پل در نبرد آمریکایی ها شلتون را شکست داد و به نیمه نهایی اوپن استرالیا رسید | اوپن استرالیا 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تامی پل یک ستاره در رده سنی نوجوانان بود و در مسابقات حرفه ای به این قول عمل می کند و با استفاده از پیروزی 7-6، 6-3، 5-7، 6-4 مقابل هموطن آمریکایی خود بن شلتون در اوپن استرالیا به اوپن استرالیا رسید. اولین مرحله نیمه نهایی گرند اسلم در چهاردهمین حضور خود در مسابقات بزرگ.

پل، با اشاره به گروهی از آمریکایی‌هایی که با آنها بزرگ شده است، گفت: «هر جوان تا حرفه‌ای مسیر متفاوتی دارد… مسیر من، مانند، کندترین مسیر بوده است». “من دوست دارم فکر کنم که چهار سال آخر حرفه من مانند یک پله های ثابت در حال حرکت بوده است. منظورم این است که احساسش همین است. من احساس می کنم امیدوارم سال 2023 سالی باشد که من واقعاً یک جهش بزرگ انجام می دهم.”

به عنوان یک جایزه، مادر پل برای بزرگترین پیروزی دوران حرفه ای خود در میان جمعیت بود. او پس از پیروزی او در مسابقه راند چهارم، پروازی را رزرو کرد، سپس مستقیماً از محل کار به فرودگاه رفت تا سفر طولانی از ایالات متحده را طی کند.

او از زمانی که واقعاً جوان بودم تا کنون، کارهای زیادی برای من انجام داده است. او یک تن را فدا کرده تا من را به اینجا برساند. او شایسته حضور در اینجا است و شایسته دیدن من در مسابقات بزرگ است.

حریف بعدی پل نواک جوکوویچ خواهد بود که با نتایج 6-1، 6-2، 6-4 آندری روبلوف را مغلوب کرد.

جوکوویچ گفت که نسبت به توانایی پل در نیمه نهایی آنها محتاط خواهد بود.

“من می دانم چگونه [Paul] بازی می کند … او چند سالی است که در اطراف است. من بازی او را به خصوص در این تورنمنت کمی تماشا کردم. او احتمالاً تنیس زندگی خود را بازی می کند. “بازیکن بسیار انفجاری، بسیار پویا.”

پل ابتدا در نوجوانی موفق شد و در سال 2015 در مسابقات آزاد فرانسه عنوان نوجوانان را به دست آورد. او از زمانی که حرفه ای شده است، یک جام در سطح تور، در استکهلم در سال 2021، کسب کرده است، و تا این هفته، تنها در یک تورنمنت گرند اسلم – در ویمبلدون یک سال پیش، به دور چهارم رسیده بود.

اکنون پل اولین مردی از کشورش است که پس از اندی رادیک در سال 2009 به جمع چهار تیم نهایی ملبورن پارک راه یافته است.

پل صرفاً بر اساس رتبه بندی، آزمون بسیار سخت تری نسبت به هر کسی که شلتون در استرالیا با آن روبرو شده بود ارائه داد: حریفان قبلی او در رتبه های 67، 96، 113 و 154 قرار داشتند. در همین حال، پل دو دانه را بیرون آورد: روبرتو باتیستا آگوت شماره 24 و آلخاندرو داویدوویچ فوکینا شماره 30.

این مسابقه اولین مرحله یک چهارم نهایی گرند اسلم بین دو مرد آمریکایی از سال 2007 بود که رادیک در ملبورن مادی فیش را شکست داد. پل بیشتر ثابت قدم بود تا تماشایی و اشتباهات خود را با چرخش های فشرده از هر دو بال محدود می کرد.

شلتون گفت: «از ابتدا بسیار محکم است. او کار بزرگی انجام داد که من را در اطراف زمین حرکت داد و تعادلم را حفظ کرد.

آنها لحظه ای سبک را به اشتراک گذاشتند که مربی پل، برد استاین، به او گفت که به دنبال سرویس در وسط باشد. شلتون متوجه رد و بدل شد و سرویس خود را با ضربه ای دور زد و پل را از موقعیت خارج کرد و هیچ شانسی برای رسیدن به آس نداشت. هر دو بازیکن لبخند زدند.

شلتون دو بار در اواخر بازی سوم شکست خورد تا ست را بدزدد و فریاد پیروزی زد. اما او ست بعدی را ضعیف شروع کرد، دو بار متوالی خطاهای دوگانه انجام داد و سپس یک بک هند را از دست داد تا یک بریک برای پل هدیه کند.

به زودی، این پل بود که بعد از آخرین امتیاز، فریاد شادی را بیرون داد، سپس شلتون را در تور برای در آغوش گرفتن گرم ملاقات کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وینیسیوس جونیور مورد آزار نژادپرستانه هواداران مایورکا در جریان شکست رئال مادرید | رئال مادرید

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، هواداران مایورکا در جریان پیروزی 1-0 …