M&S نسبت به برچسب زدن جداگانه پس از برگزیت برای کالاهای فروخته شده در ایرلند شمالی هشدار داد | مارکس و اسپنسر

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مارکس اند اسپنسر از دولت بریتانیا خواسته است که برچسب جداگانه برای کالاهای فروخته شده در ایرلند شمالی را در جریان مذاکرات با اتحادیه اروپا در مورد بهبود ترتیبات تجاری پس از برگزیت در نظر نگیرد، با این استدلال که برای خرده فروشان و مشتریان بسیار پرهزینه است.

رئیس خرده‌فروش، آرچی نورمن، به جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه، نامه‌ای نوشته و استدلال کرده است که این الزام تغییر مفیدی در پروتکل ایرلند شمالی نخواهد بود و “هزینه‌های گزاف و بازدارنده” برای صادرکنندگان ایجاد می‌کند.

این مداخله در حالی صورت می‌گیرد که مذاکرات بین بریتانیا و اتحادیه اروپا بر سر تغییرات احتمالی در پروتکل بحث‌برانگیز پس از برگزیت به منظور بهبود عملکرد آن ادامه دارد، پس از خشم اتحادیه‌گرایان از کنترل‌های تجاری بین بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی که منجر به خشونت و تعلیق این پروتکل شد. مجمع استورمونت

هر دو طرف قبلاً پیشنهاد کرده‌اند که برچسب‌گذاری اضافی می‌تواند به کاهش نیاز به بررسی کالاها و کنترل‌های واردات کمک کند.

M&S که بیش از 50 سال است در ایرلند شمالی فعالیت می کند، هشدار می دهد که برچسب زدن اضافی پرهزینه خواهد بود و بنابراین در دسترس بودن و انتخاب را برای مشتریان در ایرلند شمالی کاهش می دهد و منجر به قیمت های بالاتر در زمان تورم بالای مواد غذایی می شود.

نورمن در نامه می‌گوید: «دو نوع پیشنهاد برای برچسب‌گذاری وجود دارد، یا برچسب‌های خاص ایرلند شمالی یا برچسب‌های سراسر بریتانیا. هر دو مشکل مشابهی را برای خرده فروشان یا تولیدکنندگانی که در ایرلند شمالی و ایرلند فعالیت می کنند، دارند.

این خرده فروش مواد غذایی و لوازم خانگی گفت که بین 7 تا 9 درصد از فروش خود را به ایرلند شمالی ارسال کرده است. این سازمان هشدار داد که برچسب‌گذاری خاص محصولاتی که در آنجا فروخته می‌شوند به «تولیدات خاص و موجودی تفکیک شده» نیاز دارد، و اضافه کرد که این امر هزینه‌های اضافی را برای «تغییر بسته‌بندی در هر دوره تولید» اضافه می‌کند، که به‌ویژه برای تامین‌کنندگان کوچک چالش‌برانگیز است.

علاوه بر این، خرده‌فروش نوشت که برچسب‌گذاری فقط در بریتانیا بر روی تمام محصولاتی که تحت بررسی‌های بهداشتی و گیاهی – برای محصولات با منشاء حیوانی یا گیاهی، از جمله گوشت و ماهی – قرار دارند، “نتیجه بدتری برای M&S” خواهد بود.

نورمن گفت که این امر مستلزم آن است که کالاهایی که به جمهوری ایرلند یا جاهای دیگر صادر می‌شوند دارای «مجموعه‌های تولید، بسته‌بندی و ذخایر جداگانه باشند» و افزود که این امر «کلیه عرضه ایرلند» را که ما برای کمک به دور زدن ایرلند تنظیم کرده‌ایم تضعیف می‌کند. مسائل فعلی”.

این قابل درک است که انگلستان استفاده احتمالی از برچسب گذاری محصولات را رد نکرده است.

نامه نورمن که ابتدا توسط بی‌بی‌سی گزارش شد، در عوض پیشنهاد می‌کند که اتحادیه اروپا و بریتانیا «ردیابی دیجیتالی» کالاها را در نظر بگیرند، که او آن را «راه‌حلی بسیار بهتر، مدرن‌تر و کم‌هزینه‌تر» توصیف کرد.

او می‌افزاید که این امر نیاز به بررسی فیزیکی و برچسب‌گذاری محصولات در نظر گرفته شده برای ایرلند شمالی را برطرف می‌کند، زیرا دید واضحی درباره مکان ارسال کالا ارائه می‌دهد و این ردیابی را «بسیار رایج در صنایع غذایی» توصیف می‌کند.

مذاکرات با هدف یافتن راه حلی برای پروتکل ایرلند شمالی در ماه سپتامبر بازگشایی شد و در اولین نشانه پیشرفت، توافق در اوایل ژانویه بین بریتانیا و اتحادیه اروپا بر سر دسترسی به پایگاه داده جدید بریتانیا که اطلاعات بی‌درنگ درباره کالاهای مسافرتی ارائه می‌کند، حاصل شد. از بریتانیای کبیر تا ایرلند شمالی.

نورمن، نماینده سابق محافظه‌کار، قبلاً از طرح‌های دولت برای نادیده گرفتن بخش‌هایی از پروتکل حمایت کرده و از قوانین «بی‌معنا» پس از برگزیت برای ارسال غذا به اتحادیه اروپا انتقاد کرده است، زیرا استانداردهای غذایی بریتانیا مطابق یا بالاتر از استانداردهای بروکسل است.

وی سال گذشته گفت: برخی از مواد غذایی صادراتی به جمهوری ایرلند نیازمند 700 صفحه اسناد گمرکی است که بخشی از آن به زبان لاتین نوشته شده است.

نورمن گفت، رژیم برچسب‌گذاری «قیمت‌ها را افزایش می‌دهد و انتخاب را برای مصرف‌کنندگان کاهش می‌دهد، کشاورزان و تأمین‌کنندگان بریتانیا را بیشتر تحت تأثیر قرار می‌دهد و بر رقابت خرده‌فروشان بریتانیا در سایر بازارهای بین‌المللی تأثیر می‌گذارد».

او در عصر دیجیتال این موضوع را «گیج‌کننده» خواند که «دولت و اتحادیه اروپا چهار دهه برای بحث در مورد یک «راه‌حل» گران‌قیمت شامل برچسب‌ها و برچسب‌گذاری‌ها به عقب کشیده‌اند.

برای اظهار نظر با وزارت خارجه تماس گرفته شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“نابودی مالی”: بحران آدانی با اعتراضات در هند به دلیل ادعاهای تقلب افزایش می یابد | گروه آدانی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، بحرانی که گروه آدانی گروه هندی …