مربیگری ماه ها سردرد به من داده است – اما همچنین کیسه های شادی | زنان شهر بریستول

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به Moving the Goalposts، خبرنامه رایگان فوتبال زنان آبان نیوز خوش آمدید. در اینجا گزیده ای از نسخه این هفته است. برای دریافت نسخه کامل هفته ای یکبار کافیست ایمیل خود را در زیر وارد کنید:

مربیگری برای من بیگانه نبود. اولین تجربه من در ایالات متحده زمانی به دست آمد که در برخی از کمپ های تابستانی مرتبط با Sky Blue FC (اکنون NJ/NY Gotham FC)، باشگاهی که در آن زمان در آن بازی می کردم، کار کردم. می‌توانم به مناطق مختلف نیوجرسی بروم، با باشگاه‌های فوتبال محلی ملاقات کنم و با بازیکنان جوان در سنین مختلف کار کنم. گاهی اوقات با بچه های بسیار کوچک، از شش سالگی تا 14 و 15 سالگی.

وقتی بازنشسته شدم فکر نمی کردم بخواهم به مربیگری بروم – تقریباً مطمئن بودم که یک مربی ناامید خواهم بود – اما همچنین نمی خواستم فقط بر اساس تصوراتم از آنچه مستلزم آن است بدون تلاش تصمیم بگیرم. .

هرکسی که با آنها صحبت کرده بودم، چه مربیان و چه بازیکنان حرفه‌ای سابق در بازی‌های مردان و زنان، همین را گفته بودند: باید روی چمن بنشینی. اگر می خواهید آن را انجام دهید، باید آن را زندگی کنید.

من آن را زندگی نکرده بودم، پس چگونه می توانم بینی ام را به سمت آن برگردانم؟

من به دوره Uefa B کاملاً زنانه اتحادیه فوتبال ولز پیوستم که در نیوپورت برگزار شد و کاملاً غوطه ور بود. آموزش با جزئیات در مورد همه چیزهایی که به عنوان یک بازیکن تقریباً بدیهی می دانید – برنامه ریزی، همه چیزهایی که باید در مورد بازیکنان و آماده سازی آنها فکر کنید، فنی و تاکتیکی و روانی، بهترین جزئیات – چشم بود- افتتاح. به‌عنوان یک بازیکن، به طور گسترده فکر نمی‌کنید، به این فکر نمی‌کنید که اندازه زمین چگونه بر شدت بازی، یا بارگذاری بازیکنان و محدودیت‌هایی که روی زمان بازی آنها ایجاد می‌کند، تأثیر می‌گذارد.

بریستول سیتی این ماه پیروزی دیرینه خود مقابل کاونتری یونایتد را جشن گرفت
بریستول سیتی این ماه پیروزی دیرینه خود مقابل کاونتری یونایتد را جشن گرفت. عکس: ویل کوپر/JMP/Shutterstock

یکی از مربیان من در آن دوره، لورن اسمیت، سرمربی بریستول سیتی بود. بعد از بازی، مطمئن نبودم که قرار است چه کار کنم. من کمی از همه چیز انجام می دادم – هنوز هم هستم. من از ادامه دادن به جریان و نداشتن روال ساختاری که به عنوان یک بازیکن برای همیشه زندگی می کردم لذت می بردم. ناشناخته هیجان انگیز بود و هست. اما لورن به من مراجعه کرد زیرا آنها بودجه دستیار سوم را داشتند و عملاً برای من کار می کرد.

بهترین راه برای توصیف چند هفته اول یا حتی چند ماه اول در این نقش این است که بگویم هر روز با یک سردرد مداوم به خانه می آمدم. سرم بیش از حد در حال حرکت بود زیرا بی وقفه به این فکر می کردم که چگونه انتظارات رئیسم، کادرفنی و بازیکنانم را برآورده کنم، اما همچنین جلسات را برنامه ریزی می کردم و مطمئن می شدم که همه چیزهایی را که در مجموع می خواهیم از آنها به دست می آورم.

من در پایان هر روز بیش از حد فکر می کردم و بیش از حد تحلیل می کردم: آیا این موفقیت بود؟ آیا این یک شکست بود؟ چگونه آن را تغییر دهم؟ کار کرد؟ کار نکرد؟ و بعد شما اینهمه ویدیو و بازی های ما و مخالفان را تماشا می کنید. این کار به نیروی مغزی زیادی نیاز دارد زیرا شما دائماً در حال تجزیه و تحلیل انتقادی لحظات، مضامین، واحدها، بسیاری از چیزهایی هستید که شما را از نظر ذهنی خسته می کند. اما آنها دیدگاه من را در مورد فوتبال گسترش داده اند، آنچه را که در آن لذت می برم و اینکه چه نوع فوتبالی را دوست دارم تماشا کنم یا بازی کنم را گسترش داده اند.

عکس آنیتا آسانته (راست) قبل از بازی بریستول سیتی مقابل کریستال پالاس در ماه اکتبر
عکس آنیتا آسانته (راست) قبل از بازی بریستول سیتی مقابل کریستال پالاس در ماه اکتبر. عکس: ویل کوپر/JMP/Shutterstock

همه ما درگیر برنامه ریزی جلسه و تصمیم گیری هستیم، بنابراین این بدان معناست که من هر روز در حین کار یاد می گیرم که به عنوان مربی چه کسی هستم، هویت من چیست، ارزش های اصلی من چیست و سپس متوجه می شوم. برای بررسی راه های همسویی آن با کادرفنی و بازیکنان.

من از آن لذت می برم. من واقعاً از کار با بازیکنانی با انگیزه، متعهد و جاه طلب لذت می برم. برای من شخصاً، با داشتن حرفه ای که از آن لذت می بردم، چیزی که برای من خوشحال کننده است کمک به بازیکنان برای رسیدن به جایی است که می خواهند برسند.

آیا می خواهم سرمربی شوم؟ من نمی توانم صادقانه به شما پاسخ مشخصی برای این سوال بدهم. به عنوان یک بازیکن، زمان زیادی را به دور از دوستان، خانواده و رویدادهای زندگی فدا کرده‌ام و اگر چیزی باشد، مربیگری زمان بیشتری را می‌گیرد – می‌توانم بفهمم که چرا مربیان زن در فوتبال کم هستند. من هنوز در این سفر هستم تا آن را احساس کنم و آنچه را که قلبم برای قوی‌ترین آن می‌کشد در پایان برنده خواهد شد، اما تا اینجای کار از آن لذت می‌برم و از جایی که بازی پیش می‌رود لذت می‌برم.

چلسی و لیورپول اسلاید بازیکنان در زمین یخ زده کینگزمدو قبل از اینکه بازی شش دقیقه بعد لغو شود.

سوالی برای نویسندگان ما دارید – یا می خواهید موضوعی را برای پوشش پیشنهاد دهید؟ با ارسال ایمیل به move.goalposts@aban.news.com یا ارسال BTL در تماس باشید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ریشی سوناک به جای ندیم زهاوی به عنوان رئیس حزب محافظه کار در «تغییر کوچک» | ریشی سوناک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس گزارش‌ها، ریشی سوناک …