اتحاد غرب بسیار مهم است، اما اوکراین برای پیروزی در این جنگ به چیزی بیش از تانک نیاز دارد | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

انتظاری بی پایان به نظر می رسید، اما در واقع تردید آلمان در مورد تانک های لئوپارد 2 تنها چند روز به طول انجامید. برلین به آنچه که می‌خواست رسیده است – پوشش بیشتر از سوی ایالات متحده – اگرچه در یک مقطع مجبور شد وانمود کند که آن را نمی‌خواهد.

با موافقت اصولاً واشنگتن با فرستادن برخی از مخازن آبرامز گاز سوز خود در مقطعی، صدراعظم اولاف شولز یک پیروزی دیپلماتیک به دست آورد. برلین اکنون در ارسال تانک های دست ساز به اوکراین تنها نیست و می تواند خود را به گونه ای نشان دهد که صرفاً مورد قلدری قرار نمی گیرد.

از نظر سیاسی، وحدت غرب بسیار مهم است. غرب ممکن است مستقیماً در اوکراین در حال جنگ نباشد، اما جنگی نیست که بتواند از دست بدهد. اگر روسیه بتواند به پنجمین اوکراینی که در سال 2023 تسخیر کرده است بچسبد، کرملین که اکنون مسئولیت بزرگترین دولت سرکش جهان را بر عهده دارد، فقط اعتماد به نفس خود را افزایش خواهد داد.

در عوض، ائتلاف غربی نشان داده است که می‌تواند همزمان با ارتقای عرضه تسلیحات خود به اوکراین، به قیمت 30 تانک از زرادخانه آبرامز خود، متحد شود – اگرچه طبق گفته‌های این سازمان، سوخت آنها «سه گالن به مایل» است. پنتاگون، تامین لجستیک ساده، چالشی برای نیروهای کیف خواهد بود.

که

با این حال، حتی اگر رسیدن آبرامز ماه ها طول بکشد، به نظر می رسد که به اوکراین وعده داده می شود که تعداد قابل توجهی تانک در یک زمان نسبتاً کوتاه به او داده شود. آلمان قول داده است که 14 فروند از لئوپارد 2 خود را تولید کند و به لهستان اجازه ارسال 14 فروند دیگر را خواهد داد. بریتانیا می خواهد 14 چلنجر 2 خود را ارسال کند.

نروژ آماده ارسال 8 لئوپارد است و هلند ممکن است 18 فروند لئوپارد بفرستد، در حالی که فنلاند، دانمارک و اسپانیا همگی آماده پیوستن به آن هستند – و فرانسه نیز ممکن است برخی از تانک های Leclerc را ارائه دهد. این رقم در نهایت می تواند از ۱۰۰ موردی که اندیشکده IISS پیشنهاد کرده است برای تأثیرگذاری بر میدان نبرد مورد نیاز باشد، فراتر رود، اگرچه بسیار کمتر از ۳۰۰ موردی که اوکراین گفته است باید در جنگ پیروز شود.

آلمان مدتهاست که نگران واکنش روسیه بوده است، به ویژه به خاطر خاطره طولانی جنگ جهانی دوم. ارزش تبلیغاتی کرملین آشکار است – می‌خواهد روسیه را درگیر جنگ با ناتو برای جلب حمایت مردم خود نشان دهد – اما این برای غرب تهدیدی نیست.

در همین حال، مسکو به قدری درگیر اوکراین است که این ایده که می تواند علیه اعضای ناتو انتقام جویانه انجام دهد (و به این ترتیب خطر پاسخ ناتو را به خطر می اندازد) غیر از انجام برخی حملات سایبری، به سختی قابل باور است.

با این حال، تانک‌ها به تنهایی سلاح‌های برنده جنگ نیستند، اگرچه زره‌های رهگیری سنگین برای انجام هر نوع تهاجمی در زمین‌های باز علیه مواضع مستقر روسیه ضروری است، به ویژه به این دلیل که می‌توانند پس از مواجهه با مقاومت اجتناب‌ناپذیر به پیشروی خود ادامه دهند.

