“کار انسان نیست”: کارکنان انبار خرده فروشی بریتانیا کار طاقت فرسا را ​​توصیف می کنند | صنعت خرده فروشی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیاعتصاب هفته‌ای او در یک انبار آمازون در کاونتری، کانون توجه ارتش پنهانی از کارگران در بخش خرده‌فروشی بریتانیا را معطوف کرده است، بر اساس تحقیقات اخیر که توسط TUC انجام شده، بسیاری از آنها با شرایط «به‌ویژه طاقت‌فرسا» روبرو هستند.

پنج نفر از دانشگاهیان در مرکز تحقیقات اشتغال و کار (خدمه) در دانشگاه گرینویچ داده‌های مربوط به نیروی کار خرده‌فروشی را در طول و پس از همه‌گیری کووید تجزیه و تحلیل کردند و با 30 کارگر مصاحبه‌های عمیق انجام دادند.

آنها دریافتند که این بیماری همه گیر “روندهای موجود” را در خرید آنلاین تشدید کرده است، که به معنای تغییر مجدد از مشاغل سنتی طبقه مغازه به سمت کار در انبارها، به دور از تماس مستقیم با مشتریان است.

این تحلیل نشان می‌دهد که این نقش‌های انبار اغلب ساعات منظم‌تری را ارائه می‌کنند، و رقابت برای کارکنان نرخ دستمزد را بالا برده است – اما برخی از مصاحبه‌شوندگان گفتند که این مشاغل را بسیار سخت می‌دانند.

نویسندگان در خلاصه‌ای از یافته‌های خود می‌گویند: «کار انبار توسط شرکت‌کنندگان در تحقیق به‌ویژه طاقت‌فرسا تلقی می‌شد («شغل انسان نیست»)، و افزودند که «پیشنهادی وجود دارد که ممکن است برای صرفه‌جویی در هزینه، اتوماسیون و روبات‌سازی ضروری باشد. به سلامت جسمی و روانی انسان».

معاون دبیر کل TUC، کیت بل، گفت که برای مصرف کنندگان آسان است که فراموش کنند آنچه مانند “معجزه” تحویل سریع در خانه به “کار واقعی انسانی، و نیروی انسانی واقعی که به طور فزاینده ای سخت است – تحت نظارت، تکراری، طاقت فرسا متکی است. “.

یکی از کارکنان یک مرکز توزیع گفت: “این یک شغل بسیار فیزیکی و سخت است و اگر قبلاً در چنین موقعیتی نبوده اید، یا شما را وادار می کند یا صداقت شما را می شکند.” او گفت که کارکنان باید “به اندازه کافی تناسب اندام برای عبور از موانع درد” داشته باشند.

شرکت های مطرح از جمله Sports Direct به دلیل شرایطی که کارگران در انبارهای خود با آن مواجه هستند مورد انتقاد قرار گرفته اند. خرده فروش مد Boohoo اخیراً ادعاهای مطرح شده در تایمز مبنی بر اینکه کارکنان می توانند 13 مایل را در یک شیفت، در دمای بسیار بالا راه بروند، رد کرد.

گزارش سفارش TUC شهادت دست اول تازه ای از کارکنان خرده فروشی ارائه می دهد. یکی از کارگران آمازون که در شیفت شب کار می کرد به محققان گفت: «این فقط از نظر روانی استرس زا است زیرا شما فقط در حال کار، کار و کار مداوم هستید. به معنای واقعی کلمه، شما زندگی اجتماعی ندارید.» یک عامل انبار، جابجایی سریع کارکنان در محل کارشان را به عنوان یک “سطل نشتی” توصیف کرد.

یکی از مدیران عملیاتی که طی چندین سال در سه شرکت مختلف کار کرده بود، گفت که اتوماسیون رو به رشد انبارها فشار بر کارگران را افزایش داده است.

«من به یکی از دوستانم توصیه نمی‌کنم که برای مدت طولانی یک … عامل انبار باشد. از نظر بهداشتی توصیه نمی شود، از نظر روانی توصیه نمی شود، زیرا در برخی مواقع انبارها منتظر خواهند بود [the] کارایی ربات ها از انسان، به اصطلاح،” او به محققان گفت.

کارکنان انبار در شرکت‌های مختلف توصیف کردند که عملکرد آنها از جمله مسیرهایی که در اطراف مرکز توزیع طی می‌کنند، از نزدیک پیگیری می‌شود. «آنها قبلاً زمان‌بندی کرده‌اند که چقدر طول می‌کشد. و اگر پنج یا 10 دقیقه بیشتر طول بکشد، ممکن است از شما سوال شود که “چرا اینقدر طول کشیده است؟”، یکی از کارگران گفت.

آدریان جونز، سازمان‌دهنده ملی در Unite، گفت: «به نظر می‌رسد کارفرمایان بیشتر و بیشتر بر ابزارهای مدیریت عملکرد خودکار در انبارها برای تعیین استانداردها تکیه می‌کنند – و این موضوع مشکلات عظیمی را که کارگران در یک روز با آن مواجه می‌شوند در نظر نمی‌گیرد. مبنای روزانه». راهنمای اخیر TUC در مورد این مسائل برای نمایندگان اتحادیه به نام “When AI رئیس است”.

محققان پیشنهاد می‌کنند که نظارت بر کارکنان در محل‌های کاری که اتحادیه‌ها دور میز نشسته‌اند، به شکل متفاوتی استفاده می‌شود. در این گزارش آمده است: «در جایی که اتحادیه‌های کارگری به رسمیت شناخته می‌شوند، نمایندگان محل کار نقش کلیدی در میانجی‌گری فناوری و محدود کردن استفاده از آن در اقدامات انضباطی علیه کارگران دارند.

برخی از مصاحبه‌شوندگان می‌گویند که بدشان نمی‌آید که تحت نظارت شدید – برای مثال، توسط دوربین مدار بسته یا ساعت هوشمند – از نظر ایمنی و همچنین عملکرد آن‌ها نظارت شود.

جونز می‌گوید: «جایی که کارفرمایان را می‌بینیم که این واقعیت را تشخیص می‌دهند که این انسان‌ها هستند و نه ربات‌ها که این کار را انجام می‌دهند، عملکرد بهتر است، تعهد بهتر از سوی کارگران و در نهایت سودآوری شرکت بیشتر است.»

اما وی به مشکلات انبارداری از جمله سنگینی کالاهایی که باید جابجا شوند و رواج شیفت های شبانه اشاره کرد.

TUC خواستار چانه زنی جمعی در سراسر بخش خرده فروشی، از جمله در توزیع، برای انعقاد “توافقنامه های پرداخت منصفانه” تعیین استاندارد، و حق مشاوره با کارکنان قبل از معرفی فناوری های جدید است.

هنگامی که آمازون در مورد نارضایتی کارکنان به چالش کشیده شد، آمازون که از به رسمیت شناختن اتحادیه ها امتناع می ورزد، به افزایش اخیر در شروع دستمزد به “حداقل بین 10.50 پوند تا 11.45 پوند در ساعت” اشاره کرد و آنچه را که “بسته مزایا جامع” به ارزش هزاران هزار تومان نامید، اشاره کرد. از پوند اما زنگ TUC با استقبال از اقدام اعتصابی این هفته، گفت: «آنچه این افراد ابتدا به آن نیاز دارند، صدایی در محل کارشان است.»

خرده فروشان می گویند که باید به کارکنان انگیزه های مناسب برای کار در این مشاغل ارائه دهند. تام آیرونساید، مدیر بازرگانی و مقررات کنسرسیوم خرده فروشی بریتانیا، گفت: “نیاز به کارکنان انبار در سال های اخیر افزایش یافته است، بنابراین خرده فروشان سخت تلاش کرده اند تا کل پاداش مالی و غیر مالی لازم را برای جذب استعدادهای لازم فراهم کنند. مانند تمام بخش‌های خرده‌فروشی، شرایط کاری خوب یک راه کلیدی برای جذب و حفظ کارکنان است و انبارها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …