ترامپ ارسال پیامک را آغاز کرده است – نیویورک تایمز

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی از ثابت‌ترین ویژگی‌های شخصی دونالد جی. ترامپ، رئیس‌جمهور سابق – یکی از ویژگی‌هایی که مشاورانش می‌گویند به او کمک کرده تا از خطرات حقوقی بدتر دور بماند – امتناع وی از برقراری ارتباط از طریق پیامک یا ایمیل بوده است.

تا به حال.

به گفته سه نفری که از عادت جدید او مطلع هستند، آقای ترامپ 76 ساله که به سومین کمپین ریاست جمهوری خود می رود و هنوز در چند جبهه زیر نظر بازرسان قرار دارد، سرانجام تبدیل به یک پیام رسان شده است. آنها گفتند که پیام های او اخیراً در تلفن های گیرندگان متعجب نشان داده شده است.

مقاومت رئیس جمهور سابق در ارسال پیامک، بازرسان کمیته 6 ژانویه مجلس نمایندگان را ناامید کرد، زیرا آنها سعی می کردند افکار و اقدامات او را در هنگام تلاش برای براندازی انتخابات 2020 دنبال کنند. دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد رئیس جمهور سابق آمریکا در شهادت خود در برابر کمیته گفت که در جریان حمله به کنگره، به مارک میدوز، رئیس کارکنان کاخ سفید پیامک ارسال کرده است، زیرا پدرش «پیامک نمی‌فرستد».

تقریباً از ابتدای امسال تغییر کرد. دوستان، معتمدان و حتی افرادی که به طور خاص به آقای ترامپ نزدیک نبودند، از تلفن همراه او پیام‌هایی دریافت کردند که بیشتر آنها بی‌ضرر بودند، مانند تبریک سال نو یا مشاهدات سیاسی. سخنگوی آقای ترامپ از اظهار نظر خودداری کرد.

رئیس‌جمهور سابق مدت‌هاست که دائماً با تلفن خود صحبت می‌کند، اما فقط برای صحبت با آن – یا قبل از اخراجش از توییتر، برای ارسال جریان‌هایی از توییت‌ها. (دستیار سابقی که به ایجاد حساب توییتر خود کمک کرد، یک بار به پولیتیکو گفت که وقتی آقای ترامپ، که در ابتدا برای نوشتن پست‌هایش به دستیاران وابسته بود، خودش شروع به توییت کردن کرد، شبیه صحنه فیلم “پارک ژوراسیک” بود. وقتی سرعت‌گیرها یاد گرفتند درها را باز کنند.)

سال ها افراد مکاتبه با او پیامک می فرستادند که همیشه بی پاسخ می ماند. او از طریق ایمیل غیر قابل دسترسی بود. او گاهی از دستیاران می‌خواست که پیام‌های الکترونیکی را برای خبرنگاران ارسال کنند و از این پیام‌ها به عنوان «سیم» یاد کنند، مانند تلگرام.

اکنون، استقبال دیرهنگام او از چیزی که مدت‌ها یک حالت پیش‌فرض ارتباطی بوده که نسل‌ها را در بر می‌گیرد، نه تنها تمایل به پیوستن به دنیای LOL و BRB را نشان می‌دهد، بلکه یک تغییر کوچک از بیزاری او به ترک مسیرهای کاغذی یا الکترونیکی را نشان می‌دهد.

افرادی که برای آقای ترامپ در کاخ سفید و در تجارت خصوصی او کار کرده‌اند، می‌گویند که او به خود می‌بالد که “باهوش” است زیرا تقریباً هیچ سندی از ارتباطات و گفتگوهایش در جلسات باقی نگذاشته است. به گفته مشاوری که در آن زمان برای او کار می‌کرد، این شامل یادداشت‌هایی بود که در دهه 1990 توسط یکی از همکاران حقوقی جوان در دفاترش در دفاترش گرفته می‌شد، زمانی که آقای ترامپ مرد را در حال خط‌نویسی دید.

کسانی که از نزدیک شاهد بیزاری احشایی او از ثبت سوابق بوده اند، می گویند که از دانستن عادت الکترونیکی جدید او شوکه شده اند.

آیا او اکنون شروع به یادداشت برداری کرده است؟ جان آر بولتون، مشاور امنیت ملی سابق آقای ترامپ، وقتی در مورد پیامک رئیس جمهور سابق به او گفته شد، به صورت خشک پیامک فرستاد.


چگونه خبرنگاران تایمز سیاست را پوشش می دهند ما به خبرنگاران خود متکی هستیم تا ناظران مستقل باشند. بنابراین، در حالی که کارکنان تایمز ممکن است رأی دهند، آنها مجاز به حمایت یا تبلیغات برای نامزدها یا اهداف سیاسی نیستند. این شامل شرکت در راهپیمایی ها یا راهپیمایی ها در حمایت از یک جنبش یا دادن پول یا جمع آوری پول برای هر نامزد سیاسی یا هدف انتخاباتی است.

آقای ترامپ از آقای بولتون، که یکی از پرحاشیه‌ترین گزارش‌های دوران ریاست‌جمهوری ترامپ را نوشت، به خاطر یادداشت‌برداری در جلسات سرزنش کرد.

آقای ترامپ همچنین دونالد اف. مک گان دوم، اولین مشاور او در کاخ سفید را به خاطر یادداشت هایش مورد سرزنش قرار داد. آقای مک گان، زمانی که با رابرت اس. مولر سوم بازپرس ویژه در جریان تحقیقات روسیه مصاحبه کرد، توضیح داد که به آقای ترامپ اطلاع داده است که یادداشت برداری کرده است زیرا او یک “وکیل واقعی” است.

من وکلای بزرگ زیادی مثل روی کوهن داشته ام. او یادداشت برداری نکرد.

یکی از مقامات سابق کاخ سفید ترامپ که خواست نامش فاش نشود، تمایل رئیس‌جمهور سابق به اجتناب از ترک سوابق را توصیف کرد، بنابراین «هیچ چیزی برای دنبال کردن» به‌عنوان یک «تمثیل احتمالی از زمان روی کوهن» وجود نداشت.

این واقعیت که آقای ترامپ اکنون پیامک می فرستد باعث نگرانی برخی از نزدیکان وی شده است و آنها نگران هستند که او چه می گوید. با این حال، آنها از یک تغییر دیگر راحت شده اند: به گفته دو نفر از افراد آشنا با این تغییر، تلفن او اکنون تماس هایی را که از شماره های موجود در مخاطبین او نیست به پست صوتی ارسال می کند.

این تغییر در ماه جاری و پس از آن رخ داد که یک خبرنگار NBC مستقیماً با آقای ترامپ در جریان مبارزه ناامیدانه کوین مک کارتی، نماینده کوین مک کارتی برای انتخاب شدن به عنوان رئیس مجلس نمایندگان، تماس گرفت. آقای ترامپ گفت و گوی کوتاهی انجام داد که برای جمهوریخواهان دل درد سیاسی ایجاد کرد.

هنوز موضع آقای ترامپ در مورد ایموجی ها مشخص نیست.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استارت‌آپ استرالیایی Recharge برنده مناقصه شرکت باتری‌ساز بریتانیایی از بین رفته Britishvolt | صنعت خودرو

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک شرکت استرالیایی نوظهور که هنوز …