مرگ مشکوک کرکس «پین» به دردسرهای مرموز باغ وحش دالاس می افزاید | دالاس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک کرکس با صورت لپت در باغ وحش دالاس فوت کرد از زخم مشکوک در زیستگاه وحشی آفریقا. مقامات مرگ مرموز پین 35 ساله را “ویرانگر” خواندند و برای هر گونه اطلاعاتی 10000 دلار جایزه تعیین می کنند.

این اعلامیه پس از یک دوره فعالیت غیرعادی در باغ وحش منتشر شد. هفته گذشته پس از گزارش ناپدید شدن یکی از دو پلنگ ابری خود به نام نوا، این پلنگ تعطیل شد. سخنگوی باغ وحش به مردم اطمینان داد که گربه 25 پوندی تهدیدی برای انسان نیست و نوا اواخر همان روز در محوطه باغ وحش نزدیک زیستگاهش پیدا شد.

باغ وحش دوربین‌های اضافی را اعلام کرد و گشت‌های امنیتی شبانه را در سراسر باغ وحش اضافه کرد. در بیانیه ای آمده است: «ما به اجرا و گسترش اقدامات ایمنی و امنیتی خود تا هر سطحی که برای ایمن نگه داشتن حیوانات و کارکنانمان لازم باشد ادامه خواهیم داد.

اداره خشونت علیه حیوانات پلیس دالاس از هر کسی که اطلاعاتی در اختیار دارد خواسته است با واحد خود تماس بگیرد.

بر اساس گزارش سرویس بازرسی سلامت حیوانات و گیاهان وزارت کشاورزی ایالات متحده، کرکس ها پرندگان مهاجری هستند که تحت حمایت فدرال هستند. آنها لاشخور هستند، با رژیم غذایی که عمدتاً از گوشت در حال پوسیدگی حیوانات مرده مانند طیور و پستانداران کوچک تشکیل شده است.

وب‌سایت باغ‌وحش دالاس می‌گوید «در سطح جهان، کرکس‌ها در معرض خطرترین گروه پرندگان هستند» و «۱۶ گونه از ۲۳ گونه کرکس در جهان در معرض خطر، در معرض انقراض یا به شدت در معرض خطر انقراض قرار می‌گیرند».

بر خلاف پین، پلنگ نوا سالم و سالم پیدا شد. باغ وحش گفت: «تیم‌های دامپزشکی و مراقبت از حیوانات می‌گویند که او هیچ نشانه‌ای از آسیب را نشان نمی‌دهد و دوباره به روال عادی خود بازگشته است».

سوراخی در محوطه آن پیدا شد و مسئولان باغ وحش معتقدند پلنگ از آن برای فرار استفاده کرده است. روز بعد، سوراخ مشابهی در محفظه میمون های لانگور پیدا شد، اما همه نخستی ها به حساب می آیند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …