نیس داروی جدید میگرن را برای استفاده NHS در انگلستان و ولز تایید کرد | NHS

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هزاران نفر در انگلستان و ولز که از میگرن رنج می برند می توانند از دارویی که در NHS تایید شده است بهره مند شوند.

موسسه ملی بهداشت و مراقبت عالی (Nice)، تنظیم کننده دارو، گفت که اپتینزوماب را برای پیشگیری از میگرن در حدود 164000 بزرگسال توصیه می کند که حداقل سه درمان پیشگیرانه قبلی شکست خورده بودند.

این دارو که ویپتی نیز نامیده می شود، هر 12 هفته یکبار به صورت انفوزیون داخل وریدی در بیمارستان مصرف می شود.

مشخص شده است که این دارو به اندازه سه داروی دیگر که قبلاً برای تزریق در خانه تأیید شده اند مؤثر است – erenumab، fremanezumab و galcanezumab.

هر چهار دارو، مهارکننده‌های پپتید مرتبط با ژن کلسی‌تونین (CGRP) هستند که با هدف قرار دادن اینکه چگونه پروتئین‌ها باعث تورم رگ‌های خونی در مغز می‌شوند، کار می‌کنند.

میگرن شایع است و از هر پنج زن یک نفر و از هر 15 مرد یک نفر به آن مبتلا می شود. آنها معمولا در اوایل بزرگسالی شروع می شوند.

علاوه بر سر درد ضربان دار، بسیاری از افراد از علائم دیگری مانند احساس بیماری، بیماری و افزایش حساسیت به نور یا صدا رنج می برند.

نایس گفت: اپتینزوماب برای درمان یک ساله حدود 5870 پوند هزینه دارد، اگرچه شرکت داروسازی Lundbeck موافقت کرده است که آن را با تخفیف محرمانه در اختیار NHS قرار دهد.

نایس در بیانیه‌ای گفت: «نظر بالینی نشان می‌دهد که اپتینزوماب برای افرادی که حملات میگرنی شدید دارند یا نمی‌توانند از درمان‌های زیر جلدی استفاده کنند، استفاده می‌شود. این ممکن است شامل افرادی باشد که برای تزریق خود به خود تلاش می کنند، مانند کسانی که فوبیای سوزن دارند.

مدیر اجرایی میگرن تراست، راب موزیک، گفت: «در حالی که خبر بسیار خوبی است که گزینه درمانی دیگری برای افرادی که با این بیماری مغزی دردناک، ناتوان کننده و طاقت فرسا زندگی می کنند وجود دارد، بسیار مهم است که افرادی که واجد شرایط هستند بتوانند واقعاً به آن دسترسی داشته باشند.

این دسته جدید از داروها زندگی بسیاری از افراد مبتلا به میگرن در بریتانیا را تغییر داده است. این به بسیاری اجازه داده است کارهایی را انجام دهند که میگرن مانع از انجام آنها شده بود، از توانایی کار تمام وقت تا لذت بردن از سفر.

متأسفانه، بسیاری از افرادی که زندگی آنها در حال حاضر به شدت تحت تأثیر میگرن است و واجد شرایط این درمان ها هستند، نمی توانند به آنها دسترسی داشته باشند.

با شروع سال 2023، ما امیدواریم که سیستم های مراقبت یکپارچه بیشتر تلاش کنند تا اطمینان حاصل شود که دسترسی بیشتری به این درمان بالقوه تغییر زندگی وجود دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارگران متعهد به اقدام سریع برای تکمیل ذخایر تسلیحات بریتانیا می‌شوند | سیاست دفاعی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، حزب کارگر به دنبال تغییر …