کشف اسناد پنس جرقه بررسی دقیق سیستم طبقه بندی ایالات متحده را برانگیخت – زنده | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

این در ماه آگوست زمانی آغاز شد که اف‌بی‌آی تفرجگاه مارآلاگوی دونالد ترامپ را بازرسی بی‌سابقه‌ای انجام داد و جعبه‌هایی از آنچه دولت فاش کرد مواد محرمانه‌ای بود که او نباید با آن کاخ سفید را ترک می‌کرد، دور برد.

به نظر می‌رسد که رئیس‌جمهور سابق در خطر قانونی جدی قرار داشته است، به‌ویژه زمانی که مشخص شد او از تلاش‌های آرشیو ملی برای بازیابی مطالب و پس از دادستان کل نادیده گرفته شده است. مریک گارلند گفت: مشاور ویژه جک اسمیت موضوع را بررسی خواهد کرد

اما بعد، در ژانویه، فاش شد جو بایدن اسناد طبقه بندی شده دوران معاونت خود را در دفتر سابق واشنگتن دی سی و بعداً در خانه اش در دلاور پیدا کرده بود. وقتی فاش شد که کاخ سفید این موضوع را درست پیش از انتخابات میاندوره ای نوامبر کشف کرد اما این خبر را علنی نکرد، جمهوری خواهان به شدت حمله کردند. اوایل این ماه، گارلند انتصاب یک بازرس ویژه دیگر را اعلام کرد. رابرت چگونه، برای انجام تحقیقات در مورد پرونده بایدن.

سپس دیروز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه معاون سابق رئیس جمهور در دوران ترامپ، مایک پنس، همچنین مواد طبقه بندی شده را در خانه خود در ایندیانا پیدا کرد. این کشف چیزی شبیه به یک تغییر لحن را در واشنگتن ایجاد کرده است، و سیاستمداران دموکرات و جمهوری خواه اکنون به این فکر می کنند که آیا موضوع بزرگ تری برای رسیدگی به روند طبقه بندی دولت وجود ندارد – یا شاید رویه های آن برای انتقال ریاست جمهوری.

آخرین کشف اسناد محرمانه، بررسی دقیق سیستم طبقه بندی ایالات متحده را تقویت می کند

صبح بخیر، خوانندگان وبلاگ سیاست ایالات متحده. اگر در کاخ سفید کار می کردید، ظاهراً ترک آن بدون همراه داشتن اسناد طبقه بندی شده سخت است. این درسی است که تعدادی از نمایندگان مجلس از اخبار روز گذشته معاون سابق رئیس جمهور گرفته اند مایک پنس اسرار دولتی را در خانه اش در ایندیانا پیدا کرد. او اکنون در همان باشگاه است جو بایدن و دونالد ترامپ، مشخص شد که هر دوی آنها دارای یک نوع مواد در اختیار شخصی خود هستند. برای ترامپ و بایدن، این موضوع به‌عنوان یک تهدید قانونی بالقوه جدی تلقی می‌شود، اما این کشف در اقامتگاه پنس با ناباوری قانون‌گذاران کنگره در هر دو طرف روبرو شده است، که اکنون چندین نفر از آنها می‌پرسند که آیا این اکتشافات ممکن است یک موضوع نباشد. نشانه این است که وقت آن رسیده است که نگاهی به نحوه مدیریت اسرار دولت بیندازیم.

در اینجا چه چیز دیگری امروز اتفاق می افتد:

  • کامالا هریس معاون رئیس جمهور برای سخنرانی در مجلس نمایندگان دموکرات ها در کنگره حضور خواهد داشت و بعداً در روز به مونتری پارک، کالیفرنیا برای دیدار با خانواده های قربانیان تیراندازی جمعی که در آنجا رخ داد، سفر خواهد کرد.

  • کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید در ساعت 13:30 به وقت شرق به خبرنگاران توضیح خواهد داد.

  • گروهی از سناتورهای محافظه‌کار جمهوری‌خواه در ساعت 2 بعدازظهر با مطبوعات در مورد برنامه های خود برای افزایش سقف بدهی در کاپیتول صحبت خواهند کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نفوذ دیپلماتیک استرالیا در آسیا با افزایش منافع پولیس محلی در خارج از کشور | سیاست خارجی استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس آخرین رتبه بندی …