گرافیکی

آنها همچنین به پشتیبانی از پیاده نظام و سایر خودروهای زرهی نیاز دارند، در حالی که فرماندهان روی زمین به آموزش تاکتیک های چنین سلاح های ترکیبی نیاز دارند. در اوایل این ماه، ایالات متحده، آلمان و سوئد حدود 200 خودروی جنگی را متعهد شدند، در حالی که ایالات متحده آموزش های خود را در Grafenwöhr آلمان گسترش داده است.

چیزی که کمتر مشخص است این است که آیا اوکراین می تواند در زمانی که روسیه به طور فزاینده ای بسیج دوم را اعلام کند، یک حمله برنده جنگ انجام دهد یا خیر. این امر علاوه بر 300000 سربازی است که کرملین در پاییز گذشته به زور به ارتش فرستاد و نیمی از آنها هنوز به نبرد نرفته اند. اعداد در جنگ مهم هستند. یک مهاجم معمولاً به دنبال نسبت سه به یک برای اطمینان از موفقیت تهاجمی است.

در همین حال، شایعاتی مبنی بر کمبود مهمات 125 میلی متری تانک های اوکراینی که برای تانک های T-64 و T-72 استاندارد است و همچنین روس ها وجود دارد. یکی از دلایل روی آوردن به پلنگ های استاندارد غربی با تفنگ های 120 میلی متری خود، دسترسی به ذخایر ناتو است و تمایل اوکراین به تانک ها ممکن است بیشتر از آنچه که در ابتدا به نظر می رسد دفاعی باشد.

وعده های سیاسی نیز تنها قسمت اول داستان است. 2329 لئوپارد 2 با صدای چشمگیر وجود دارد که توسط 13 متحد ناتو نگهداری می شود که از نظر تئوری برای تامین قدرت اوکراین و حفظ کافی برای دفاع از خود کافی است. اما 369 دستگاه در انبار نگهداری می‌شوند و وضعیت تعمیر آنهایی که توسط نظامیان نگهداری می‌شوند نامشخص است.

در ماه آگوست، اسپانیا که روی 327 پلنگ نشسته بود، آنها را در “وضعیت اسفناک” یافت – برای فرستادن 10 پلنگ به اوکراین بدون ماه ها کار اصلاحی مناسب نیستند. به نظر می رسد مادرید از آن زمان پیشرفت کرده است، اما این سوال باقی می ماند که چه تعداد Leopard 2 با کیفیت خوب در حال حاضر به اضافه قطعات یدکی موجود است.

یوهان میشل، تحلیلگر تحقیقاتی از IISS، تخمین می‌زند که «دو ماه طول می‌کشد» تا سربازان اوکراینی در لئوپارد 2 و خود تانک‌ها به کشور آموزش ببینند، همه این‌ها نشان‌دهنده آمادگی کیف برای حمله یا دفاع در صورت لزوم در مواقع سنگین است. با گرم شدن بهار، گل‌های «راسپوتیتسا» کاهش می‌یابند.

این نوید می دهد که دوره ای حساس برای اوکراین باشد و در حال حاضر سوالات بیشتری را برای حامیان آن ایجاد کند. آیا موج وعده داده شده تانک ها برای کمک به اوکراین برای بیرون راندن روس ها کافی است؟ اگر تعداد سربازان روسی افزایش یابد، چه کاری جز کمک به اوکراین برای حفظ موقعیت خود انجام نمی دهند؟

کیف همچنین به وضوح از نیروی هوایی جنگی جدید مانند جنگنده های F-16 کمک خواهد کرد، نکته ای که وزیر خارجه هلند، ووپکه هوکسترا، هفته گذشته به آن اذعان کرد.

تامین چند ده تانک گام مهمی به جلو است، اما ممکن است از نظر نظامی تعیین کننده نباشد. در عوض، غرب ممکن است مجبور شود تصمیم دیگری را برای آزمایش وحدت در مورد تامین انرژی اوکراین ظرف چند هفته در نظر بگیرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مشتریان انرژی با قیمت ثابت با افزایش هزینه های ثابت با شوک قبض مواجه می شوند | قبوض انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیهزاران خانواری که قراردادهای انرژی با …