اولین چیز: تیرانداز پارک مونتری یکی از حامیان سالن رقص بود که به او حمله کرد | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

صبح بخیر.

بازرسان در کالیفرنیا در جستجوی پاسخی برای این هستند که چرا یک مرد 72 ساله در یک سالن رقص سالن رقص در یک سالن رقص در سالن رقص، محلی که گفته می شود او اغلب اوقات رفت و آمد می کرد، گلوله زد.

جامعه مونتری پارک همچنان از قتل عام آخر هفته که 11 نفر را کشت و 9 نفر را زخمی کرد، متحیر می شود. مرد مسلح که هوو کان تران نام داشت، به استودیوی رقص استار بالروم حمله کرد و سپس به سالن رقص دیگری در همان حوالی رفت، جایی که یکی از کارمندان اسلحه‌ای را از او دور کرد و از تراژدی بزرگ‌تر جلوگیری کرد.

ترن بعداً در حالی که پلیس به داخل بسته شد، خود را کشت. سن تیرانداز برخی از محققان را شگفت زده کرده است زیرا با مشخصات معمول تیرانداز دسته جمعی مخالفت می کند.

رابرت لونا، کلانتر شهرستان لس آنجلس، گفت که بازرسان انگیزه روشنی پیدا نکرده اند و در حال بررسی این هستند که آیا تران با افرادی که در استودیوی رقص استار بال روم تیراندازی کرده است یا خیر، رابطه داشته یا خیر. تران قبلاً به دلیل داشتن غیرقانونی سلاح گرم دستگیر شده بود، یک تفنگ در خانه داشت، صدها گلوله مهمات داشت و به نظر می رسید که در حال ساخت صدا خفه کن اسلحه است. به گفته لس آنجلس تایمز، بازرسان همچنین احتمال می دهند که انگیزه او حسادت بوده است.

  • پلیس در تیراندازی در خلیج نیمه ماه به چه چیزی پی برده است؟ کارآگاهان در حال جمع آوری یک انگیزه هستند. کریستینا کورپوس، اولین کلانتر لاتین سان متئو، گفت: “همه شواهدی که ما داریم نشان می دهد که این نمونه خشونت در محل کار است.” تنها ارتباط شناخته شده بین قربانیان و مظنون این است که آنها ممکن است همکار بوده باشند.

  • در واشنگتن چه گذشت؟ به گفته مقامات، یک مرد 21 ساله تحت تعقیب در ارتباط با قتل تصادفی سه نفر در یک فروشگاه رفاهی در یاکیما، واشنگتن، بامداد روز سه‌شنبه با نزدیک شدن مأموران به خود شلیک کرد و خود را کشت.

دو کاغذ دیگر که سال گذشته در انبار ترامپ کشف شد، محرمانه بود

ترامپ
این اسناد در داخل جعبه هایی یافت شد که به نظر می رسید از زمان ارسال به فلوریدا باز نشده بودند. عکس: مارکو بلو/ رویترز

به گفته منابع آگاه، دو سندی که تیم حقوقی دونالد ترامپ سال گذشته پس از بازیابی آنها از یک واحد ذخیره سازی خصوصی در فلوریدا به عنوان بخشی از جستجوی اضافی برای مواد به وزارت دادگستری بازگردانده شد، در سطح محرمانه علامت گذاری شدند.

یکی از منابع گفت که این مواد شامل یک سند به عنوان محرمانه در صفحه جلد و سند دوم با حذف پیوست محرمانه آن به عنوان محرمانه علامت گذاری شده است – که وکلای ترامپ به وزارتخانه گفتند که نشانه ای از محرمانه نبودن آن سند است.

وکلای دادگستری گفتند که این دو سند در داخل جعبه‌های مهر و موم شده‌ای پیدا شده‌اند که به نظر می‌رسد از زمانی که به واحد ذخیره‌سازی در فلوریدا، نزدیک استراحتگاه مار-آ-لاگو ترامپ، از کاخ سفید در اواخر دولت ترامپ منتقل شده بودند، باز نشده بودند. اداره دادگستری

از آنجایی که این دو سند به محض اطلاع وکلا از کشف بازگردانده شدند، انتظار نمی رود وزارتخانه آنها را به عنوان بخشی از تحقیقات جنایی گسترده تر در مورد حفظ اطلاعات امنیت ملی ترامپ و ممانعت از اجرای عدالت شامل شود.

