنند تا اینکه پلیس به بروکستد رسید.”، او در بیانیه ای گفت.

«حمله با چاقو به قطار منطقه‌ای خبری تکان دهنده است»نانسی فایزر وزیر کشور آلمان در توئیتی واکنش نشان داد. قلب ما برای قربانیان این اقدام هولناک و خانواده‌های آنها می‌سوزد.»، او افزود.

انگیزه این حمله هنوز مشخص نشده استبه گزارش پلیس، با تصریح بر اینکه تمامی ردیابی ها از اقدام افراطی تا ژست عدم تعادل بررسی می شود.

شاهدان این حمله الف “صحنه وحشت” رسانه بیلد در وب سایت خود می نویسد در قطار.

تعداد زیادی خودروی پلیس و آمبولانس در اطراف ایستگاه مستقر شده اند. شرکت راه آهن دویچه بان اعلام کرد که قطارها در خطوط اصلی لغو خواهند شد.

مقامات آلمانی در مواجهه با تهدید جهادی ها، به ویژه پس از حمله با کامیون قوچ که گروه دولت اسلامی مسئولیت آن را بر عهده گرفت و در دسامبر 2016 در برلین 12 نفر را کشت، همچنان در حالت آماده باش هستند. این حمله جهادی مرگبارترین حمله ای است که تاکنون در خاک آلمان انجام شده است.

آلمان همچنان هدف گروه های جهادی است، به ویژه به دلیل مشارکت آن در ائتلاف مبارزه با گروه داعش در عراق و سوریه و در ائتلافی که پس از سال 2001 در افغانستان مستقر شد.

615 جهادگر خطرناک محسوب می شوند

به گفته وزارت کشور آلمان، از سال 2013 و تا پایان سال 2021، تعداد اسلام گراهایی که در آلمان خطرناک تلقی می شوند، پنج برابر شده و در حال حاضر به 615 رسیده است. تعداد سلفی ها حدود 11000 نفر تخمین زده می شود که دو برابر بیشتر از سال 2013 است.

پس از اخطار FBI، مقامات آلمانی در 8 ژانویه از دستگیری دو ایرانی مظنون به انجام حمله خبر دادند. “اسلامگرا” ماده شیمیایی ریسین و سیانید

پس از چندین حمله مرگبار در سال‌های اخیر که جامعه یا مکان‌های مذهبی را هدف قرار داده بود، تهدید دیگری بر آلمان است که توسط راست افراطی تجسم یافته است.

در حالی که این پدیده اخیر نگرانی زیادی برای مقامات امروزی دارد، کاملاً جدید نیست. بین سال‌های 2000 تا 2007، یک گروه نئونازی به نام NSU پیش از این 9 مهاجر و یک پلیس زن را به قتل رسانده بود. دو نفر از اعضای آن قبل از دستگیری خودکشی کردند و نفر سوم که یک زن بود به حبس ابد محکوم شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …