وزارت دادگستری می‌گوید لوئیزیانا «عمداً نسبت به نگه داشتن زندانیان در گذشته تاریخ آزادی بی‌تفاوت است»

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – وزارت دادگستری دریافته است که رویه دیرینه لوئیزیانا در بازداشت بیش از یک چهارم از زندانیان خود پس از تاریخ آزادی آنها به دستور دادگاه، نقض قانون اساسی است.

بر اساس نسخه ای از گزارشی که روز چهارشنبه نیویورک تایمز به دست آورد، وزارت امنیت عمومی و اصلاحات لوئیزیانا “به عمد نسبت به بازداشت بیش از حد سیستماتیک افراد تحت بازداشت خود بی تفاوت است.” این گزارش به بررسی الگوهای زندانی شدن زندانیان در مراکز دولتی و زندان‌هایی که توسط محله‌ها، معادل ایالتی دولت‌های شهرستان، اداره می‌شوند، پرداخته است.

از ژانویه 2022 تا آوریل 2022، 27 درصد از افرادی که به طور قانونی حق آزادی از بازداشت دولتی را داشتند، برخی از آنها به دلیل جرایم جزئی یا جرایم برای اولین بار، از تاریخ آزادی خود گذشته بودند. وزارت دادگستری دریافت که حدود 24 درصد از بازداشت‌شدگان به‌طور نادرست 90 روز یا بیشتر از روزهای آزادی خود در بازداشت بوده‌اند.

مقامات لوئیزیانا، که با بازرسان فدرال همکاری می کردند، در حال بحث در مورد توافق احتمالی با وزارت دادگستری برای بازنگری این سیستم هستند. اما این وزارتخانه با استناد به شواهد کشف شده توسط وکلای مدافع افراد زندانی، به این نتیجه رسید که دولت حداقل یک دهه است که از این مشکل مطلع بوده و برای رسیدگی به آن کم کاری کرده است.

براندون بی. براون، وکیل ایالات متحده در ناحیه غربی لوئیزیانا، در بیانیه ای که همراه این گزارش بود، گفت: “هم برای افراد زندانی و هم برای مالیات دهندگان تعهد وجود دارد که فردی را بیش از آنچه باید در زندان نگه دارند.” آزادی به موقع نه تنها یک تعهد قانونی است، بلکه مسلماً از اهمیت یکسانی برخوردار است، یک تعهد اخلاقی.

کریستن کلارک، دستیار دادستان کل، که ریاست بخش حقوق مدنی این وزارتخانه را بر عهده دارد، گفت که “وظیفه اساسی دولت است که اطمینان حاصل کند که همه افرادی که در بازداشت هستند به موقع آزاد می شوند” و افزود که او آماده است تا با مقامات ایالتی “برای همکاری” اصلاحات دیرینه را انجام دهید.»

در ماه دسامبر، روزنامه تایمز گزارش داد که حدود 200 زندانی بیش از تاریخ آزادی قانونی خود در هر ماه معین در لوئیزیانا نگهداری می شوند که این رقم به 2000 تا 2500 نفر از 12000 تا 16000 زندانی آزاد شده هر سال می رسد.

بر اساس داده های اصلاحات داخلی که توسط وکلای زندانیان به دست آمده است، میانگین مدت زمان اضافی در سال 2019 حدود 44 روز بوده است. تا همین اواخر، خط تلفن عمومی این اداره به خانواده ها هشدار می داد که انتظار می تواند تا 90 روز طول بکشد.

در اکثر ایالت‌ها و شهرها، زندانیان و آزادی‌های مشروط که برای آزادی فوری مشخص شده‌اند معمولاً ظرف چند ساعت – نه چند روز – مورد رسیدگی قرار می‌گیرند، اگرچه این زمان‌ها می‌تواند متفاوت باشد، به‌ویژه اگر مقامات باید اقدامات لازم را برای آزادی مجرمان جنسی ثبت‌شده انجام دهند. اما در لوئیزیانا، مشکلی که به عنوان «بازداشت بیش از حد» شناخته می‌شود، بومی است و اغلب بدون توضیح، عذرخواهی یا غرامت رخ می‌دهد – بحرانی نادیده گرفته شده در ایالتی که درصد بیشتری از ساکنانش را در بیشتر سال‌ها زندانی می‌کند.

این عمل نیز بیهوده است. طبق گفته وزارت دادگستری، این هزینه تنها برای مالیات دهندگان لوئیزیانا 2.8 میلیون دلار در سال هزینه دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بایدن سرمایه داری دموکراتیک را احیا کرد – و پارادایم اقتصادی را تغییر داد | رابرت رایش

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، چگونه می توان همزمان با افزایش …