  • چرا مایک پنس در اخبار است؟ به گفته یکی از مشاوران ارشد معاون رئیس‌جمهور سابق، دستیاران نزدیک پنس هفته گذشته حدود دوازده سند با علامت‌گذاری طبقه‌بندی شده را که در جعبه‌هایی در خانه او در ایندیانا ذخیره شده بود، کشف کردند و مواد را به وزارت دادگستری آمریکا تحویل دادند.

  • چه اتفاقی برای ترامپ می افتد؟ یک دادستان منطقه آتلانتا گفته است که «تصمیمات قریب الوقوع» در مورد متهم کردن رئیس جمهور سابق به جرایم جنایی به دلیل تلاش وی برای لغو نتایج انتخابات 2020 در جورجیا.

ایالات متحده آماده ارسال ده‌ها تانک آبرامز به اوکراین در چرخش سیاسی است – گزارش‌ها

سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دفاعی در کیلسه سربازان ایالات متحده با پرچم‌های لهستان و ایالات متحده در نزدیکی تانک M1/A2 آبرامز در خارج از سالن سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دفاعی در کیلچه، لهستان، 5 سپتامبر 2022 ایستاده‌اند.
سربازان آمریکایی در حال گفتگو در نزدیکی یک تانک M1/A2 آبرامز در کیلچه، لهستان، سپتامبر گذشته. عکس: کاپر پمپل/ رویترز

رسانه های آمریکایی گزارش دادند که به نظر می رسد ایالات متحده آماده است تا روندی را آغاز کند که ده ها تانک جنگی M1 Abrams خود را به اوکراین بفرستد، که می تواند پیامدهای مهمی بر تلاش های کیف برای عقب راندن نیروهای روسیه داشته باشد.

این تحول واکنش سریع آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در ایالات متحده را برانگیخت. «اگر ایالات متحده تصمیم به تأمین تانک بگیرد و چنین اقدامی را با استدلال در مورد «سلاح‌های دفاعی» توجیه کند، قطعاً کارساز نخواهد بود. آنتونوف در اظهاراتی که روز چهارشنبه در برنامه پیام رسان تلگرام سفارت منتشر شد، گفت: این یک تحریک آشکار دیگر علیه فدراسیون روسیه خواهد بود.

این اقدام پس از انتشار گزارش‌هایی در روز سه‌شنبه مبنی بر تسلیم شدن برلین در برابر فشارهای داخلی و بین‌المللی انجام می‌شود و می‌خواهد اعلام کند که تانک‌های ساخت آلمان را به اوکراین می‌فرستد و به سایر کشورها نیز اجازه می‌دهد همین کار را انجام دهند.

در سایر خبرها …

زنی در جریان اعتراض به سانسور کتاب در تگزاس در سال گذشته، کالوین را توسط جی آر فورد و ونسا فورد می خواند.
زنی در جریان اعتراض به سانسور کتاب در تگزاس در سال گذشته، کالوین را توسط جی آر فورد و ونسا فورد می خواند. عکس: Bob Daemmrich/Zuma Press Wire/Rex/Shutterstock
  • معلمان مدرسه ای در شهرستان Manatee فلوریدا در حال حذف کتاب ها از کلاس های درس خود هستند یا پوشاندن فیزیکی آنها پس از اجرایی شدن لایحه جدیدی که مطالب ممنوع است مگر اینکه مناسب تشخیص داده شود. اگر معلمی متوجه شود که این دستورالعمل ها را نقض می کند، ممکن است با اتهامات جنایی روبرو شود.

  • کوین مک کارتی، رئیس مجلس، روز سه شنبه تکرار کرد که او دموکرات ها را مسدود می کند نمایندگان آدام شیف و اریک سوالول کالیفرنیا از خدمت در کمیته مجلس نمایندگان که بر اطلاعات ملی نظارت دارد، گفت که این تصمیم بر اساس بازپرداخت سیاسی نیست بلکه به این دلیل است که “صداقت مهم است.”

