فرودگاه براندنبورگ برلین در حالی که اروپا در یک روز دیگر از اعتصابات تحت تاثیر قرار گرفت، فلج شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

چندین بخش در سراسر اروپا تحت تأثیر اعتصابات قرار گرفته اند زیرا کارگران خواستار دستمزد بالاتر و شرایط کاری بهتر هستند.

در اینجا نگاهی می اندازیم به کارگرانی که امروز در اروپا دست به اعتصاب می زنند:

پروازها به دلیل اعتصاب هشدار در فرودگاه آلمان لغو شد

به گفته این فرودگاه، حدود 300 پرواز در فرودگاه براندنبورگ برلین به دلیل اعتصاب کارگران لغو شد.

این پروازها حدود 35000 مسافر را جابجا می کردند.

فرودگاه در بیانیه ای افزود: از مسافران آسیب دیده خواسته می شود برای اطلاعات در مورد رزرو مجدد و گزینه های سفر جایگزین با شرکت هواپیمایی خود تماس بگیرند.

کارمندان در بخش امنیت، خدمات حمل و نقل زمینی و شرکتی که فرودگاه را اداره می کند، به دلیل اختلاف در پرداخت دستمزد اعتصاب کردند.

این فرودگاه پس از تاخیرهای قابل توجه و مشکلات ساخت و ساز در سال 2020 افتتاح شد. سخنگوی فرودگاه براندنبورگ برلین همچنان از نظر مالی با بدهی های زیادی دست و پنجه نرم می کند، اما در تلاش است تا از نظر مالی مستقل شود.

کارگران آمازون برای اولین بار در بریتانیا اعتصاب کردند

کارگران یک انبار آمازون در کاونتری اولین کسانی بودند که در بریتانیا به دلیل دستمزد پایین شرکت دست به اعتصاب زدند.

کارگران در اواسط دسامبر به اعتصاب رای دادند.

آماندا گیرینگ، سازمان‌دهنده ارشد GMB در بیانیه‌ای مطبوعاتی هنگام رأی‌گیری گفت: «این واقعیت که آنها مجبور به اعتصاب برای دریافت نرخ مناسبی از حقوق یکی از با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان هستند، باید نشان شرمندگی آمازون باشد. اتفاق افتاد

سخنگوی اتحادیه GMB گفت که کارگران 10.50 پوند (11.89 یورو) به عنوان نرخ پایه در ساعت درآمد دارند اما کارگران 15 پوند (تقریباً 17 یورو) می خواهند.

حدود 300 کارگر روز چهارشنبه در انبار آمازون اعتصاب کردند.

سخنگوی آمازون گفت که “بخش کمی از نیروی کار ما درگیر هستند.”

سخنگو گفت: «در واقع، طبق ارقام تأیید شده، تنها کسری از 1 درصد از کارکنان بریتانیا در رای گیری شرکت کردند – و این شامل کسانی می شود که علیه اقدامات صنعتی رای دادند. او استدلال کرد که شرکت پرداخت رقابتی ارائه می دهد.

پمپ بنزین‌های ایتالیا به دلیل «انگ زدن» اعتصاب کردند، اما اتحادیه‌ها دچار اختلاف شدند

اپراتورهای پمپ بنزین ایتالیا از شامگاه سه شنبه در سراسر کشور اعتصاب کرده اند، اگرچه جایگاه های سلف سرویس همچنان باز هستند.

این اقدام هم در بزرگراه ها و هم در مسیرهای محلی انجام می شود.

با این حال، اتحادیه ها در مورد مدت زمان ادامه اعتصاب اختلاف نظر دارند. برخی از اپراتورها در سراسر پنجشنبه ادامه خواهند داشت در حالی که برخی دیگر در روز چهارشنبه به پایان خواهند رسید.

دلیل اصلی این اعتصاب الزام اپراتورها به نمایش تابلویی است که میانگین قیمت سوخت منطقه ای را نشان می دهد. اتحادیه ها می گویند که اقدام دولت اپراتورها را متهم به “احتکار در قیمت بنزین به ضرر مصرف کنندگان” می کند.

با وجود این اعتصاب، قانون ایتالیا ایجاب می کند که حداقل 50 درصد از ایستگاه ها در مناطق شهری باز بمانند. در بزرگراه ها، باید حداقل یک ایستگاه در هر 100 کیلومتر کار کند.

برای بزرگراه‌ها، می‌توانید با این فهرست که توسط کنفرانس مناطق و استان‌های خودمختار کشور منتشر شده است، ببینید چه پمپ بنزین‌هایی هنوز باز هستند.

اتحادیه های فرانسوی پس از اعتراضات گسترده به طرح اصلاحات حقوق بازنشستگی، به روز رسانی می کنند

رهبران هشت اتحادیه بزرگ فرانسه در ساعت 15:30 CET کنفرانس مطبوعاتی در پاریس برگزار می کنند. اصلاحات بحث برانگیز بازنشستگیبا هدف افزایش سن بازنشستگی از 62 به 64 سال.

بر اساس یک نظرسنجی که در ماه ژانویه توسط IFOP انجام شد، 68 درصد از مردم فرانسه با این اصلاحات مخالفت کردند.

این پیشنهاد قبلاً اعتراضات شدیدی را در کشور برانگیخته است و احزاب مخالف استدلال می‌کنند که سن بازنشستگی باید کاهش یابد.

هفته گذشته، بیش از یک میلیون نفر علیه اصلاحات اساسی برنامه ریزی شده به خیابان ها آمدند. در پاریس، پلیس با معترضان درگیر شد و پزشکان مجبور شدند بیضه یک مرد جوان را پس از ضربه زدن به کشاله ران توسط یک افسر پلیس قطع کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آتش‌سوزی‌های شیلی دست‌کم ۲۳ نفر را به کام مرگ می‌کشند، زیرا گرمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد تلاش‌ها برای جلوگیری از گسترش را مختل می‌کند | شیلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، دمای بی سابقه تابستانی بیش …