با ارائه 14 تانک لئوپارد توسط آلمان، اوکراین خواستار زره های سنگین بیشتر است اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پیشنهاد آلمان برای 14 تانک لئوپارد باعث شده است که دولت اوکراین پس از 9 ماه نبرد خونین به طور رسمی عقب نشینی نیروهای خود را از شهر سولدار در شرق این کشور اعلام کند.

در حالی که کیف تصمیم برلین را ستایش می کرد، همراه با گزارش هایی مبنی بر اینکه ایالات متحده در حال آماده شدن برای ارسال تانک های آبرامز خود است، دستیاران رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، به فشار برای وعده های تسلیحاتی بیشتر از غرب ادامه دادند.

انتظار می‌رفت که این درخواست تا حدی برآورده شود زیرا تصمیم برلین احتمالاً پیشنهادات فنلاند، اسپانیا، هلند، پرتغال، لهستان و نروژ را برای ارائه ماشین‌های Leopard 2A6 ساخت آلمان خود به اوکراین ارائه می‌کند.

آلمان گفت که هنوز هیچ درخواستی به استثنای لهستان برای مجوز صادرات مجدد تانک های لئوپارد 2 دریافت نکرده است، اما اضافه کرد که احتمالاً سایرین در “ساعت ها و روزهای آینده” برنامه های خود را اعلام خواهند کرد.

در پاسخ به تصمیم برلین، زلنسکی گفت که با اولاف شولتز، صدراعظم آلمان صحبت کرده است و “صمیمانه از صدراعظم و همه دوستان ما سپاسگزارم”.

موجودی پلنگ 2 کشورهای اروپایی و ناتو

وی در توییتی نوشت: «تانک‌های جنگی اصلی آلمان، گسترش بیشتر پشتیبانی دفاعی و مأموریت‌های آموزشی، چراغ سبز برای شرکا برای تأمین سلاح‌های مشابه». «در تماسی با اولاف شولز در مورد این تصمیمات مهم و به موقع شنیدم. صمیمانه از صدراعظم و همه دوستانمان در آلمان سپاسگزاریم.»

دیمیترو کولباوزیر خارجه اوکراین گفت: بنابراین ائتلاف تانک تشکیل شد. هرکسی که شک داشت این اتفاق ممکن است رخ دهد، اکنون می بیند: برای اوکراین و شرکا غیرممکن چیزی نیست.

من از همه شرکای جدیدی که تانک‌های لئوپارد 2 در خدمت دارند می‌خواهم به ائتلاف بپیوندند و تا حد امکان آنها را فراهم کنند. آنها اکنون آزاد هستند.»

آندری یرماک، رئیس دفتر زلنسکی، در شبکه اجتماعی تلگرام نوشت: ائتلاف گسترده‌تری از تانک‌ها مورد نیاز است: «ما به پلنگ‌های زیادی نیاز داریم».

زلنسکی که روز چهارشنبه تولد 45 سالگی خود را جشن گرفت، قبلاً از نیاز به 300 تانک برای ارائه اطلاعات تغییر دهنده بازی در جنگ در اوکراین پس از 11 ماه درگیری صحبت کرده بود.

مقامات غربی بر این باورند که تهیه 100 تانک می تواند برای ایجاد تفاوت در حفظ زمین در صورت حمله بهاری روسیه و سپس بازپس گیری قلمرو کافی باشد.

یادآوری مقیاس چالش پیش روی نیروهای اوکراین با اعلام رسمی وزارت دفاع اوکراین مبنی بر خروج نیروهای این کشور از سولدار در شرق منطقه دونباس، “به منظور حفظ جان پرسنل” بود.

سرهی چرواتی، سخنگوی نیروهای شرق اوکراین گفت: ما خود را در خطوط دفاعی از پیش آماده شده (به سمت غرب) مستحکم کرده ایم.

چرواتی در مورد نبرد علیه نیروهای روسی در این منطقه که عمدتاً از سربازان گروه خصوصی واگنر تشکیل شده است، ادعا کرد که نیروهای اوکراین “حداکثر نیروها، در درجه اول نیروی انسانی پرسنل، دشمن را خسته کرده اند.”

ستاد کل ارتش اوکراین روز چهارشنبه مدعی شد که طی 24 ساعت گذشته نیروهای این کشور 910 سرباز روسی را کشته اند.

با این حال، شاهکار روسیه ممکن است نیروهای آنها را یک قدم به تصرف یا حداقل محاصره شهر باخموت نزدیک‌تر کند. پلتفرم خبری ریدوفکا حامی روسیه ادعا کرد که «دو یا سه» مسیر تدارکاتی به شهر قبلاً قطع شده است، اگرچه مؤسسه مطالعات جنگ، یک اندیشکده در واشنگتن، اوایل این ماه گفت که آنها معتقدند اهمیت استراتژیک سولدار توسط کرملین اغراق شده است.

کرملین با دریافت تصمیم برلین در مورد تهیه زره‌های سنگین، تأثیر تانک‌های غربی را کم اهمیت جلوه داد و گفت که کمک‌های نظامی به اوکراین «مثل بقیه خواهد سوخت» و این یک «طرح شکست خورده» بود.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ولادیمیر پوتین، مدعی شد که کشمکش‌های دیپلماتیک بر سر تحویل تانک‌ها نشان می‌دهد که ناتو در حمایت از اوکراین دچار اختلاف نظر شده است. او گفت: «واضح است که همه چیز به آرامی پیش نمی رود: در داخل ائتلاف و با در دسترس بودن تانک ها به آرامی پیش نمی رود.

آلمان برای موافقت با ارائه تانک های لئوپارد 2 با نخست وزیر لهستان، ماتئوش موراویسکی، تحت فشار شدیدی قرار گرفته بود و درگیری آشکار در برلین را “غیرقابل قبول” توصیف کرد.

سفارت روسیه در برلین در طول موج کرملین نبود. یک سخنگوی گفت که تصمیم برای ارسال تانک های لئوپارد 2 به اوکراین “بسیار خطرناک” بود و جنگ را “به سطح جدیدی از رویارویی” رساند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تحقیقات نشان می‌دهد استرالیا به مراقبت‌های بهداشت روانی هدفمند برای جلوگیری از مرگ و میر دانشجویان بین‌المللی بر اثر خودکشی نیاز دارد | دانشگاه های استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، تحقیقات نشان می‌دهد که اگر …