جورج سانتوس اعتراف می کند که وام های “شخصی” برای کمپین از منابع مالی شخصی نبوده است | جورج سانتوس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جورج سانتوس، نماینده جمهوری‌خواه کنگره نیویورک، در چرخشی جدید به یکی از عجیب‌ترین رسوایی‌های سیاسی آمریکا در دهه‌های اخیر، به نظر می‌رسد روز سه‌شنبه اعتراف کرد که بیش از ۶۰۰ هزار دلار وام به کمپین او، همانطور که در ابتدا ادعا می‌شد، از منابع مالی شخصی دریافت نشده است.

اما پرونده‌های مالی جدید کمپین که اولین بار توسط Daily Beast گزارش شد، روشن نکرد که این بودجه واقعاً از کجا آمده است.

یکی از کارشناسان گفت که او هرگز با فرم مالی کمپین «اینقدر گیج نشده بود».

سانتوس، 34 ساله، سال گذشته در انتخابات کنگره در ناحیه سوم نیویورک، که بخش هایی از لانگ آیلند و کوئینز را پوشش می دهد، پیروز شد.

اما او به سرعت به خاطر رزومه ای که تا حد زیادی ساختگی است، تحت فشار قرار گرفت. تحقیقات محلی، ایالتی، فدرال و بین المللی؛ و ادعاها و افشاگری‌های فزاینده‌ای از جمله گذشته ادعایی به عنوان درگ کوئین در برزیل.

رهبران مجلس نمایندگان جمهوری خواه در کنار او ایستاده اند، اما نه تنها به این دلیل که او از کوین مک کارتی در 15 دور رای گیری برای رئیس مجلس در اوایل ماه جاری حمایت کرد، روندی که باعث شد این کالیفرنیایی در صدر اکثریت باریک حزب جمهوری خواه، طعمه شورشیان راست تندرو شود. هفته گذشته سانتوس در دو کمیته مجلس نمایندگان مستقر شد.

دموکرات‌ها علاوه بر پیوستن به جمهوری‌خواهان نیویورک برای استعفای سانتوس، خواستار بررسی پرونده‌های مالی کمپین سانتوس شده‌اند.

این هفته، حماسه در یک زمین آشنا ادامه یافت، زیرا سانتوس از جعل هویت در تلویزیون آخر شب شکایت کرد – نشانه ای مطمئن از شهرت یا بدنامی در میدان عمومی آمریکا.

این نماینده کنگره گفت: «من اکنون با این همه جعل هویت در تاریخ تلویزیون آخر شب ثبت شده ام. توییت کرد در روز دوشنبه، “اما همه آنها تا کنون وحشتناک هستند.

«جان لوویتز قرار است یکی از بهترین کمدین های تمام دوران باشد و این شرم آور بود – برای او نه من! این کمدین ها باید بازی خود را افزایش دهند.»

لوویتز که نقش سانتوس را در برنامه NBC The Tonight Show با جیمی فالون جعل کرده بود، پاسخ داد: «با تشکر از نقد و راهنمایی! حق با شماست! من باید بازیم را بالا ببرم! شخصیت دروغگوی بیمارگونه من نمی تواند شمع شما را نگه دارد!»

همچنین در روز دوشنبه گزارش شد که سانتوس زمانی ادعا کرد که هدف سوءقصد بوده است و در مصاحبه‌ای در سال 2020 ادعا کرد که با جفری اپستین ملاقات کرده است، در حالی که پیشنهاد می‌کرد سرمایه‌دار و مجرم جنسی خود را در زندان نکشته، بلکه به قتل رسیده است یا حتی زنده

صبح سه‌شنبه، سانتوس به خبرنگارانی که در دفترش در کنگره حضور داشتند، وعده سورپرایز را داد و سپس برای آنها قهوه و دونات سرو کرد.

بعداً، The Beast در مورد مسائل سنگین‌تر گزارش داد، و متوجه شد که در پرونده‌های جدید مالی کمپین، وام 500000 دلاری دیگر به عنوان “وجوه شخصی نامزد” و وام دیگری به مبلغ 125000 دلار ذکر نشده است.

The Beast گفت هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه این وام ها واقعاً از کجا آمده اند، ارائه نشده است.

در میان سؤالاتی در مورد ثروت ظاهری او، سانتوس با یک الیگارشی روسی مرتبط شده است. همچنین گزارش شده است که او یک بار توسط یک شرکت سرمایه گذاری مستقر در فلوریدا استخدام شد که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار متهم شده بود که یک طرح چند میلیون دلاری پونزی است.

سانتوس قبلاً به یک مجری رادیویی نیویورک گفته بود که وام‌ها «پولی بود که خودم پرداخت کردم» از طریق شرکت او، سازمان Devolder.

فعالیت های سانتوس تحت نام آنتونی دوولدر نیز مورد بررسی شدید قرار گرفته است.

او اعتراف کرده است که رزومه خود را «زیبایی» کرده است، اما تخلف را انکار کرده است. او گفته است که استعفا نمی دهد.

جو موری، وکیل سانتوس، در صحبت با نیویورک تایمز، گفت که به دلیل تحقیقات در حال انتظار، اظهار نظر در مورد پرونده های جدید “نامناسب” است.

جردن لیبوویتز، سخنگوی Citizens for Responsibility and Ethics in Washington or Crew، یک گروه ناظر، به تایمز گفت: «هیچ وقت اینقدر گیج نشده بودم که به یک [Federal Election Commission] تشکیل پرونده.”

برندان فیشر، معاون مدیر اجرایی Documented، یک سازمان دیده‌بان دیگر، به Beast گفت: «من نمی‌دانم آنها فکر می‌کنند دارند چه می‌کنند.

کمپین سانتوس ممکن است تیک جعبه “وجوه شخصی نامزد” را برداشته باشد، اما همچنان گزارش می دهد که 500000 دلار از خود سانتوس آمده است.

“اگر “وام از نامزد” در واقع از نامزد دریافت نشده است، سانتوس باید پاک شود و افشا کند که واقعاً این پول از کجا آمده است. سانتوس نمی تواند علامت یک جعبه را بردارید و مشکلات حقوقی خود را برطرف کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وکیل تگزاس که در سفر شکار سال 2006 توسط دیک چنی مورد اصابت گلوله قرار گرفت در سن 95 سالگی درگذشت | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک وکیل تگزاس که به …