جیمز جی

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در مجموع، گزارش‌های لوونشتاین-موس نمونه اولیه تلاش سنا در دهه 1970 برای اعمال نفوذ مجدد بر سیاست خارجی، که مدت‌ها تحت تسلط کاخ سفید بود را نشان می‌داد. آنها سابقه ای را برای تحقیقات بعدی سنا ایجاد کردند، مانند تحقیقات سال 1975 توسط سناتور فرانک چرچ، دموکرات آیداهو، که تخلفات سیا را افشا کرد، و قوانینی مانند قانون اختیارات جنگی 1973، که هدف آن محدود کردن توانایی رئیس جمهور برای بردن کشور به جنگ بود. بدون تایید کنگره

جیمز گوردون لوونستاین در 6 اوت 1927 در لانگ برانچ، نیوجرسی به دنیا آمد و در نزدیکی شروزبری و بعداً اسکارسدیل، نیویورک بزرگ شد پدرش، ملوین لوونشتاین، یک وکیل برجسته املاک در منهتن بود که مشتریانش از جمله بیب روث بودند. مادرش، کاترین (گلد اسمیت) لوونشتاین، خانه‌دار بود.

جیم در دانشگاه ییل روابط بین‌الملل خواند و در سال 1949 فارغ‌التحصیل شد. او به پاریس رفت و در آنجا برای اداره همکاری اقتصادی، که بر برنامه مارشال برای بهبود اروپا پس از جنگ جهانی دوم نظارت داشت، کار کرد. او از سال 1952 تا 1955 در نیروی دریایی خدمت کرد و پس از آن وارد دانشکده حقوق هاروارد شد.

با این حال، حرفه حقوقی او به دلیل مبارزه با فلج اطفال پیازی که بخشی از صورتش را فلج کرد، کوتاه شد. تا زمان بهبودی، از همکلاسی هایش خیلی عقب بود و پس از یک سال مدرسه را رها کرد و وارد خدمات خارجی شد.

او کمیسیون خود را در اوایل سال 1957 دریافت کرد. او در واشنگتن، سریلانکا و یوگسلاوی کار کرد، جایی که زیر نظر جورج اف کنان، دیپلمات آمریکایی و استراتژیست جنگ سرد، خدمت کرد.

اگرچه او شغل روشن و امیدوارکننده‌ای در وزارت امور خارجه در پیش داشت، اما آقای لوونشتاین ناآرام شد و در سال 1965 از این وزارتخانه مرخصی گرفت تا برای سناتور فولبرایت و کمیته روابط خارجی کار کند.

او با سابقه دیپلماتیک خود، به زودی به عضوی ارزشمند از کارکنان اصلی کمیته تبدیل شد و سناتورها را در سفرهای حقیقت یاب خود به خارج از کشور همراهی می کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …