دفاع روری مک ایلروی از بی رنگ کردن پاتریک رید در حادثه پرتاب سه راهی دبی | روری مک ایلروی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

روری مک‌ایلروی اصرار دارد که از حق خود برای نادیده گرفتن پاتریک رید در پیست رانندگی در دبی، پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر اینکه این بازیکن آمریکایی با انزجار یک چوب گلف را به سمت شماره 1 جهان پرتاب کرده است، اصرار دارد. مک‌ایلروی فاش کرد که در شب کریسمس، رید در خانه‌اش در فلوریدا اوراق دادگاه به او تحویل داد.

رید روز دوشنبه در کلاسیک صحرای دبی به مک‌ایلروی نزدیک شد اما ایرلندی شمالی او را خالی کرد. مک ایلروی از پرتاب شی بعدی بی اطلاع بود اما از کنفرانس مطبوعاتی قبل از مسابقات خود برای توضیح موضع خود در قبال رید استفاده کرد.

مک ایلروی گفت: «پاتریک آمد تا سلام کند و من واقعاً نمی‌خواستم او سلام کند. «از خاطرات من، همین بود. من سه راهی ندیدم من یک تی را احساس نکردم. معلوم است که شخص دیگری این را دیده است. اما قطعا طوفان در فنجان چای است. من نمی توانم باور کنم که در واقع به یک داستان تبدیل شده است، چیزی نیست.

وکیل او در شب کریسمس مرا احضار کرد. تلاش برای گذراندن اوقات خوشی با خانواده ام و کسی که در آستان شما حاضر می شود و آن را تحویل می دهد، آنقدر خوب نخواهید بود.

من در واقعیت زندگی می کنم، نمی دانم او کجا زندگی می کند. اگر جای او بودم، انتظار سلام یا دست دادن را نداشتم.»

رید یک پرونده افترا علیه کانال گلف و تحلیلگر آن، برندل چمبلی، که به ادعای او با جی موناهان، کمیسر PGA Tour، برای بدنام کردن او توطئه کردند، راه اندازی کرده است. وکلای رید به درخواست آبان نیوز برای اظهار نظر در مورد حادثه این هفته پاسخ نداده اند اما خود بازیکن پرتاب سه راهی به سمت همبازی خود را رد می کند.

مک ایلروی اضافه کرد: من کنار کیفم بودم و او به سمت من آمد. مشغول کار بودم و به نوعی تمریناتم را انجام می دادم. نیازی به تصدیق او احساس نکردم.

من اصلاً یک تی را ندیدم که به سمت من می آمد، اما ظاهراً همین اتفاق افتاد. و اگر نقش‌ها عوض می‌شد و من آن تی را به سمت او پرتاب می‌کردم، منتظر شکایت بودم.»

این ماجرای عجیب و غریب قبل از اولین شروع رقابتی مک‌ایلروی در سال 2023 بر بحث‌ها غالب بود. طبیعتاً پس از اینکه مشخص شد که کمیسر تور جدا شده، گرگ نورمن، قرار است اختیارات بیشتری به او داده شود، درباره LIV Golf نیز گپ‌هایی وجود داشت. LIV، دامنه‌ای که رید اکنون در آن بازی می‌کند، از زمانی که اولین فصل آن در اکتبر به پایان رسید، با دو استعفای برجسته مواجه شد.

مک ایلروی گفت: “اگر مدیر اجرایی تیم اجرایی نداشته باشد، نمی دانم چقدر قوی است.” او خودش نمی تواند این کار را انجام دهد. او باید به یک تیم تکیه کند، همانطور که همه ما برای انجام کارها به تیم ها تکیه می کنیم. اگر به‌نوعی به‌صورت انفرادی کار می‌کنید، کار بسیار دشوار می‌شود.»

سال گذشته مک‌ایلروی به عنوان سخنگوی غیررسمی و منظم تورهای سنتی گلف ظاهر شد، زیرا LIV تلاش کرد بازیکنان را به میلیون‌ها نفر از عربستان سعودی تشویق کند.

این بازیکن 33 ساله گفت: “وقتی نمی‌توانید با بازی گلف خوب و نشان دادن پاداش‌هایی که مردم می‌توانند در اینجا دریافت کنند، وقتی نمی‌توانید به خوبی بازی کنید، هیچ فایده‌ای ندارد.” «این یک سیستم مبتنی بر شایستگی است. این چیزی است که من همیشه با آن مبارزه کرده‌ام: اگر یک پسر یا دختر پنج ساله بداند که سخت کار می‌کند و امتیازات را به ثمر می‌رساند، یک سیستم مبتنی بر شایستگی در گلف وجود دارد تا از گلف نوجوانان، گلف آماتور، تمام راه را تا سطح حرفه ای و آنها می توانند آن را به سطوح بالای بازی.

این تنها چیزی است که وارد بازی شده و آن را مختل کرده است. این یک سیستم مبتنی بر شایستگی نیست.»

دو برد در تورنمنت‌های PGA Tour برای Jon Rahm بحث در مورد اعتبار سیستم رتبه‌بندی گلف را دوباره برانگیخت. رام در حال حاضر شماره 3 جهان است. مک ایلروی به جای دامن زدن به بحث، از اسپانیایی تمجید کرد.

مک ایلروی گفت: «همه ما می دانیم که جان یکی از بهترین بازیکنان جهان است. «این که یکی کنار نامش باشد یا دوتا کنار اسمش، واقعاً مهم نیست. او چهار مسابقه از شش رویداد اخیر خود را برده است. او برخی از بهترین گلف هایی را که در دوران حرفه ای خود بازی کرده است بازی می کند. او دوران حرفه ای طولانی ای نداشته است، اما در تمام دوران حرفه ای خود، به طور مداوم در سطح بسیار بسیار بالایی بازی کرده است. شروع شگفت انگیزی برای سال بود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آتش‌سوزی‌های شیلی دست‌کم ۲۳ نفر را به کام مرگ می‌کشند، زیرا گرمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد تلاش‌ها برای جلوگیری از گسترش را مختل می‌کند | شیلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، دمای بی سابقه تابستانی بیش …