  • مقامات هواشناسی در ژاپن و شبه جزیره کره هشدارهایی درباره دمای یخ زدگی و تندبادهایی که حداقل یک نفر را کشته است صادر کرده اند. و هزاران نفر را سرگردان کرد. سرمای شدید هوا در دو هفته گذشته باعث تلفات جانی، ویرانی و کاهش دمای بی سابقه در سراسر منطقه شده است.

  • یک کارگر در فرودگاه آلاباما که پس از مکیده شدن به موتور جت جان خود را از دست داد در شب سال نو بارها هشدار داده شده بود بازرسان فدرال در مورد خطرات نزدیک شدن به آن گفتند. این کارمند، همراه با سایر همکاران خدمه زمینی تأسیسات، تحت «حوادث ایمنی» قرار گرفته بودند.

آمار روز: همه چیز همه جا همه به یکباره با 11 نامزدی در جایگاه اول اسکار قرار می گیرد

نامزدهای اسکار 2023 ترکیبی: در جهت عقربه‌های ساعت از بالا سمت چپ: به لزلی، فابلمن‌ها، بانشی‌های اینشرین، همه‌چیز همه‌جا و به یکباره
نامزدهای اسکار 2023، در جهت عقربه‌های ساعت از بالا سمت چپ: به لزلی، فابلمن‌ها، بانشی‌های اینشرین و همه چیز در همه جا به یکباره. کامپوزیت: Momentum/Amblin/Searchlight/A24

همه چیز همه جا به یکباره، کمدی اکشن با بازی میشل یو در نقش یک صاحب لباسشویی بی خبر که با ارتباط با نسخه های مختلف خود در جهان های موازی با شر مبارزه می کند، با 11 نامزدی به مسابقه اسکار امسال می رود تا قهرمان شود. این فیلم علاوه بر تقدیر از Yeoh و بازیگران دیگرش، جیمی لی کرتیس، استفانی هسو و که هوی کوان، برای بهترین فیلم، کارگردانی (برای دانیل کوان و دانیل شاینرت)، طراحی صحنه و لباس، تدوین، آهنگ اصلی، آهنگ اصلی امتیاز و فیلمنامه اصلی نامزدی Yeoh، ستاره مالزیایی را به اولین نامزد بهترین بازیگر زن آکادمی آسیا تبدیل می کند (مرل اوبرون نامزد 1936 ریشه های هندی خود را سرکوب کرد).

این را از دست ندهید: «احساس درستی نبود» – شطرنج باز برتر ایران درباره دلیل برداشتن روسری

سارا خادم هنگام مسابقه شطرنج با دستش ژست می گیرد.
سارا خادم از ایران در حال بازی شطرنج در آلماتی قزاقستان در پایان سال گذشته. عکس: پاول میخیف/ رویترز

این روال هر بار که سارا خادم از ایران برای تورنمنت های شطرنج به خارج از کشور سفر می کرد انجام می شد – بین فکر کردن به افتتاحیه ها و تعیین اندازه حریفانش، شطرنج باز رتبه برتر مدام دوربین هایی را که در سالن پرسه می زدند، زیر نظر داشت و به محض اینکه روسری خود را برمی داشت. عاشیفه کسام می نویسد: غلت زدن متوقف شد.

اما زمانی که دعوت برای یک تورنمنت در قزاقستان در دسامبر – اولین تورنمنت خادم در سه سال اخیر – رسید، این دختر 25 ساله می‌دانست که دیگر نمی‌خواهد این ادعا را ادامه دهد. بلافاصله پس از آن، عکس‌هایی از خادم، برترین شطرنج‌باز زن ایران، در حالی که در مسابقات قهرمانی رپید و بلیتز جهانی فیده به مصاف حریفان می‌رفت، در افکاری عمیق، با موهای برهنه در حال پخش شدن. او گفت: «مثلاً اگر با روسری رفته بودم، احساس بی وفایی به مردم می کردم. “فقط احساس خوبی نداشت.”

… یا این: “احساس یک درخواست شغلی” – افرادی که اولین قرار ملاقات را با پرسشنامه حذف می کنند

تصویری از پرسشنامه دوستیابی به نام OK Stupid.
«شخصیت همه با پاسخ‌هایشان درخشید، و قرارهایی که من رفتم به خوبی انجام شد.» تصویر: اسمه بلگواد

تعداد فزاینده‌ای از مردم از فرم‌ها یا سؤالات متنی در تاریخ‌ها برای از بین بردن هدر دادن‌های عاشقانه استفاده می‌کنند. اما آیا یک مسابقه پاپ واقعاً می تواند به عشق منجر شود؟ اگرچه ممکن است این رمانتیک ترین راه برای قرار ملاقات نباشد، زنان بیشتری قبل از صرف وقت برای آنها، صفحه ای از کتاب بازی منابع انسانی را انتخاب می کنند و مسابقات را بررسی می کنند.

کندی، 26 ساله، اهل ونکوور، زنی است که فرم گوگل خود را برای مبارزه با تنهایی دوران همه گیر ایجاد کرد. او عاشق یکی از کاندیداهای جدی‌تر شد که پاسخ داد. او گفت: «همسرم را پیدا کردم که به بیشتر سؤالات من پاسخ صحیح داد. “خوب است که چند چیز مشترک داشته باشیم، اما داشتن چند تفاوت به رابطه کمی طعم می دهد.”

بیل گیتس می گوید: بررسی آب و هوا: “هیچ شانسی” برای گرمایش جهانی زیر 1.5 درجه سانتی گراد وجود ندارد، اما فناوری هسته ای “امیدبخش” در بحران آب و هوا است.

دو مرد مو سفید - آنتونی آلبانیز، نخست وزیر استرالیا و بیل گیتس - با کت و شلوار در بیرون ساختمان دست می دهند.
بیل گیتس که در آخر هفته با آنتونی آلبانیز، نخست وزیر استرالیا دیدار کرد، به مؤسسه Lowy گفت که استرالیا از منابع انرژی تجدیدپذیر «بسیار برکت» است. عکس: دین لوینز/AAP

بیل گیتس به مخاطبان سیدنی گفت که جهان خوش شانس خواهد بود که از گرمایش 2.5 درجه سانتیگراد جلوگیری کند، اما فناوری در حال ظهور ممکن است به جلوگیری از بدتر شدن آن کمک کند. این میلیاردر و نیکوکار آمریکایی روز دوشنبه به مؤسسه Lowy گفت که در حالی که مالاریا همچنان کودکان بیشتری را می کشد – 400000 در سال – بحران آب و هوا “ارزش سرمایه گذاری انبوه را دارد زیرا با گذشت زمان بدتر و بدتر خواهد شد”. گیتس گفت: “هیچ شانسی” برای محدود کردن گرمایش به هدف 1.5 درجه سانتیگراد پاریس در مقایسه با سطوح پیش از صنعتی شدن وجود نداشت و “بسیار بعید” بود که بتوان آن را تا 2 درجه سانتیگراد نگه داشت. او گفت: «کلید این است که گرمایش را تا حد امکان به حداقل برسانیم. در این مرحله، ماندن در دمای زیر 2.5 درجه سانتیگراد بسیار عالی خواهد بود. من فکر می کنم این امکان پذیر است.»

ثبت نام

برای جلسه توجیهی صبح ایالات متحده ثبت نام کنید

First Thing هر روز هفته به هزاران صندوق ورودی تحویل داده می شود. اگر قبلا ثبت نام نکرده اید، همین الان مشترک شوید.

در تماس باشید

اگر سؤال یا نظری در مورد هر یک از خبرنامه های ما دارید، لطفاً به newsletters@aban.news.com ایمیل بزنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

معلمانی که با افزایش هزینه های بریتانیا به سلامت دندان دانش آموزان آسیب می زند خمیر دندان می دهند | بحران هزینه زندگی در انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس تحقیقات جدید، از …